Değerli Üstadlar Yardıma İhtiyacım Var
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Değerli Üstadlar Yardıma İhtiyacım Var
(30-12-2012, 11:13 PM)ecorotti demiş ki:
(30-12-2012, 10:59 PM)mrt1 demiş ki: Sn Lupus Ankara ya geliyorsan ara mutlaka size bir yemek borcum var hatırlarsan Smile

Sn. mrt1 yemek mi dediniz? Smile

Sizede ısmarlıyım lafımı olur yemegin ?

Alıntı

(30-12-2012, 01:11 PM)lupus demiş ki: Sn.alone61,

Yarın belki Ankara ' da olabilirim...Eğer gelecek olursam, haberleşir gider birlikte bakarız...
Olmadı Sn.Eskici' den sizin adınıza yardım talep ederiz, bizleri kıracağını sanmam...Smile

Saygılar, selamlar.

Sn.Üstadım,

Valla beni çok güzel tuzağa düşürdünüzSmile. Siz Sn.Tokoğlu'na, Sn.Eskici diye hitap edince ben de bu kullanıcı adlı bir arkadaşımız var zannettimBig Grin.
Sn.Tokoğlu kusuruma bakmayın lütfen. Tahmin edersiniz silah alma arefesinde insan heyecanlı olduğundan bazen boşluğuna gelebiliyor.

Saygılarımla.

Alıntı

Doktor ayağınıza kadar gelmiş, siz kaçırmışsınız sn. alone 61. Şöyle bir bakar söylerdi size boyalı mı değil mi diye. Neyse artık elinize bir kilo baklava alıp gönlünü alırsınız artık. Smile

Alıntı

Sn.Pinus,

Baklava hiç problem değil, inşallah S.Tokoğlu'nu üzmemişimdir.

Saygılarımla.

Alıntı

Eğer ehil ellerde yapıldıysa boya konusu çok dert edilecek bir şey değil. Olmadı araçlar için yapılan boya okuyucu cihazlardan alır bakarız. Smile

Alıntı

(02-01-2013, 12:07 AM)ecorotti demiş ki: Eğer ehil ellerde yapıldıysa boya konusu çok dert edilecek bir şey değil. Olmadı araçlar için yapılan boya okuyucu cihazlardan alır bakarız. Smile

Sn. Ecorotti,

Düşünmedim değil ama CZ'nin orjinal boyası da üstadımızın tabiri ile soba boyası gibi olduğundanTongue pek de fikir vermeyecektir. Bu arada yarın sabah ruhsat harcını yatırıp, Ankara İl Jandarma Komutanlığı'na başvuruyoruz. Hayırlısı bakalım. Ankara grubu envanterine bir çelik geliyorWink.

Yeri gelmişken, Sn.Türkmenoğlu'na, Sn.Özkanx7'ye, Sn.Darre'ye, Sn. Lupus'a tekrardan teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Alıntı

Sn. alone61 bende teşekkür ederim sizlere inceliğinizden, nezaketinizden dolayı. Silah sizler gibi iyi insanların elinde olmalı. Elimizden geldiğince Sn. Üstadın yönlendirmeleriyle bir fikir sahibi olduk fakat CZ' nin boya durumunu anlamak gerçekten zor bir durummuş.
Benim ezber bildiğim şeyler CZ' de sökmedi Smile.
Bu arada Bulundurma Ruhsat harçları 990TL. Taşıma Ruhsat harçları 3100TL.
Saygılar..

Alıntı

Sn. Özkanx7,

Ruhsat harcını bu sabah 990TL olarak yatırdımAngry. Anlayacağınız güzel devletimiz ruhsat harçlarına %15 zammı yapıştırmış, geçmiş. Sadece bizim bulundurma ruhsat harcı paramıza Amerika'da sıfır silah satın alınıyorAngry. Öğleden önce İl Jandarma'ya gidip dilekçelerimizi verdik, artık silahın dosyasının Emniyet Müdürlüğü'nden istenmesini ve işlemlerin tamamlanmasını bekliyorum. Ruhsat Şube'deki görevli uzman çavuş, yaklaşık 20 gün sürer dedi.
Yalnız biz boyalı deyince silahçı arkadaşı da şüpheye düşürmüşüzBig Grin, silah sahibini aramış, silah boyalı mı diye sormuş. Silahın sahibi de biraz sitem ederek silah boyalı demişsiniz ama boyalı değil, atış bile yapılmadı, bugüne kadar kasada durdu dedi. CZ'lerde bir iki boya kusurunun orjinallerinde de olabildiğini söyledim.
Hayırlısı bakalım. İnşallah noter devrini yaptığımda, yeni bir başlıkta bol resimle paylaşım yapacağım.
Saygılarımla.

Alıntı

Hayırlı olsun.
Ee boşuna "emanet" değil. Adı üzerinde "Emanet"

Alıntı

Herkese selam,
başlık açamadığım için buraya sormayı uygun gördüm. Sayın büyüklerim bende bir CZ 75B almaya karar verdim fakat sıfır almaya bütçem yetmediği için ikinci el alacağım fakat çoğu satışta olan silahlar emniyet mensubu abilerimin silahı yani 90'lı yıllardan kalma silahlar, e bende bu silahı görevde kullanacağım için hali hazırda 20-25 yıllık silah almış olacağım ve belki bende o silahı görevde 10 yıl kullanacağım. Soruma gelecek olursak bu kadar eski silahı kullanmak herhangi bir sorun açar mı yoksa silahta yılların pek bir önemi yok mu, bir de ikinci el silah alırken nelere dikkat etmek gerekir yani diyelim fiyat ve görsel olarak içime sinen bir CZ buldum bakmaya gittim silahı elime alınca nesine bakmam gerekir nelere dikkat etmem gerekir olmazsa olmazlar nelerdir veya mutlaka yanımda silah konusunda tecrübeli bilgili biri ile mi silahı incelemeye gitmek daha mantıklı?
Şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi