Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Model ve Özellikleri için yardımlarınız;
Değerli forum üyeleri; Antik silahlara olan ilgimi bilen bir büyüğüm,kendisine ait antika ruhsata bağlanmış toplu bir tabancadan bahsetmişti.

Kendisinin silah hakkında çok fazla bilgisi yok,sadece smith wesson olarak adlandırıyor,bu konuda yardımlarınızı bekliyorum,Selam ve Saygılarımla.

[Resim: hvu3c.jpg]

[Resim: hvu4b.jpg]

[Resim: hvu6u.jpg]

[Resim: hvu7t.jpg]

[Resim: hvu8d.jpg]

Alıntı

Silah gayet temiz görünüyor Sn. voguefalcon. Yanlış hatırlamıyorsam Atatürk-ünde aynı buna benzer bir silahı varmış. Kızına vasiyet etmiş sonradan da kızı müzeye bağışlamıştı.. O resmide forumda görmüştüm. Silahın tam olarak adı "Smith & Wesson New Departure 38 Caliber 4th model" yanılmıyorsam bu silah.
Sn. ceycey vereceğim linkte silahtan bahs etmiş. İncelemenizi tavsiye ederim Wink

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=499

Alıntı

Sn; Casius vermiş olduğunuz linki biliyorum,silahı görme imkanımda oldu.

İlk mesajımda bahsetmek istememiştim,silahın ilk sahibi 1920'de T.B.M.M birinci dönem bulunduğum ilin ilk mebusuna ait,devamında aile fertlerinde kalmış bir silah.

Benimde bildiğim Büyük Atatürk'ün zamanında kullanmış olduğu bir silah.

Ayrıca Sabiha Gökçen'e Dersim olayları esnasında isyanı bastırmak üzere görevlendirdiği sırada kendini savunması için verdiği tabancanın aynı modeli.

Sonrasında bahsetmiş olduğunuz üzere Sabiha Gökçen'in müzeye bağışladığını duymuştum.Saygılarımla

Alıntı

Sn Voguefalcon bu silah 32cal olması lazım.Silahın içersindeki 7,65 mm mermiler bu silaha ait degil.İnşallah 7,65mm fişek kullanmamışlardır.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi