Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yurt Savunma Sanayi TT Forum Ziyareti
Değerli forum üyeleri ;

Yurt Savunma Sanayi ziyaretimize katılan forum arkadaşlarım gerekli bilgileri verdiklerini düşünüyorum. Ancak ziyatere katılamayan arkadaşların çok şey kaçırdığını altını çizerek belirtmek isterim. Sn Haldun bey'e ve ekibine bizleri misafir edip fabrika ve silahlar hakkında vermiş olduğu bilgilerden dolayı teşekkürler ederim.
Yurt Savunma Sanayi ziyaretimizin görsellerini siz değerli silah severlerle paylaşmak istiyorum.

Saygılarımla...

[Resim: IMG_1262_zps81a752a6.jpg]

[Resim: IMG_1263_zps1240b6e8.jpg]

[Resim: 3B04D7EC-EA11-49FB-8EC8-9D7A5509FB8F-102...345756.jpg]

[Resim: IMG_1271_zps24b93c7a.jpg]

[Resim: IMG_1272_zpse6f4a596.jpg]

[Resim: IMG_1273_zpsfdc2dfd7.jpg]

[Resim: IMG_1274_zpsef8dcde8.jpg]

[Resim: IMG_1276_zps93e173fc.jpg]

[Resim: IMG_1277_zps2cd1de84.jpg]

[Resim: IMG_1279_zps1c181db8.jpg]

[Resim: IMG_1280_zps2a939b52.jpg]

[Resim: IMG_1281_zps00e3fd06.jpg]

[Resim: IMG_1282_zps15d0769a.jpg]

[Resim: IMG_1283_zpsd03dcecd.jpg]

[Resim: IMG_1284_zpsd6a91a63.jpg]

[Resim: IMG_1285_zps5330ebab.jpg]

[Resim: IMG_1286_zps9bb80ea6.jpg]

[Resim: IMG_1283_zpsd03dcecd.jpg]

[Resim: IMG_1284_zpsd6a91a63.jpg]

[Resim: IMG_1285_zps5330ebab.jpg]

[Resim: IMG_1286_zps9bb80ea6.jpg]

[Resim: IMG_1287_zps5eb89d24.jpg]

[Resim: IMG_1288_zps44548331.jpg]

[Resim: IMG_1278_zpsaa43cc67.jpg]

[Resim: IMG_1278_zps16337250.jpg]

Alıntı

Bir ay öncesine kadar Yurt Savunmanın ürettiği silahlardan birini almaya kesin kararlıydım. Sadece Ankara'ya gideceğim zamanı ayarlamak gerekiyordu. Sonra başka bir fırsat çıktı Glock'a yöneldim. Ancak halen aklımın bir köşesinde Canik duruyor.
İzlediğim kadarı ile Yurt Savunma doğru yolda. Geri bildirimlere verdikleri önem devam ederse kaliteli marka olmamaları için hiçbir neden yok. Çünkü kaliteye giden yol bu. Kendilerini tebrik ediyorum, fabrikalarını açmaları da kendilerine güvenlerini gösteriyor. Lokantanın mutfağını açmak gibi... Halen aklımda ikinci silah olarak canik 55 var.

Alıntı

Katılmak istediğim bir ziyaret idi, göreve denk geldiği için kaçırmış bulundum...

Özellikle makina aksamı ve üretim teknikleri, CMM ölçümleri gibi konuların nasıl kullanıldığını ve toplam sisteme ne kadar adapte edildiği ile ilgili görsel çok faydalı olurdu, ama işin ticari boyutunu düşündüğümüzde internet ortamına aktarılmamalarını bir nebze anlıyorum.

En önemlisi, artık ülkemizde de (biraz da forumumuz sayesinde) oluşan bilinçli kullanıcıların geri bildirimlerinin dikkate alınıp, karar süreçlerine ulaşabildiğini öğrenmek oldu. Bir yandan da hala kullanıcı profili açısından (silahı temizlemeye bile üşenip fabrikaya gönderenler gibi) ilerlenecek çok yolun olduğunu da hatırladık.

En azından bir üreticimizin, kullanıcıları dinleyip, kaliteye yatırım yapıp ilerlediğini bilmek çok güzel, ama daha alınacak çok yol var, ve bu sadece üretici değil, görüldüğü gibi kullanıcıları da içeriyor...

Paylaşımda bulunan üyelerimize, ziyarete önayak olan ve gerçekleştirenlere, ve fabrika yetkilileri ile çalışanlarına teşekkürler...
Saygılarımla.

Alıntı

[Resim: 3B04D7EC-EA11-49FB-8EC8-9D7A5509FB8F-102...9E6E-2.jpg]

[Resim: A23C39AC-A504-44A8-97CD-AB1B42A402BE-313...685F-4.jpg]

[Resim: 226896F0-DEC5-47B2-B755-618BAC92085E-313...DA5DB0.jpg]

[Resim: FDE95EAA-36F8-47FB-AE9D-4E4168836892-313...A33792.jpg]

[Resim: D5D8D8A6-BB1A-4801-88E0-73D1AF079660-313...760349.jpg]

Saygılarımla...

Alıntı

Çok güzel bir gün geçmiş. Orada bulunan tüm arkadaşlara teşekkürler. Bu bir ilk oldu umarım devamı gelir.

Alıntı

Her şey çok güzel gerçekten.Yurt savunmaya bu nezaket ve teveccühlerinden dolayı şükranlarımı sunarım.Giden arkadaşlarımıza gösterilen bu ilgi tüm foruma gösterilmiş gibidir. Sağ olsunlar var olsunlar hep büyüyüp teknolojilerini geliştirerek dünya ile rekabet eder duruma gelsinler İnşAllah.
Saygılar Smile
Aynı davet ve nezaketi diğer üreticilerden de bekliyoruz demeyi ihmal etmeyelimSmile

Alıntı

Öncelikle Yurt Savunma yetkililerini hassasiyetlerinden dolayı gönülden tebrik ediyorum.
Ziyarete giden dostlarımıza da kocaman bir teşekkür. Bilgileri hızla aktarmaları da harika oldu.

Kalitesiz üretim karşısında ne kadar kızgın bir kullanıcı olsam da, ümit verici ve güzel haberler karşısında da o kadar keyifleniyorum.

Gelişime ve son kullanıcının sesine önem vermeleri büyük bir artı. Ürettiği silahı alınabilecek iki üç firmadan bir tanesi olduğunu düşündüğüm Yurt Savunma'nın yaklaşımı umut vericidir.

Yukarıdaki tüm iyi dileklere katılmanın yanısıra önümüzdeki dönemlerde artık MKEK tekeline son verilip, Yurt Savunma gibi kendini kanıtlamış, ilerlemeyi ve daha iyiyi hedefleyen firmaların kendi mağazalarında satış ve hizmet imkanı bulmaları.
MKEK tekelinin kalkması ile rekabet artacak, kalite ve güven konusunda ilerleme ciddi bir ivme yakalayacaktır.

Emeklerinden ve umutlandırıcı haberlerinden dolayı forum dostlarımız ve Yurt Savunma'nın tüm çalışanlarına teşekkür ederim.

Alıntı

Sn. Forum üyeleri,
öncelikle organisazyonun
saglanmasinda emegi gecen sn. Caytmazoglu' na,
bizleri ağırlamada kusur etmeyen Samsun Yurt Savunma Sanayii
yoneticileri, Haldun bey, Selçuk bey ve ekibine teşekkürlerimi
sunmak istiyorum.

Arkadaşların anlattıklarını teyit ederek,
bende birseyler eklemek istiyorum.

Bahsedildiği gibi Yurt Savunma Sanayii, yurt disina da, icine de
önemli ölçüde parçalar üretiyor. Gozumuzlede görüp teyit ettik.
Bu fabrikanın, bu önemli yatırımlarının, işlerinin arasında bizleri önemsemesi,
geri bildirim konusunda bizlerden ısrarla beklentilerini dile getirmeleri, beni
şaşırttı.

Bunu sorduğumda ise aldığım cevap, 'biz bu ise tabanca
ile başladık ve en önemlisi biz bu işi seviyoruz' oldu.

Ben sunu anladım ki onlarda bizler gibi
silah sevdalısı.

Bizleri dinleyerek taleplerimizi sürekli not aldılar.
İnanıyorum ki bu talepleri gerceklestireceklerdir.
Haldun bey, ekibini bir an için yanımızdan ayırmadı.
Bizle oturup bizle kalktılar. Her aşamada yanımızda olup
her birimize ayrı ayrı cevap verip ilgilendiler.

Kim ne yapsa kendine yapar.
Kim ne ekerse onu biçer.
Ben Canik 55' in iyi seyler ektiğini gördüm,
inandım.

Bu arada 40 calibreye bayıldım.
Polimerini, açıkcası TP 9 dan daha çok sevdim.
Hedef arıcılığı TP 9 dan çokça üstün olduğunu düşünüyorum.

Saygılar...

Alıntı

Ankara ekibi bu geziye katılmadi mi? Mesajları takip edemedim fotoğrafta göremedim ekibi sanki.

İzlenimlerini paylaşan arkadaşlar buradaki başlıklarda firmanın ürünlerine yönelik eleştirilerine hangi cevapları aldıklarını paylaşabilirler mi? Ben bugün de baktım orada ciddi gozle görülür imalat eksiklikleri var TP 9 da mesela. Forumdaki bütün eleştirilerde yerlerinde ve başlıklarında duruyor hala.
Milli tabanca projesi için ne yapıyorlarmış? Fiyatlandırmaya yönelik forumda külliyat oldu nedir yanıtları? Gelişmiş tesislerine göre niye klon üretim yapıyorlar, dev firmalar kadar kendilerine güveniyorlarsa niye mesela walther i andıran silah yapmislar?
İzlenim paylaşan arkadaşlar sorularına cevap aldıkları gibi genel bir ifade kullanıyorlar mümkünse nedir bu sorular ve cevaplar detaylı olarak aktarabilir misiniz?

Alıntı

Değerli Üyeler,
Ankara Ekibi olarak, nedenleri bizde saklı olmak üzere "geziye katılmama" kararı aldık.

Yurt Savunma'ya bu nazik davetlerinden ötürü teşekkür ederiz.

Katılan tüm değerli dostların ve üstadların emeğine sağlık.

Selamlar, saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi