Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gılokkale..
Merhabalar,

Envantere gireli uzun zaman olmasına rağmen fotoğraflamaya üşenmemden dolayı bir türlü foruma ekleyememiştim. Matah bir şey değil belki ama yine de Kırıkkale başlığını biraz canladırır en azından.

[Resim: Resim_1039.jpg]

[Resim: Resim_1040.jpg][/url]

[Resim: Resim_1035.jpg][/url]

1953 model yılı, 7.65mm. Nadiren kovan tahliye problemi çıkarıyor bunun haricinde tutukluğuna şahit değilim. Altın kaplama işlemi yine birçok forumdaşı çileden çıkaracak biliyorum ama bu olay da benim imzam haline geldi desem yeridir. Tongue

Saygılar.

Alıntı

Güzel günlerde kullanın Smile Beretta tam benlik Smile

Alıntı

Sn. F.T hayırlı olsun. Çok hoş duruyor ama nihayetinde doğru düzgün malzemeden yapılmamış, işçiliğinde problem olan bir silah için masraf edeceğinize Walter PP alıp böyle altın kaplama yaptırsaydınız değeri paha biçilmeyen bir silaha sahip olurdunuz..

Saygılarımla..

Alıntı

Teşekkür ederim, Sn. Savarona ve Sn. Casius,

Silah aile yadigarı çok uzun yıllardır bizde. Yalnızca bana birkaç ay evvel geçti. Kaplama ise yanlış hatırlamıyorsam 16-17 yıl önce yapıldı. Yani özünde benim açımdan yine de paha biçelemeyen bir silah. Her zamanda envanterde mihenk taşı sayabileceğim bir yerli istiyordum. Hatırası olan bir silah da olunca bir taşla iki kuş gibi oldu.

Aklımda yalnızca kabzaları değiştirmek var.

Saygılar.

Alıntı

Sn F.T. ,
Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim. Sizin için değerli olması , yadigar olması yeterince değerli oluyor bizler için de .
Ayrıca çok da güzel görünüyor. Bahsettiğiniz gibi sorun da çıkarmaması harika: kaymaklı kadayıf Smile
Para verip herşeye sahip olabiliriz. Ama hatıralara ve geçmişe para ile sahip olamıyoruz , malesef.
İnşallah evlatlarımız bizim hatıralarımıza da sahip çıkar , değer verirler.
Saygılarımla

Alıntı

(15-12-2012, 11:02 PM)bora61 demiş ki: Sn F.T. ,
Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim. Sizin için değerli olması , yadigar olması yeterince değerli oluyor bizler için de .
Ayrıca çok da güzel görünüyor. Bahsettiğiniz gibi sorun da çıkarmaması harika: kaymaklı kadayıf Smile
Para verip herşeye sahip olabiliriz. Ama hatıralara ve geçmişe para ile sahip olamıyoruz , malesef.
İnşallah evlatlarımız bizim hatıralarımıza da sahip çıkar , değer verirler.
Saygılarımla

Çok güzel izah etmişsiniz teşekkürler..

Alıntı

(15-12-2012, 08:36 PM)F.T. demiş ki: Aklımda yalnızca kabzaları değiştirmek var.

Sn. F.T.

Yeni silahlarınız hayırlı olsun, Poligonda kullanmanız dileği ile... Cocoboco kabze işin sonu olur; Ruhsat harçları bu kadar faiş olmasa bende bir tane Kırıkkale istiyorum maalesef Sad

Alıntı

Gılokkale başlığını görünce, birisi kırıklaleye tenifer kaplama yaptı veya en azından polimer parça taktı diye düşünmüştüm, ama altın suyuna bandırılmışı çıktı. :=)

Şaka bir yana, yadigarı sorunsuz saklamak nasip olsun,
Saygılarımla...

Alıntı

Sn. Schumacher benim aklımda cocobolo ya da ivory var ikisi arasında kararsızım. Edindikten sonra ise kapaklara tadilat ile aile ile alakalı soyadı vb. gibi işleme yaptırmak niyetindeyim. Yurtdışında çok rastladığımız temalı silah işlemelerinde olduğu gibi. Her iki modelinde benzerlerini ekliyorum arkadaşlar hangisinin benim silahıma (altın olduğuda hesaba katılarak) yakıştığı konusunda fikir verirlerse sevinirim.
Sn. Baris güzel bir proje gibi. Aslında bir makaralıya benzer bir uygulama yapıp tarihe geçebilirim Smile

[Resim: luftwaffe.jpg]

[Resim: 454018_01_walther_pp_semi_automatic_pist_640.jpg]

Alıntı

Sn. F.T.

Ivory de olabilir tabiki de ama resimden de anlaşılacağı gibi kabzenin rengi çok patlamış, Cocobolo dememdeki neden sarı tonu olduğunu için hem uyum hemde ahşap daha sıcak geliyor bana. İsim konusunda ben olsam kesinlikle böyle bir uygulama yaptırmazdım zira silah altın suyuna bandırılmış olmasından mütevellit alt geçitlerde satılan çakmak hissiyatı verir bana; Tabiki zevk ve tercih sizin Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi