Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FN 1903 (Tuğralı Polis) Seri numaralari, fotograf ve detayli bilgiler
Sn Yalvali, silahin yan yuzunde ne yaziyor okuyabiliyormusunuz acaba?

[Resim: DSC_8517.jpg]

[Resim: HPIM1479.jpg]

Alıntı

Sn Yalvaliya sorulmuş ama ben cevap vereyim müsadenizle. POLİS yazıyor Smile

Alıntı

Sadece o kadar mi? Smile Cok Tesekkurler efendim.

Alıntı

İLK RESİMDEKİ POLİS 2299 İKİNCİ RESİMDEKİ İSE POLİS 4957 YAZIYOR.

Alıntı

Bahsi geçen silahı çok beğenmiştim,biraz hayal kırıklığı birazda üzülmekle birlikte çok seviniyorum.Böyle bir foruma üye olmaktan ve sizler gibi değerli üyelerden fikir ve bilgi sahibi olmaktan ayrıca mutluyum.Satış işlemi iptal edilmiştir,ilgi ve alakanızdan dolayı hepinize sonsuz teşekkür ederim.Selam ve saygılarımla.

Alıntı

Tarihin arka odasına hoşgeldiniz, müsait bir zamanda Murat Bardakçıya gösterelim. Big Grin

Alıntı

Sn Voguefalcon;
Benim içimde bir merak oluştu. Acaba 1924/1925 yıllarında tuğralı polis gibi Türkiye Cumhuriyeti de satın alma yaptı mıyki? Acaba o tabanca aslında orjinal miyki? Yoksa o kadar zahmete girip sırf kaptırmak için bizimkiler yapar mı?

Alıntı

(09-01-2013, 11:05 PM)temrendar demiş ki: Sn Voguefalcon;
Benim içimde bir merak oluştu. Acaba 1924/1925 yıllarında tuğralı polis gibi Türkiye Cumhuriyeti de satın alma yaptı mıyki? Acaba o tabanca aslında orjinal miyki? Yoksa o kadar zahmete girip sırf kaptırmak için bizimkiler yapar mı?

Sn; temrendar bahsetmiş olduğunuz konu hakkında bilgim yok.Ancak silah sahibi arkadaşın böyle bir niyette olduğunu zannetmiyorum daha önceki sahipleri yaptırmışmıdır bilemiyorum.Saygılar

Alıntı

Sayın ilksurfer mesajınızı yeni gördüm. Arkadaşlar cevabını yazmış zaten. Silahın yazılarına bakarak sahte olacağını düşünmüyorum. Sahte silahlarda bırakın böyle nesih yazıyı basit latince karakterler bile aynı çizgi üstünde yazılamıyor. İç mekaniği konusunu üstadlar cevap verebilir.. Yapma silahlarda dış görünüş ile iç mekanik farklı modeller olur. Böyle bir parti silah 1925 te gelmiş veya önce gelmiş 1925 de yazıları yazılmış olabilir. Tuğralı olmaması değerini düşürmez belki nadir bir örnek olduğu için çok daha fazla koleksiyon değeri olabilir. Üzerinde Osmanlıca Türkiye Cumhuriyeti yazan kaç tane silah görebiliriz?

Alıntı

Size katiliyorum Sn Yalvali, olsa olsa 1923-1928 yillari arasina ait bir modelde ancak bahsettiginiz olabilir. 1928 den sonra alfabe devrimi ile Latin harflerine gecildigi icin sadec 5 senelik dilimde siparis edilmis bir silah olabilir.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi