Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MILLI TABANCA
Babayiğit babayiğit diyorlar ya, hep aklıma iri yapılı, yumruğu gürz, yüreği mangal, kel ve bıyıklı bir imaj var.
İnşallah geriye bırakacakları kırık, bıyıklı bir imaj olmaz.

Alıntı

İlahi Sn. asc...Smile

Alıntı

Özel bir yöntemle silah sürgüyü geride kilitleyince kamaşullahın açılımı ortaya çıkan bir tasarım yaparlarsa güzel olur.

Alıntı

Sn Üyeler;
Acıkçası ben ümitliyim. Her ne kadar ben de duygusal olarak yaklaşsam da bunun yapılabileceğini düşünüyorum. Yivsiz tüfek sanayimiz dünya çapında iyi kötü bir yere sahip oldu. Bir benelli bir remigton olmasalar da bazı firmalarımız dünyada birçok ülkede rahatlıkla müşteri bulabiliyor. İnşallah bu proje ile tabanca sanayimiz de kendine bir yer bulur. Bizler inanalım ve dua edelim ki gelişmeler de güzel olsun.

Saygılarımla...

Alıntı

Biraz da Jeff Cooper gibi adamlara ihtiyacımız var galiba.

Alıntı

(14-12-2012, 01:26 PM)caytmazoglu demiş ki: Yivsiz tüfek sanayimiz dünya çapında iyi kötü bir yere sahip oldu.

Yivsiz tüfek sanayimizin dünyadaki konumu bir zamanlar Belçika, müteakiben Fransa, müteakiben de İspanya' daki yivsiz tüfek sanayiinin olduğu konumdadır. Bu kafa ile giderlerse, sonları bu ülkelerdeki fasoncu atölye ve işletmelerin sonu ile aynı olacaktır...

Saygılar.

Alıntı

(14-12-2012, 01:48 PM)glock demiş ki: Biraz da Jeff Cooper gibi adamlara ihtiyacımız var galiba.

Biz de o kültür ve ortam olmadığı için o tür adamlar da yetişmez...

Alıntı

Mademki bu babayiğitler kendisine aşık olacağımız bir silah yapcaklar o zaman bu silahın ismide babayiğit olsun. Düşünün tabancanın üzerine

" BABAYİĞİT "
MADE İN TÜRKİYE" yazıyor. Hatta daha sonra bunun farklı versiyonları çıkabalir. Baby Babayiğit. Lady Babayiğit gibi .

Hem de Babayiğit ismi KAHRAMANMARAŞLI ABDULLAH kısaca KAMAŞULLAH' DAN daha edepli olur. Big Grin

Alıntı

-Sayın beş babayiğidimiz hoşgeldiniz.
-Hoşbulduk abi de bir istirhamım olacaktı, şirket bizi yolladı buralara, Ulus'ta ucuz bi otelde kalıyoruz bi yer ayarlasanız. Bir de biz çalışırken çay kurabiye sizdenmiş doğru mu?
-Çayı hallederiz kurabiyeler cepten abicim
-Ohoo, ya herkes sırayla alır ya da ben paylaşmam. Zaten kaptırmazın mühendisine baksana 140 kilo! Kesin yarısını götürür, kurabiye canavarı.
-Abi ne mühendisi ben yeğenim. Amcam git takıl bak bakalım diğerleri ne yapıyo diye yolladı. Ayfon şarjı olan var mı bu arada?
-Arkadaşlar burada bulunma sebebimiz tapanca, ehm... milli tapanca
-Abi bizde 86 model var seç beğen al
-Eee bunların adı var yahu, bizde daha adı konmamış 139 model var, aha
-Yahu bunlar Glock, Walther, Colt falan taslak çizimleri değil mi ? İnternetten indirip fotokopi mi çektiniz.
-Yuh yahu bana bak şimdi seni milli sırları ifşa etmekten ihbar ederim. Hain herif seni.
-Ya arkadaşlar az sakin olun daha işin başında çemkirmeyin birbirinize, daha kalem almadık elimize.
-Arkadaşlar kalemtraş var mıydı?
-Yok, traş deyince senin bıyıklar bir garip geldi bana, nasıl babayiğitsin sen tipe bak.
-Ayy ben babayiğidim demedim ki, baktılar elim çizime yatkın gel dediler seni bıyık kadrosundan alıyoruz, hem fuarda tanıdığın kızlardan da çağırırsın ilgi artar dedileeear.
-Anlaşıldı işimiz var. Şimdi öncelikli bir konu seçelim mi arkadaşlar. Aklınızda ne var?
-Abicim ben derim ki önce bu bizim tabancayı görenlerin ellerindeki silahları atacakları konteynırları tasarlayalım.
Hem bizim silahlar nasılsa ellerinde kalacak, eh eskisini de atacaklar biz topliicaz, haliyle bizim yengenin vakfının işini de görmüş oluruz ilerde de onlar bizim sırtımızı kaşır.
-Harika fikir! Önceliğimiz atık silah konteynırı dizaynı, bıyıklı bu senin işin.
-Tamam abi hallederim. Yaa unuttuumm canım, ya benim eniştenin komşusu aradı telefonda soruyor bu tabanca ne zaman çıkacak piyasaya diye. Değeri düşmeden Browning ve Colt'u elden çıkartacakmış.
-Hadi ya? Colt kaça? Müşteri hazır kaptırsak ya, kurabiyelerin parası çıkar aradan.
-Aha logo, aklıma geldi, böyle sucuktan yapılmış bir kalp olsun, erkeklerimiz sucuğa bayılır, kadınlar da kalp deseni severler. Tam aşık olacakları bişey
-Eh madem milli, kurşunlar da kurufasulye olsun bari, olm dalga mı geçiyorsun? Kadın kısmının eline silah mı verilir? Kaldır kalbi saçmalama. Sucuk kalsın, iyi fikir, iki de yumurta koy, dostun ağzı sulansın düşmana alttan alttan korku saçalım.
-Kah kah kah kahh
-Hayırdır birader ne sırıtıyon.
-Abi çaya kurabiye batırıyordum çay-kur adı acaba bundan mı geliyor diye aklıma gelmişken silaha isim buldum, tabi ilerde açıklarız bi olay üzerine olmuş gibi.
-Ee ne buldun
-ÇAT-PAT
-Ulan Çat-Pat diye isim mi olur. Bebeler oynar onla!
-E olmaz mı abi. 7'den 77'ye herkes bilecek, ünlü olacak dedi sayın devlet büyüğümüz. Abi bak şimdi, bizim silahlarda kırım durumu nasıl, çatlıyor kırılıyor değil mi?
-E ee Evet?
-Abi işte en büyük kahramanlık bizim yeni tabanca, 2000 atımda "ÇATlamadan PATlar" olay değil mi yani, kahraman olmayacak mı(yız) ?
-Yaşşa bee ahahahahaaaaa
-Olm o ne, napıyon öyle?
-Abi internetten menşur sitelerine bakıyorum
-Bu afet kim?
-Kim abi
-Tamam kim diyorum işte
-Abi adı Kim. Kim Kardaşyan
-Vallahi harika. Bizim tabancanın ergonomisini buna benzettik mi, kimse atışını umursamaz tüm gün sever, al sana kahraman, ünlü, aşık olunacak mal.
-Yırttık abicim
-Hacı Feysbuka eklicem seni tam isim neydi. Kurabiye uzatsana bi zahmet.
-Al paşam, memleket nere...

bu iş de böyle uzaaar gideer...

Alıntı

(14-12-2012, 01:26 PM)caytmazoglu demiş ki: Sn Üyeler;
Acıkçası ben ümitliyim. Her ne kadar ben de duygusal olarak yaklaşsam da bunun yapılabileceğini düşünüyorum. Yivsiz tüfek sanayimiz dünya çapında iyi kötü bir yere sahip oldu. Bir benelli bir remigton olmasalar da bazı firmalarımız dünyada birçok ülkede rahatlıkla müşteri bulabiliyor. İnşallah bu proje ile tabanca sanayimiz de kendine bir yer bulur. Bizler inanalım ve dua edelim ki gelişmeler de güzel olsun.

Saygılarımla...

+1

Önceki üretimleri malum olsa da bu proje kapsamında ne gibi bir sonuç üreteceklerini görmeden olumsuz fikre kapılmamak gerektiğine inananlardanım. Görmediğimiz ürün veya taslaklar üzerinden ise kimseye yüklenmemeliyiz. Unutmayalım ki bugünkü yetersiz üretim kalitesinin ve hizmet kalitesizliğinin esas sorumlusu biz müşterileriz. 5 para etmez silahlara müşteri olmasa idik bu kalitesizlik devam etmezdi. Madem ki yeni bir sayfa açılıyor, o zaman önceliğimiz destek olmak olmalı bence. Biz elimizden gelen her desteği ve motivasyonu sağlayalım ki yarın bir hataları olursa konuşacak yüzümüz olsun. Ben şahsen destek yerine köstek olduğum hiçbir çalışmanın başarısızlığını tenkit etme hakkım olmadığına inanırım. Her insan hata yapar, ama sadece büyük insanlar hatalarından ders çıkararak doğruları bulurlar.

Birçok insan sadece başarısızlıklar üzerinden yorum yapar, bu normaldir. Zira o başarısızlıkları düzeltmek için plan üretecek niyet ve/veya kabiliyetleri yoktur. Ama bizler bu gruptan farklı olarak işe yarar öneriler ortaya koymalıyız diye düşünüyorum. Mühendisimiz, makine teknik tasarımdan anlayan üyemiz, ekonomistimiz, muhasebecimiz v.b. pek çok üyemiz var.

Güne gülerek başlarsak günümüz güzel, asık suratla başlarsak günümüz felaket geçer. Hayırlı fikirle başlayalım ki hayırla devam etsin işler. Allah yollarını açık etsin.

Saygılarımla,

Volkan

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi