Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni tabancam Colt 1911 Special Combat Government
Sn F.T, sitesinde de belirtildigi uzere, Special Combat bizzat fabrikasi tarafindan atis hassasiyetine ve musabaka aticiligina yonelik olarak tune edilmis custom bir silahtir, ve bu bizzat ureticisi tarafindan yapilmaktadir. Bunlar kozmetik farklar olmaktan ote seyler. Ayni modlari isinin ehli bir silah tamircisine de yaptirirsaniz uc asagi bes yukari ayni maliyete gelir zaten. Sn lupus'un "ikisi aynidir" demek istedigini sanmiyorum.

Tesekkurler Sn cos30. Allah daha iyilerini sizlere nasip etsin.

Sn glock mottonuza hala katiliyorum. Glock'umdan da vazgecmis degilim ama belirttigim gibi Colt bende ozel yeri olan bir silah olagelmistir. Bir de 9mm disinda farkli bir kalibre almanin uygun olacagini dusundum, bu ikisi birlesince ortaya bu alim cikti. Smile

Saygilar.

Alıntı

Efendim siz böyle silahlar aldıkta gıcık oluyorum....özür kendim almiş gibi seviniyorum )))

Alıntı

Yeni silahiniz hayirli ugurlu olsun Sn. Musketeer, Allah kotuye kullandirmasin.
Sn. Glock, bir insan Amerika gibi bir silah cennetinde yasayipta envantere ek yapmaz mi? Bence cok zor bir sey.
Sn. Musketeer, bende Colt MK IV Series 80 Combat Elite ile atis yapmistim ve gercekten STI ve Colt'un verdigi ayri bir zevk. Bence her silahsevere boylesi bir silah sahibi olma imkaninin verilmesi lazim, vermeyenlere bir gun bunun hesabi sorulur insallah.
Silahiniz tekrar hayirli ugurlu olsun, kazasiz, belasiz efendim.
Hurmetler,

Alıntı

Sn mirgun, ne yalan soyleyeyim aslinda her silah aldigimda Turkiye'deki kullaniclarin durumunu dusunup resimlerini paylasip paylasmama konusunda teredutte dussem de, burasi en nihayetinde bu tarz bir platform oldugu ve de biraz da bu silahlarda tecrubeli ustadlarin da goruslerinden faydalanmak icin koyup yorumlari aliyorum. Acikcasi cok da faydali oluyor. Ama her zaman dedigim gibi Allah cok daha iyilerini sizlere nasip etsin.

Sn bilal58 tesekkurler efendim Allah daha iyisini sizlere nasip etsin. Envanter konusunda bundan sonra biraz ara veririm heralde, yoksa hanim beni "cocugun rizkini silaha yatirma herifffff" diyerek bosayacak Smile Neyse o konuda rahatim, Sn. ilksurfer'i yakma karari aldim, o kanima girdi diyecegim Smile

Bu silah da, kullandiginiz Combat Elite gibi Series 80 atesleme sistemine sahip. O yuzden kullanmasam da benzer olacagini dusunuyorum. STI ile Wilson Combat'i ben de cok begeniyorum. Ama Colt bende bir kucukluk saplantisi oldugu icin tercihim o oldu.

Saygilarimla.

Alıntı

(29-11-2012, 02:18 AM)Musketeer demiş ki: Ama Colt bende bir kucukluk saplantisi oldugu icin tercihim o oldu.

Sn.Musketeer,

'' If it is not a Colt, then it is just a copy...''

Dolayısı ile eğer imkan ve fırsat varsa ilk 1911 mutlaka bir Colt olmalı...

Saygılar.

Alıntı

Sn. Musketeer size gıpta ile bakıyoruz.

Alıntı

Sn. Musketeer yeni silahınız pardon Colt' unuz Smile hayırlı uğurlu olsun, Allah kötü günde kullanmak nasip etmesin, kazasız belasız keyif dolu atışlar yapmanız dileğiyle.

Saygılar.

Alıntı

Tesekkurler Sn. OF_LEE. Allah daha iyilerini size nasip etsin. Allah hic birimize silahimizi zevk disinda kullanmak zorunda birakmaz umarim.

Silah hastane gibidir, Allah muhtac etmesin, eksik de etmesin Smile (Benzetme sahsima aittir Smile )

Saygilar.

Alıntı

Amin demekten başka yapacak bir şey yok. Smile

Ben o hastanenin daimi ziyaretçisi olmaya razıyım da burada özel hastaneler pahallı devlet hastaneside gerekli ilgi alakayı göstermiyor.Bizi zorla kocakarı ilaçları kullanmaya teşvik ediyor. Smile

Saygılar.

Alıntı

Bugun yeni silahimla tekrar poligona giderek 100 mermi harcadim. Bu sefer daha dikkatli davrandim, temel kurallari yerine getirdim. Ve SIKIsma sorunu yasamadim. Bu problemle ilgili bir Glock kullanicisi olarak bazi gozlemlerimi aktarmak istiyorum:

1) Herseyden once Special Combat goruntu olarak cok guzel bir silah. Goren herkes waoww hard chrome, cok guzel silah, cool falan diyor. Yani anlayanlar. Bunu teslim edelim. Hatta bir kac kisiyle silah degisimi yaptik. Bu sayede bir kac dolum SW 500 Magnum ile atma firsati da buldum. El bilegim kiriliyordu, bu farkli bir konudur Smile

2) Benden onceki sahibi sagolsun sacma sapan bir stainless steel icra mili (recoil spring guide bu demek degil mi)takmis. Neden bu gibi silahlarda orijinal parcalar degistirilir anlamiyorum. Hemen brownell's dan fabrika orijinali parcayi siparis ettim. Ayrica icra yayi da biraz eskimis. Anladigim kadariyla bu silahlarda yay her 2000-3000 atista degistirilmesi gerekiyor. Glock'ta 5000 atisi gectim yay tas gibi.

3)Colt 1911 SC, her 1911 gibi oldukca guclu diyebilecegimiz bir silah. Bu acidan hata tolere etmiyor. Iyi bi sekilde tutulmasi, saglam kavranmasi, notral durusun mumkun oldugunca bozmayarak her atistan sonra silahin geri tepmesini engellememek lazim. Bunlar tabii ki her silahta dikkat edilmesi gereken seyler ama Colt hatayi fazla tolere eden bir silah degil. Kucuk bir yanlista sonuc, daha kotu grupmanlar. Teknige uyulmasi durumunda ise oldukca hassas bir silah. Ozellikle de tetigi. Sanirim competitive bir model oldugu icin tetik agirligi oldukca dusurulmus. Hani klasik soylemdir, tetik, atis surpriz olacak sekilde ezilmelidir diye. Colt'la cabuk surprizlere hazir olmak gerekir Smile

4) Dedigim gibi bir Glock kullanicisi olarak bana bu silahin geri tepmesi biraz da olsa fazla geldi. Bu 45'lik muhimmattan mi yoksa silahin kendisinden mi kaynaklaniyor emin degilim. Glock 21 gibi bir silahla atis yapma firsati bulmadigim icin kiyaslama yapamayacagim.

5) Hain temizlikci kenarda biraktigim Colt hedeflerini cope attigi icin maalesef paylasamayacagim. Elimde sadece Glock grupmanlari var ama burada onlari paylasmamin bir anlami yok. Yaklasik goz karari 10 yards'dan 3-4 inchlik bir grupman soz konusu. Cok iyi sayilmaz belki ama silahi yeni yeni tanimaya basliyorum. En azindan hatali besleme yaptirtmadigim icin sevindim.

6) Kendimi acikcasi bu isi seven ve okuyup/arastiran firsat buldukca da ates eden biri olarak tanimliyorum. 3-4 senelik poligon tecrubem, 1.5-2 senelik de ustte tasima tecrubem var. Cogunuza gore belki oldukca tecrubesiz bir kullaniciyim. Colt super bir silah ama sunu teslim etmem gerekir. Colt en azindan benim seviyemde bir kullanici icin oldukca "zor" bir silah. Bu zorluk, ates etmesi, bakimi, sokmesi takmasi, kisaca tum parametreleri iceriyor. Acik soylemek gerekirse (kiyaslama yapmasi dogru degil biliyorum ama) Colt sahip oldugum S&W AR-15'den bile, atis ve bakim olarak daha zor bir silah. Glock'u aldigimin daha 1.haftasinda yaylari kaybetsem de detayli sokup takabiliyordum. S&W'uda kisa surede hizli bir sekilde sokup takmasini ogrendim. Ancak Colt'da acikcasi bu kadar kolay bir mekanizma yok. Detayli sokum yapmaya acikcasi gozum korkuyor Smile Ha zevkli mi derseniz elbet cok zevkli, gucu hissediyorsunuz. Bu arada belirtmem gerekir ki sokumden korkmamin temel nedeni silahi tekrar toparlayamamak degil (elbet bir sekil toplanir o sorun degil) ama kucuk bir hatada gozume cok hassas gibi gorunen govdenin hard chrome finish'ine sanki zarar verebilirmisim gibi hissetmem. Bu vesileyle metalcilerin kulaklarini cinlatirim Smile Diyorum ya Colt fazla hata tolere etmeyen bir silah.

7) Cogu Colt 7'lik sarjorle gelmis Special Combat'larda fabrika cikisi 8'lik sarjor mevcut. Ama ben satin aldigim Wilson Combat magazinlerini silahla beraber gelen magazinden daha cok begeniyorum. Sanki yaylari biraz daha guclu gibi.

8) Simdi bir cok uyenin kafasinda elbet Glock mu Colt mu sorusu mevcuttur, bunun farkindayim. Ancak ikisi cok farkli silahlar karsilastirmak pek dogru degil. Ama ben en azindan su an icin ikisi arasinda bir tercih yapmak gerekirse yabancisi oldugum bir platformu tercih etmem. Gunluk tasima icin tercihimiz halen Glock ve uzun sure de degismez gibi geliyor bu. Sadece ara sira Glock 26 ile Glock 17'li degistiriyorum.

Simdilik gozlemlerim bunlar. Bir dahaki gidislerimde grupmanlarimi da kaybetmeden getirmeyi basarirsam onlari da paylasacagim.

Saygilarimla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi