Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çarpışan Mermiler
31-12-2012, 01:54 AM (Bu Mesaj 31-12-2012 01:56 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : Shepherd.)
Çarpışan Mermiler
Çarpışıp iç içe geçen mermilerle alakalı insanların arasında bir sürü geyik dolaşıyor. Ben şahsen en ufak bir esintiden etkilenen bir merminin, başka bir mermiyle havada çarpışıp iç içe geçeceğini zannetmiyorum.

Bu konuda sizin görüşleriniz nelerdir?

[Resim: 734935_10151217048173723_1791731851_n.jpg]

Başarısızlığı uğradı mı, her şey aptalcadır. Dostoyevski
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
31-12-2012, 02:10 AM
RE: Çarpışan Mermiler
Ondeki uc tanesi kovan oldugu icin carpismamis, carpilmis.

Lutfen forum kurallarini okuyunuz, uymayanlar uzaklastirilacaktir:
http://www.tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=2118

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
 Tebrikler: Shepherd , By_Düzce , imamoglu
31-12-2012, 02:46 AM
Dün okuduğum yorgun mermi başlığından sonra çarpışmaz dersem başka birşeyler beni çarpar ondan korkarım.Smile

Şaka bir yana; çarpıştırmak amacı ile karşılıklı iki silahtan atılmamış, aynı anda havada birbirine doğru hareket eden iki merminin bulunduğu ortamı değilde, yüksek yoğunluklu çatışmada havada an itibariyle dar bir alanda binlerce belki milyonlarca merminin uçuştuğu, yüzlerce makineli tüfeğin mermi kustuğu, bir şavaş ortamında çarpışması bence olasılıksız değildir. Saygılarımla.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
 Tebrikler: baris , spir , alpago , Kirac Ata , ERDAL , turkmenoglu
31-12-2012, 02:52 AM (Bu Mesaj 31-12-2012 03:00 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : Alperka.)
Sayın Amca, Çanakkale'de metrekare başına 6000 mermi gibi olağanüstü yoğun ve sürekli karşılıklı atışlar nedeniyle böylesine çok sayıda kaynaşmış çekirdek bulunmuştur.
Efsanede bulunan yapışık çekirdeklerin onbinlerce olduğu söylenir. Belki doğru belki değil. Ama ortada onlu rakamlarda var, kalanı da yer altındadır muhtemelen.
Yapışık görünen bir çok çekirdek ise mitralyöz şeritlerindeki atılmamış mermilere saplanan ve müzeye ulaşan şanslı çekirdekler.

Yurtta SİLAH, Cihanda Sulh!
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
 Tebrikler: byz10 , Mercankaya , By_Düzce , ecorotti , sauerist , Shepherd , Kirac Ata , Casius , cem_d , turkmenoglu , airwolf
31-12-2012, 10:39 PM
(31-12-2012 02:10 AM)ilksurfer Yazdı:  Ondeki uc tanesi kovan oldugu icin carpismamis, carpilmis.

Dendigi gibi cok yogun bir ates ortaminda, mermilerin ve kovanlarin havada ucustugu bir ortamda, havaya ucan bir kovana mermi isabet etmis olamaz mi Sn. ilksurfer?

It's better to have a gun and not need it, than to need a gun and not have it.

NRA - Armed Citizen Legal Defense Network
Firearms Academy of Seattle

"Tactical" is a mindset, not an equipment list.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
01-01-2013, 02:28 AM
Sergiyi bende gördüm, ayrıca uçaklardan atılan çiviler vardı askerimizin üstüne basması için, bu resim ise ana göre doğru çanakkale harbinden söz ediyoruz... Mermiyi kılıçla kesen adamlar var youtube da...

Göktürk Kağanlığı...
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
01-01-2013, 11:50 AM
Benim anlamakta güçlük çektiğim havada uçuşan bir çekirdeğin ne olursa olsun başka bir çekirdeği nasıl deldiğidir. Internette ingilizce olarak arama yaptım çarpışan çekirdekler var ama delinen çekirdekler yok.

Başarısızlığı uğradı mı, her şey aptalcadır. Dostoyevski
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
01-01-2013, 12:55 PM
Düşmüş, bir yere saplanmış olan çekirdeğe başka bir çekirdek elbette vurup aynı şekilde delebilir. Havada çarpışma durumunda iç içe düzgün bir şekilde geçme yerine birbirlerini yamultacak veya parçalayacaklardır diye düşünüyorum. Çanakkale harbinde o kadar yoğun çatışma ortamında havada çekirdeklerin çarpışması bana olağan geliyor.
Sözün yeri gelmişken, orada vatan için, gelecek için, namus, şeref için, ölümü yücelten aziz şehitlerimize ve orada çarpışan bütün ecdadımıza yüce Allah'tan gani gani rahmet diliyorum. Ne mutlu bu vatanın kıymetini bilenlere...

Sailors never die, only fade away...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
 Tebrikler: Kirac Ata , turkmenoglu , ercan 45 , ecorotti , byz10
01-01-2013, 05:52 PM
Aynen, havada çarpışmadan çok, mayonda-klipte-sandıkta veya üstte duran mermilere çarpmış görünümü arzediyorlar.

(01-01-2013 12:55 PM)baracuda77 Yazdı:  ..
Sözün yeri gelmişken, orada vatan için, gelecek için, namus, şeref için, ölümü yücelten aziz şehitlerimize ve orada çarpışan bütün ecdadımıza yüce Allah'tan gani gani rahmet diliyorum. Ne mutlu bu vatanın kıymetini bilenlere...

+1
Çok güzel ifade etmişsiniz, sağolun.
Saygılarımla.

Vatanseverliğin en büyük hareket unsurlarından olan vatan fikrini gönüllerden uzaklaştırmak, hakları korumanın en etkili araçlarından olan ateşli silahları, ellerden almaya benzer.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
 Tebrikler: baracuda77
01-01-2013, 11:10 PM
Sanıyorum mermi konu edildiği için hep havada hareket ederken birbirini vurması akla geliyor oysa mevzi önlerinde saplanan mermilere yoğun ateş sonrası da böyle görüntüler ortaya çıkabilir. Boşkovanlar da mevzi önlerinde bolca bulunur. Çanakkale de efsaneler gerçeklerin önüne geçer bazen oysa orada gerçekler efsaneleri gölgede birakmiştir. Artık hiçbiri hayatta olmayan gerçek savaşçılarımızı minnetle saygıyla anmalı onlarla aynı toprakların insanı olmaktan şeref duymalıyız.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
 Tebrikler: trabzon61dir , baracuda77
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS