Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MILLI TABANCA
Aşağıdaki haber Hürriyet'ten alıntı..

Milli tabanca projesine ilişkin son gelişme bu.5 yerli firmanın prototip hazırlayıp MSB'ye sunduğu belirtiliyor. Haberin bir başkta yerinde prototip sunacakları da belirtiliyor. Silahlar üretilip sunulmuş mu, sunulacak mı çıkartamadım. SSM Müsteşarı, âşık olunacak bir tabanca olacağını ve herkesin elindeki tabancayı atarak" bu tabancayı kullanmak isteyeceğini söylemiş. Firmalar

Benim bildiğim kadarıyla yerli firmaların hangi modelleri sunacakları belli. Bu silahların durumu da malum. 2-3 yıl da böyle zaman kaybı yaşanacak gibi geliyor.

----------Haber----
MİLLİ Savunma Bakanlığı nın asker ve polis için bir süredir çalışmalarını sürdürdüğü yerli tabanca üretiminde 5 şirket görevlendirildi. Şirketler önümüzdeki yıldan itibaren prototip modellerini bakanlığa sunacak. Seçilen modelin seri üretimine 2 yıl içinde başlanması bekleniyor.GEÇTİĞİMİZ yıl hazırlıklarına başlanan yerli tabanca projesi için 5
babayiğit bulundu. Trabzon Silah Sanayi (TİSAŞ), GİRSAN Silah Sanayi, Canik, Sarsılmaz ve Asilsan, yerli tabanca üretimi için ortaklaşa çalışacak. Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar, bu şirketlerin tabanca prototiplerini hazırlayarak kendilerine gönderdiklerini ve seçim aşamasında olduklarını belirterek, Kocaman bir emniyet teşkilatımız ve ordumuz var. Glock gibi Baretta gibi dünyaca ünlü bir tabanca yapıyoruz. Üretim için babayiğit arayışımız da yok, çünkü 5 tane babayiğitimiz? var? dedi.

KAHRAMANA İSİM VERİLİR

Yerli ürünün her ihtiyaca uygun olarak, tabanca ailesi şeklinde üretileceğini söyleyen Bayarak şöyle konuştu: Tabancayı eline alanlar aşık olacak. Elinde ne varsa atıp, bu tabancayı kullanacak. Görevlerine bununla çıkmak isteyecek. Uluslararası seviyede bir marka ortaya çıkacak. Tabanca ailesinin seri üretime geçmesi için 2 yıllık bir takvim belirledik. 2 yıl için seri üretime geçirilmesi planlanan yerli tabancanın henüz ismi belli değil. Yerli tabanca hem Türkiye?de hem de yurtdışında adından söz ettirecek. Eskiden Anadolu da çocuklara hemen isim verilmezdi, önce bir kahramanlık yapması gerekirdi. Bizim tabanca ailemizin ismi de hemen belli olmayacak. Önce kendisi ispatlasın, ondan sonra değerlendireceğiz.?

FİNANSMAN PAKETİ

Milli Piyade Tüfeği ile ilgili de bilgi veren Murad Bayar, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) bununla ilgili tüm çalışmalarını tamamladı. Tasarım anlamında desteğe ihtiyacı oldu ve proje özel sektöre indi. Üretim kısmında da özel sektörden şirketler görev alacak. Bir kaç şirketin kapasitesine ihtiyacımız olacak. Yan sanayiye de büyük iş düşecek. 2013 yılında seri üretime başlamayı planlıyoruz açıklamasını yaptı.

-------

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
kocaadam1534
(14-12-2012, 10:06 AM)Mirgun demiş ki: Aşağıdaki haber Hürriyet'ten alıntı..

...Tabancayı eline alanlar aşık olacak. Elinde ne varsa atıp, bu tabancayı kullanacak....

Sn.Üyeler, siz Sn.Müsteşar'a uyup da atmayın yazıktır, günahtır.. Yollar, caddeler Browninglerden, CZ'lerden, Glocklardan geçilmez sonra. Biz gariplere verin. Nasiplenelim.

İnşallah ortaya bir Caracal, bir HS çıkar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
kızılkurthan
(14-12-2012, 10:58 AM)yakuzz demiş ki: İnşallah ortaya bir Caracal, bir HS çıkar.

'' Amin...'' diyelim ama, biraz zor gibi...Sad

Alıntı

İnşallah babayiğit ararken, ortaya karışık birşey olmaz.
Aynı tezgahlar, aynı ustalar, aynı bilgi, aynı tecrübe, aynı malzeme,
nasıl olacak, merak ediyorum.
Gönül isterdiki, 5 yerli firmalarımızı, yurt dışına çıkmalarını, bilgi tecrübe,
donanımlarını, belli bir seviyeye taşımaları yönünde, teşfik edilip,
bu işe, öyle başlamalarını isterdim.
Hayırlısı diyelim.
Bakalım karşımıza nasıl bir, ( baba )yiğit çıkartacaklar.
Saygılarımla.

Alıntı

SSM'nin kriterlerine bakalım;

1- Aşık olunacak
2- Üreten babayiğit olacak
3- Ünlü olacak
4- Kahraman olup isim kazanacak

Biraz duygusal bakılıyor gibi meseleye ))

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
kızılkurthan
(14-12-2012, 11:20 AM)Mirgun demiş ki: Biraz duygusal bakılıyor gibi meseleye.. ))

Profesyonelce bakarsanız da uzaylı muamelesi görüyorsunuz...Smile

Alıntı

(14-12-2012, 11:20 AM)Mirgun demiş ki: SSM'nin kriterlerine bakalım;

1- Aşık olunacak
2- Üreten babayiğit olacak
3- Ünlü olacak
4- Kahraman olup isim kazanacak

Biraz duygusal bakılıyor gibi meseleye ))

Sn. Mirgun,

Bu kriterler bildiğimiz kaptırmatör kriterleri. Neyse Allah sonumuzu hayır etsin. Sesi de gür olacak deselermiş tamam olacakmış. Big Grin

Alıntı

Merak ettiğim husus tamamen bize mi ait olacak farklı ve özgün tasarım yoksa helikopter İtalya,tank Kore gibi bir durummu söz konusu.

Alıntı

Halihazırda var olan tabancalardan birisi olacaktır. TP9 ya da St10 'dan birisinin olacağı kuvvetle muhtemel.

Alıntı

(14-12-2012, 10:06 AM)Mirgun demiş ki: ... 2 yıl için seri üretime geçirilmesi planlanan yerli tabancanın henüz ismi belli değil. Yerli tabanca hem Türkiye?de hem de yurtdışında adından söz ettirecek. Eskiden Anadolu da çocuklara hemen isim verilmezdi, önce bir kahramanlık yapması gerekirdi. Bizim tabanca ailemizin ismi de hemen belli olmayacak. Önce kendisi ispatlasın, ondan sonra değerlendireceğiz.?

Milli tabancamıza "KAMAŞULLAH" adının verilmesini öneriyorum. KAMA'nın gelişmişi anlamında.Big Grin
[Resim: sars%C4%B1lmaz-kama-fiyat%C4%B1.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi