Yeni tabancam Colt 1911 Special Combat Government
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni tabancam Colt 1911 Special Combat Government
Deneyim ve yaşanmışlıklar tabi ki önemli ve büyük yer tutar hayatta ama hızlı adaptasyon kaliteli zaman geçirmek ve kendini kararlı bir şekilde eğitmek için verdiğiniz süreler bence yeterli.O yüzden şunu akıldan çıkarmamak gerekir,ne kadar taşıdığın değil,nasıl taşıdığın önemli.Silahı 30 senedir hediye gibi taşımaktansa 2 sene amaçlarına yönelik taşıyıp kendini eğitmek daha verimli,faydalı ve işe yarardır emin olun.

Alıntı

Evet sn glock tespitlerinize kesinlikle katiliyorum. Ayrica su aralarda okudugum bir kitap var. Henuz bitirmedim ama cok etlileyici bir kitap, adi Practical Shooting Beyond Fundementals. (Brian Enos).

"Yaptiginiz her atista, harcadiginiz her mermide yeni sonuclar cikartin, yeni bir seyler ogrenmeye gayret edin. Gecmiste kac atis yapmis olursaniz olun, bunlarin sizi etkilemesine izin vermeyin. Atis yaparken kafanizda hic bir dusunce olmasin. Sadece konsantre olun. Simdiki zamana odaklanma aliskanligini engelleyin, reaktif degil aktif olun."

Artik elimden geldigince her mermiden bir sonuc cikarmaya calisiyorum. Eskisi kadar cok mermi harcamak yerine, belki ayni sayida mermi harcasam bile bunu daha uzun sureye yayiyorum. Boylece her merminin sonuclari uzerine dusunme firsati buluyorum. Pratikte tek tek degil de 5 erli atislar sonunda durup hedefi inceliyorum. Istedigim gibi sonuclar olmayinca nerde hata yapmis olabilecegimi dusunerek tekrar deniyorum. Atis yaptigim anda kafamdaki herseyi bosaltarak bildigim seyleri otomatik olarak yapmaya calisiyorum. Isin en zor kismi da acikcasi bu.

Okudugum cogu kitapta hep teknige deginilmis. Oysa isin psikolojisine, konsantrasyona, fokusa pek girilmemekte. Bu kitapta o eksiklik kapaniyor. Hatta kimi yerlerde atis kitabi degil psikoloji kitabi okuyormus gibi hissediyorum. Belki okumussunuzdur ama okumadiysaniz kesin tavsiye ederim, tam sizin tarziniz Smile

Bu arada soft versiyonunu yollamak isterdim ama internette o kadar aratmama ragmen pdf'ini bulamayinca amazon'dan cilti kitap versiyonunu satin aldim.

Saygilar.

Alıntı

(09-12-2012, 12:30 PM)Musketeer demiş ki: Atis yaptigim anda kafamdaki herseyi bosaltarak bildigim seyleri otomatik olarak yapmaya calisiyorum. Isin en zor kismi da acikcasi bu.

Tam da orası işte,bunu alışkanlık haline getirirseniz eğer,kılıftan kütleye hadisesi kitap okumak kadar kolay olur sizin için.Silahınızla aranızda ki bütünleşme o kadar rahat ve akıcı olacak ki bir uzvunuzmuş gibi yön verip,hedefle uygun açıyı yakalayıp tetiği ezmeye başlayacaksınız.

Kısacası bu işi yapmayacaksınız,yaşayacaksınız.

Alıntı

Sn. Muskeeter,
Silahınız ismi gibi Colt'un en özel ve gözel modeli.
Güle güle kullanın.

Alıntı

İnşallah bir gün ülkemizde de bu tür silahları, bu paralara almayı ümit ediyoruz.Umarım bizler görürüz bu durumu.

Alıntı

(11-12-2012, 09:08 PM)pasa_7676 demiş ki: İnşallah bir gün ülkemizde de bu tür silahları, bu paralara almayı ümit ediyoruz.Umarım bizler görürüz bu durumu.

Aranıza yeni katıldım, forumda araştırdım ama bir sonuca varamadım.
Mkek'de olmayan bir tabancayı örneğin hiç kullanılmamış colt 1911 Türkiye'de hangi şartlarda temin edebiliyoruz.Mkek sayfasında istek üzerine şahsa tabanca ithalatı yapmadığını yazmış.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Alıntı

(29-01-2013, 07:27 PM)oldschoolh demiş ki:
(11-12-2012, 09:08 PM)pasa_7676 demiş ki: İnşallah bir gün ülkemizde de bu tür silahları, bu paralara almayı ümit ediyoruz.Umarım bizler görürüz bu durumu.

Mkek'de olmayan bir tabancayı örneğin hiç kullanılmamış colt 1911 Türkiye'de hangi şartlarda temin edebiliyoruz.Mkek sayfasında istek üzerine şahsa tabanca ithalatı yapmadığını yazmış.

Permi hakkı olan şahıslara yüksek meblağlar ödeyerek ya da bir firma cıkıp istediğiniz silahın dispirötörlüğünü alıp ülkemize ithal etmesini bekliyerek.

Saygılar

Alıntı

(29-01-2013, 08:38 PM)ercan 45 demiş ki:
(29-01-2013, 07:27 PM)oldschoolh demiş ki:

Permi hakkı olan şahıslara yüksek meblağlar ödeyerek ya da bir firma cıkıp istediğiniz silahın dispirötörlüğünü alıp ülkemize ithal etmesini bekliyerek.

Saygılar

K.K.T.C bu noktada hangi statüde bulunuyor.? Yani aşağıdaki maddede yurtdışı görevde bulunan personelin görev bitişine istinaden sadece 1 silah getirebileceği bilgisi var.TC vatandaşları 30 günlük süre zarfında sadece turistlik amaçla pasaport olmadan K.K.T.C'ye giriş yapabiliyorlar.Yavru vatanımız da olsa giriş çıkışlarda bir kısıtlayıcılık sözkonusu.Bu durum acaba burada görevli personel için aşağıdaki maddenin geçerli olup olmadığı sorusunu akla getiriyor.

Örneğin ben K.K.T.C'de görev yapmıştım yedek subay olarak burdan teğmen olarak terhis olduğumda aşağıdaki maddeye göre silah getirebilirmiydim?

http://eyup.iem.gov.tr/ruhsat_sss.html

13. Sık sık yurt dışına çıkıyorum. Yurt dışından silah satın alabilir miyim ? Eğer alabiliyorsam bu silahı yurda getirmek için ne gibi işlemler yapmam gerekir?

Yurtdışından sadece dış temsilciliklerimizde çalışan dışişleri personeli ile askeri, güvenlik ataşesi, güvenlik görevlileri bir defaya mahsus olmak üzere görevlerinin süresi sona erdiğinde yurdumuza dönüşlerinde silah getirebilirler. İlgili işlemler İçişleri Bakanlığınca yapılır. Bunun dışında şahısların yurtdışından silah alıp getirmesi mümkün değildir.

Alıntı

Sn. Oldschoolh,

Sorduğunu soruların yeri http://www.tabancatufek.com/forum2/forum...php?fid=16 burasıdır. Eğer forumun arama motorunu kullanırsanız, aklınızda ki pek çok soruya cevap bulabilirsiniz.

Saygılarımla,

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi