Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 3.67 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik55 L-120 Fabrika Kaplaması
Valla kıymetimizi bilirlerse, bizim kendilerine zararımız dokunmaz. Daha geçen hafta sarsılmaz diye yanıp tutuşan 3 arkadaşımı mkek'deki Yurt Savunma bayisine götürüp, bayideki arkadaşlarla hiç muhatap etmeden, silahlarını bizzat kendim gösterdim.

İşçiliklerini, dayanımlarını, tetik karakterlerini, forumdan duyduğum geri bildirimleri bu arkadaşlarıma uzun uzun izah ettim. Özellikle tamamı çelik olan dolphin modellerini önerdim.

Zaten bulundurma olacağı için ve zevk için, atış için alacakları için, çok da fazla para vermek istemedikleri için ben Yurt Savunma'nın çelik gövdeli Canik modellerinde ısrar ettim. İkisi ikna oldu, tabancaları sevdiler ve işlemlerini de başlattılar.

Diğeri ise düğüncü ruhlu çıktı. Girsan'ın işlemeli, yaldız kaplı modellerinin olduğu camekana burnunu yapıştırdı, ayrılmadı.. Zor söktük herifi.

Alıntı

Geçen hafta kısa bir poligon kaçamağı yaptığımda Canik ve Sarsılmaz mevzusu açıldı...Bulunduğumuz ildeki atış ve güvenlik okullarının envanterlerindeki sadece kendi kullandıkları Sarsılmaz modellerinin performans ve dayanımları ile poligon envanterindeki çok daha yoğun kullanılan Canik modellerinin performans ve dayanımınlarının kıyas bile götürmeyeceği konusunda hepimiz hemfikir olmuştuk...Özellikle komple çelik Canik modelleri performans ve dayanım açısından poligonu tatmin ediyor. Üreticilerin kullanıcı sorunlarına yaklaşımlarını ise konuşmaya bile gerek yok...Yurt Savunma bu konuda gerçekten rakipsiz...

Bir iki gün önce Sn.yanık_61 ile tabancası hakkında konuşmuştuk...TİSAŞ kendisine fark bedeli ödenmek kaydı şartı ile dahi sıkıntılı siyah modeli, silah fabrika çıkışında paslanmaz çelik olarak görünmediği için paslanmaz çelik model ile değiştiremeyeceklerini söylemiş...Halbuki söz konusu tabanca fabrikaya balistik tadilata mahsur olmadığına dair kriminoloji raporu ve oluru ile verildi. Silahın malzeme ve boyası balistik düzenlemeye tabi olmadığı halde, üstelik silahın sorunlu olan namlu ve sürgüsü zaten değiştirilip tekrar ruhsattaki seri numarası vurulacak olmasına rağmen, üretici bedeli karşılığında dahi silah sahibine bu yardımda bulunmayı reddetti...

Daha önce poligonun silahlarında ana parçalarından herhangi birisinde bir kırım olduğunda, kriminoloji raporu ve oluru alınarak tadilat için Yurt Savunma' ya gönderildiğinde, üretici talepte bulunulmadığı halde çoğu zaman beş kuruş bedel talep etmeden eski silahı tümden kırıma gönderip, üzerine ruhsattaki seri numaraları basılmış komple yeni bir silah gönderdi...

Sanırım bu iki örnek iki üreticinin zihniyetini ve müşteriye yaklaşımını özetlemeye yeter de artar bile...

Saygılar.

Alıntı

Sn.Üstadım, bunlar çok kıymetli bilgiler.

Tisaş eskiden bu kadar değildi sanki. Az biraz daha alâkalı idiler. Ya da ben öyle bir intiba edinmiştim. Geçen zamanda özellikle müşteri ilişkileri konusunda bu kadar kötüye gidiyor olmaları, bu müşteri ilişkileri kısmının başındaki adamın sorunlu olduğuna delalet eder. Bu gidişle Sarsılmaza, Girsan'a rakip olacaklar.

O değil de Sn.Yanik61 gibi memleket aşığı, vatan sevdalısı, Trabzon fanatiği olan dört dörtlük birisine, kendi öz hemşehrilerine, üstelik sırf kendileri de Trabzon'lu diye o silahı iyi niyetle tercih etmiş olan birisine, şunca zamandır yaptıklarının mazur görülecek bir tarafı yok.

Silah sevgisi örselenmiş, ziyadesiyle mağdur edilmiş olan, üstelik hemşehrileri olan bir müşteriye jest yapmak, kalbini yeniden kazanmak, mağduriyetini gidermek yerine, parası ödeneceği olmasına rağmen, hala böyle davranmaları herkese ibret olsun.

Kaldı ki Sn.Yanik61 bu konuyu buraya yazmadı, kendilerini şikayet bile etmedi.

Ne diyeyim, kendileri bilir.

Alıntı

(01-12-2012, 03:49 PM)yakuzz demiş ki: Kaldı ki Sn.Yanik61 bu konuyu buraya yazmadı, kendilerini şikayet bile etmedi.

Bu hep böyledir sn yakuzz, iyilikten maraz doğar.

Alıntı

Yurt Savunma bu tur ticari ahlak ve zihniyetiyle bence bizden de destegi hak ediyor. Bundan sonra yerli tabanca almak isteyenlere kendilerini tavsiye edecegimi ben kendi adima soyleyebilirim.

Saygilar...
Sn. Caytmazoglu, bu arada hayirli ugurlu olsun. Harika gorunuyor. Silah konusuna yeni girmis birisinin, Glock' a tercih edecegine eminim.

Alıntı

Sn Alper f92;
Sadece Canik55 değil öbür firmalar da bu şekilde davranırsa yabancı silah almayı kimse düşünmez. Ancak sizin belirtmiş olduğunuz o 4 maddeyi dediğiniz gibi tamamlamaları gerekmekte.

Sn Murata;
Canik55'i kimsenin Glock'a tercih edeceğini sanmıyorum. Ama yerliler arasında tercih ederken Stoger ve Canik55'in öne çıktığını forumdaki hemen hemen herkes söylüyor.

Canik55 fabrika müdürü Haldun bey bir proje üzerinde çalıştıklarını ve projeye önem verdiklerini söylemişti. İnşallah bu sefer bu beklediğimiz yerli tabancaya kavuşuruz.

Alıntı

Tercihten kastim, tabancaya benzer tabanca konusu icindi Sn.Caytmazoglu. Guvenilirlik ve dunyada rustunu ispat etme konularindan uzak birisine gore bence Canik daha cok tabanca olabilir.

Alıntı

Yanlış anlamışım sayın Murata kusura bakmayın. Dediğinize şimdi anlayarak katılıyorum. Smile

Alıntı

Ne kusuru Sn.Caytmazoglu. Estağfurullah.
Saygilar...

Alıntı

(01-12-2012, 03:11 PM)lupus demiş ki: Geçen hafta kısa bir poligon kaçamağı yaptığımda Canik ve Sarsılmaz mevzusu açıldı...Bulunduğumuz ildeki atış ve güvenlik okullarının envanterlerindeki sadece kendi kullandıkları Sarsılmaz modellerinin performans ve dayanımları ile poligon envanterindeki çok daha yoğun kullanılan Canik modellerinin performans ve dayanımınlarının kıyas bile götürmeyeceği konusunda hepimiz hemfikir olmuştuk...Özellikle komple çelik Canik modelleri performans ve dayanım açısından poligonu tatmin ediyor. Üreticilerin kullanıcı sorunlarına yaklaşımlarını ise konuşmaya bile gerek yok...Yurt Savunma bu konuda gerçekten rakipsiz...

Bir iki gün önce Sn.yanık_61 ile tabancası hakkında konuşmuştuk...TİSAŞ kendisine fark bedeli ödenmek kaydı şartı ile dahi sıkıntılı siyah modeli, silah fabrika çıkışında paslanmaz çelik olarak görünmediği için paslanmaz çelik model ile değiştiremeyeceklerini söylemiş...Halbuki söz konusu tabanca fabrikaya balistik tadilata mahsur olmadığına dair kriminoloji raporu ve oluru ile verildi. Silahın malzeme ve boyası balistik düzenlemeye tabi olmadığı halde, üstelik silahın sorunlu olan namlu ve sürgüsü zaten değiştirilip tekrar ruhsattaki seri numarası vurulacak olmasına rağmen, üretici bedeli karşılığında dahi silah sahibine bu yardımda bulunmayı reddetti...

Daha önce poligonun silahlarında ana parçalarından herhangi birisinde bir kırım olduğunda, kriminoloji raporu ve oluru alınarak tadilat için Yurt Savunma' ya gönderildiğinde, üretici talepte bulunulmadığı halde çoğu zaman beş kuruş bedel talep etmeden eski silahı tümden kırıma gönderip, üzerine ruhsattaki seri numaraları basılmış komple yeni bir silah gönderdi...

Sanırım bu iki örnek iki üreticinin zihniyetini ve müşteriye yaklaşımını özetlemeye yeter de artar bile...

Saygılar.

Sn. Lupus, Üstadım, teşekkür ederim. Benim durumumum son halini kısaca özetlediniz. Konuşmak, yazmak istiyorum ama nereden başlayayım ki...

Bir silah sever olarak, ne diyeceğimi, diyemeyecek haldeyim. ÜÇÜNCÜ SENEYE GİRDİM. İki senem kaldı. Ruhsatımı, vergimi, hatta, eğitime katkı payını da bu tabancaya yatırdım. Büyük harflerle yazdığım kelimeler derdimi, sıkıntımı anlatabilmek içindir.

Saygılarımla...
(01-12-2012, 03:49 PM)yakuzz demiş ki: Sn.Üstadım, bunlar çok kıymetli bilgiler.

Tisaş eskiden bu kadar değildi sanki. Az biraz daha alâkalı idiler. Ya da ben öyle bir intiba edinmiştim. Geçen zamanda özellikle müşteri ilişkileri konusunda bu kadar kötüye gidiyor olmaları, bu müşteri ilişkileri kısmının başındaki adamın sorunlu olduğuna delalet eder. Bu gidişle Sarsılmaza, Girsan'a rakip olacaklar.

O değil de Sn.Yanik61 gibi memleket aşığı, vatan sevdalısı, Trabzon fanatiği olan dört dörtlük birisine, kendi öz hemşehrilerine, üstelik sırf kendileri de Trabzon'lu diye o silahı iyi niyetle tercih etmiş olan birisine, şunca zamandır yaptıklarının mazur görülecek bir tarafı yok.

Silah sevgisi örselenmiş, ziyadesiyle mağdur edilmiş olan, üstelik hemşehrileri olan bir müşteriye jest yapmak, kalbini yeniden kazanmak, mağduriyetini gidermek yerine, parası ödeneceği olmasına rağmen, hala böyle davranmaları herkese ibret olsun.

Kaldı ki Sn.Yanik61 bu konuyu buraya yazmadı, kendilerini şikayet bile etmedi.

Ne diyeyim, kendileri bilir.

Sn. yakuzz, yazdığınız övgülere layık olduğumu düşünmeniz beni onure etti. Teşekkür ederim. Siz değerli dostların yanında, ben faaliyetsiz kalırım.

Yanılmıyorsam tisaş ile sizde büyük sorunlar yaşamıştınız. Hakkınızı arayıp, davanızı kazanmanız taktire şayan. Ki bu memlekette hak aramak ölüp ölüp dirilmekten daha kötü.

Zaman içersinde (üç sene) o kadar çok sıkıntı ve gergin diyaloklarla karşılaştım ki, yoruldum. Farkındaysanız, silahtan bahsedecek kelime dahi kuramıyorum. Tekrar tekrar anlatacak mecal kalmadı. Soranlarada cevap vermiyorum.

Tekrar teşekkür ederim.
Saygılar...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi