Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Walther PPK Kabze ariyorum
Arkadaşlar merhaba;

PPK için kabze arıyorum ama bulamadım. Ankara'da Çankırı Cd'si ile Yıba Çarşısını gezdim, bulamadim. Nereden bulabilecegim konusunda fikri olan var mi?

Çok teşekkürler..

[Resim: 3u2e4uha.jpg]

Alıntı

Birkaç hafta kabza kapaklarınızdan ayrı kalabilir misiniz?
Orijinal kapaklarsa, onlardan ölçü alıp, ahşap ve Aluminyum çalışabiliriz.

Alıntı

Sn. harun CZ 75 B içinde alüminyum çalışabilirmisiniz ?

Saygılarımla...

Alıntı

Harun Bey merhaba;

Kapaklardan ayri kalmak hic problem degil. Ancak kapaklar plastik oldugu icin yillarin yorgunlugu ile deformasyona ugramis ve emniyetin altina gelen her iki taraftan da neredeyse yarimşar santimetre disa acilma ( genlesme ) yapmistir. Bu durumda kalip alma sansiniz var mi? Ayrica mevcut kapaklar her ne kadar yipranmista olsa orjinal oldugu icin kaybetmek istemiyorum. Yapacaginiz islem mevcut kapaklara zarar verir mi?

Yeriniz hangi sehirde bu arada?

İlginize tesekkur ederim.

Alıntı

(03-12-2012, 12:49 PM)kokanche demiş ki: Kapaklardan ayri kalmak hic problem degil. Ancak kapaklar plastik oldugu icin yillarin yorgunlugu ile deformasyona ugramis ve emniyetin altina gelen her iki taraftan da neredeyse yarimşar santimetre disa acilma ( genlesme ) yapmistir. Bu durumda kalip alma sansiniz var mi? Ayrica mevcut kapaklar her ne kadar yipranmista olsa orjinal oldugu icin kaybetmek istemiyorum. Yapacaginiz islem mevcut kapaklara zarar verir mi?

Yeriniz hangi sehirde bu arada?

Kapaklara zarar verici bir işlem uygulanmıyor. 0.001 milimetre hassasiyetli CNN ölçü alma tezgahında, cihaz kapaklara "dokunularak" hassas ölçü alıyor. Bu ölçülerle Solid Works olarak kapak çizimi çıkartılıyor. Ele gelen yüzeyleri de görsel ve fonksiyonel olarak biz yaratıyoruz. Sonra da ahşap/Aluminyum işleyen çok boyutlu CNC tezgahta malzeme şekillendiriliyor. Buradaki işlem kalıp alma değil. Aslına en yakın ölçüyü almaya çalışıyoruz ki kapaklar tam ve işlevsel olarak otursun. Burada önemli olan kapağın dış çerçevesinin ve eğer mekanizma yuvaları varsa kapak arkasının ölçülendirmesinin kusursuz yapılması.

Şöyle birşey deneyebiliriz: Siz kapakları bana gönderin. Sorunlu yerleri siz tespit edebildiğiniz için, kapaklar üzerinde deforme olan yeri ve deformasyon miktarını açıklayan bir yazı-çizim ekleyin. Ölçü sonrası Solid Works çalışılırken bu deformasyonu çizimde düzeltsinler. Taslak kapağı size göndeririz. Denersiniz, uygunluğuna ait yorum alıp, son ürünü ona göre işleriz.

Şirketim Ankara'da, ben İstanbul'da yaşıyorum.
Benimle e-mail ile iletişim kurabilirsiniz: harun@ctm.com.tr

(03-12-2012, 01:51 AM)firat_0061 demiş ki: Sn. harun CZ 75 B içinde alüminyum çalışabilir misiniz?

Neden olmasın?
Sıranız 3... Smile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Karacula
Harun Bey;

Bu hafta Ankara'dayim. Bana, size ulasabilecegim adresinizi verebilir misiniz?

İsterseniz PM'de atabilirsiniz.

Tesekkurler...

Alıntı

(03-12-2012, 02:20 PM)kokanche demiş ki: Bu hafta Ankara'dayim. Bana, size ulasabilecegim adresinizi verebilir misiniz?

İsterseniz PM'de atabilirsiniz.

PM bu forumda faal değil.
Ya bana mail atın, ya da mail adresinizi verin, ben bilgi göndereyim.

Alıntı

Kabzayı bulabildinizmi.

Alıntı

Bunun gibi mi? Smile
[Resim: IMG_6751.jpg]

image uploader

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi