Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
K98a 1915 Erfurt Nihayet!
Bu tüfeği almama vesile olan sayın büyüklerime ve ağabeylerime en içten teşekkürlerimi sunarım.

Kendisini uzun süredir bekliyordum. Namlusu temiz ve atışı güzel (henüz sadece 25 metre mesafede, MKEK in ithal ettiği Sellior&Bellot marka 8x57 JS (7,92 mm X 57 mm) fişeklerle deneyebildim. Gönül askeriye fazlası mühimmat isterdi ama ülkemizde mümkün gözükmüyor).

Lee Enfield Mk4 No1 (7,7 mm X 56 mm yani .303 British) ile kıyaslamasını tam olarak yapamadım ancak K98a nın daha hafif olduğunu ve omzuma daha rahat oturtabildiğimi söyleyebilirim.

Alman devletinin tüfek fabrikalarında (Erfurt) üretilmiş. Muhtemelemen işçiliği özel bir fabrika olan DWM kadar iyi değildir ama zaten bizim memlekette elimizden yılda 20 tane geçmiyor bu yaşlı hanımlardan. Elimize ne geçerse razıyız.

[Resim: P1030928.jpg]
[Resim: P1030929.jpg]
[Resim: P1030934.jpg]
[Resim: P1030935.jpg]

Alıntı

Maşallah neredeyse fabrikadan çıktığı gibi duruyor.
Hanım yaş almış ama yaşlanmamış.
Darısı başımıza...

Alıntı

Hayırlı olsun sayın evrenay.

Saygılar

Alıntı

Sn. Evrenay, adınıza çok sevindim. Sanki ben almış kadar oldum.

Değeri ile ilgili yorum yapmak beni aşar.

Sizi Karadeniz'e beklerim. Mutlaka gelin.

Saygılarımla...

Alıntı

Teşekkür ederim, sayın harun, sayın ercan45 ve sayın yanık61. Size M1 yakışır efendim.
Nazik davetiniz için çok teşekkür ederim, inşallah ileride fırsat bulup gelebiliriz.

Sizin de belirttiğiniz gibi bu teyze Çerkez evine gelin olmamış, belli Big Grin .
Konakta güneş görmeden kalmış anlaşılan.

Aşağıdaki fotoğraflardan kendisinden 28 yaş küçük ahbabıyla eski günleri yad ederken görebilirsiniz.

Eski defterler açılmış, keçenin üzerinde bir muhabbet bir sohbet,

[Resim: P1030947.jpg]

Giyinmişler kuşanmışlar beraber çarşıya, özür dilerim, ormana gezmeye gidiyorlar.

[Resim: P1030949.jpg]
[Resim: P1030950.jpg]

Alıntı

Sy evrenay öncelikle hayırlı vede uğurlu olsun.Da sorması ayıp olmazsa böyle kasaturalı masaturali hangi ganımetten çıktı bu nımetler merak ettım doğrusu.b cıvan bşk/Yusufeli

Alıntı

Hayırlı olsun. Çok temiz bir silahmış, nazar değmesin.
İyi günler.

Alıntı

Sn. Evrenay, Maşallah, çok güzel bir silah.

Alıntı

Hayırlı olsun sayın Evrenay, bir dönemin karşı karşıya gelen taraflarını barıştırmışsınız.

Alıntı

Hayırlı olsun en sonunda istediğin güzele kavuşmusun sayın Evrenay çok sevindim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi