Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik55 TP-9 Sahra Buz ve Darbe Testleri
Exclamation 
Değerli Forum Üyeleri ve Misafirler;

Daha önce bu tabancayı forum konuşmaları sonrasında inat üzerine ve test etmek için aldığımı belirtmiştir. Bazı işler ve tabancanın zayi olma korkusu ile bu işlere girişememiştim. Ancak Canik55 firması ziyaretimiz sırasında Haldun beyle yaptığımız pazarlık sonucunda tabancada bir sorun olursa yenisini vereceklerini tahahhüt etti. Ben de foruma yılbaşı hediyesi olarak ilk testi yapmaya başladım. Aşağıda resimleri göreceğiniz üzere TP-9'u salı günü buzluğa atıp dondurdum. Pazar günü de poligonda test edeceğim. Sonrasında Youtube'da gördüğüm bir testi de yapacağım. Bir arabayı tabancanın üstünden geçirip yine atış yapacağım. Pazar günü nöbetim olduğu için en erken pazartesi günü sonuçları yükleyebilirim.

Haydin Ya Bismillah ...

[Resim: _DSC0001_zps56c73d64.jpg]

[Resim: _DSC0002_zps51a1a4ba.jpg]

[Resim: _DSC0003_zps46cdfd22.jpg]

[Resim: _DSC0005_zpsa9c7f1ca.jpg]

[Resim: _DSC0006_zps98cb8678.jpg]

Sn Üyeler;
Bugün TP-9'un buz testini Marmara Team ile beraber gerçekleştirdik. Benim ilk olması hasebiyle yapmış olduğum hataları saymazsak gayet başarılı bir test oldu. Yanlışlarım sayesinde tabancayı planlamadığımdan daha fazla zorladım. Poşete sarıp suyun içine attığım için içine su kaçmayacağını düşünmüştüm ama su beni yenerek tabancanın içine girmişti. Atışa hazır bir tabancada da bu pek istenmeyen bir durum oluşturdu. Su tabancanın içini epey girdiği için ilk etapta ne tetik çekilebildi ne de iğne düştü. Prenses Poligonda gerçekleştirdiğimiz testte İbrahim hocadan aldığımız plastik tokmak devreye girdi. Vay senmisin içine su alan diye tabancayı epey bir dövdüm. Zor bela iğnenin düşmesine yetecek kadar buzu kırdım. Aslında benim istediğim de buydu. Canik55 Firması bu testi şartnamede yazdığı gibi derin dondurucuda "kuru soğuk" ile yapıyor. Benim istediğim tam olarak "buzlu" testti. Cesaret edememiştim ama tabanca benden daha hevesli çıktı. Neyse videyolarda göreceğiniz üzere icra yayının içide de buz dolduğu için tabancayı kuramadım. Namludaki buzu da çıkaramadım. En fazla elimi parçalarım diyip ya Bismillah dedim.

Tabanca haznesindeki mermiyi ateşledi. Ancak icra yayındaki buz nedeniyle kapak geri gelemedi. Sonra sahra sökümü yaparak içinde kalan buzları ve kovanı komple çıkardık. Şarjörde kalan 14 mermiyi de seri bir şekilde hedefe gönderdim. Sonrasında yine seri bir şekilde 15 mermi daha attım. Yorgunluktan ve adrenalinden ellerim titrediği için sazı sırasıyla Sn Kemal3436, Sn Alpago, Sn Kıraç Ata, Sn Tirendaz, Sn Red Kit'e Sn Passatcan ve sn misafirlere bıraktım. TP-9 ile toplamda 100 mermiden biraz fazla atıldı. Sn Kıraç Ata'nın güzel atıcılığı ile de tabancanın nişangah hattında bir kayma olmadığını anladık. Videyolar çok kaliteli olmadı. Şimdilik form için ham hallerini yüklüyorum. Sonra montajlayarak daha ayrıntılı şekilde yeniden yükleyeceğim. Diğer arkadaşlar da çekim yaptılar. Onlar da eklerler.

Şimdi işe gitmem gerekiyor. Nöbetim var Sad Tabancayı işte temizliyeceğim. Kirli ve temiz hallerinin fotograflarını çekip onları da yarın yüklerim.

[Resim: th_DSC_0001-Clip0_zpsd95b92f3.jpg]

[Resim: th_DSC_0003-Clip0_zps403b77a9.jpg]

[Resim: th_DSC_0005-Clip0_zpsbebd2420.jpg]

[Resim: th_DSC_0006-Clip1_zpsb2e35c57.jpg]

[Resim: th_DSC_0009-Clip2_zps7b0ef220.jpg]

[Resim: th_DSC_0010-Clip3_zpsd7ea9dcc.jpg]

[Resim: th_DSC_0011-Clip4_zps12c4ab5b.jpg]

[Resim: _DSC0012_zps58bd2636.jpg]

[Resim: _DSC0014_zpsed182167.jpg]

[Resim: _DSC0015_zpsce59865e.jpg]

[Resim: _DSC0017_zps5e957fe9.jpg]

[Resim: _DSC0018_zps2886512e.jpg]

[Resim: _DSC0019_zps6f8be578.jpg]

[Resim: _DSC0020_zps6eebbdce.jpg]

[Resim: _DSC0022_zpse85bb5cd.jpg]

[Resim: _DSC0023_zpsb54eedb0.jpg]

[Resim: _DSC0024_zps5d4806c7.jpg]

[Resim: _DSC0026_zpsf0085b35.jpg]

[Resim: _DSC0027_zps5ede527d.jpg]

[Resim: _DSC0028_zpsd1698b54.jpg]

Alıntı

Gerçekmiş. Ben şaka sanmıştım. Smile

Alıntı

Budur.

Heyecanla bekliyor olacağız sonuçları.
Saygılarımla.

Alıntı

Ateş ederken namlu içinde buz kalmasın.

Alıntı

Nihayet memleket sınırları içerisinde bu tür silah kullanıcıları türedi...Gerçi senelerce, hiç temizlik ve bakım yapmadan binlerce atım yaparak bir tabancanın nereye kadar gideceğini test eden veya su altında, toz toprak veya çamurla sıvayıp silah deneyen silahseverler olmakla birlikte, bu tür bir testi yapacak olan bir silahsevere ilk kez rastlıyorum...Smile İlerleyen zamanlarda forumun silah deneme ve test etme usül ve standardlarının değişeceği aşikar...Smile Testi ve sonuçlarını merakla bekliyor olacağız...Kolay gelsin...

Saygılar.

Alıntı

Tedbirini aldım sn Ecorotti. Ancak buzu kırıp mı ateş edeyim yoksa buz üstündeyken mi ateş edeyim bilemedim. Sayın Lupus nasıl yapalyım. Fikriniz nedir?

Alıntı

Sn. Caytmazoglu bir mengeneye sıkıştırıp uzaklaşın ve tetiğe ip bağlayarak düşürün. Ne olur ne olmaz.

Alıntı

Sn.caytmazoglu,

Gözlük ve eldiven... Sizin önlemleriniz içindedir lakin ben yinede hatırlatayım. Kazasız ve kırımsız bitmesi temennisiyle, kolay gelsin efendim. Merakla bekliyorum sonucu.

Saygılar.

Alıntı

Mümkünse video çekimi daha iyi olur. Yüksek hızda kayıt yapan kameralar ideal aslında bulmak zorun.

Alıntı

Video çekeceğim de yüksek hızlı kamerayı nerden bulam ben Big Grin

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi