Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni tabancam Colt 1911 Special Combat Government
Cehaletimi mazur gorun sn lupus, sarjor manivelasi dediginiz, magazine release button mu? Sarjoru takarken de mi ona basmam gerekmekte?

Alıntı

Aynen odur Sn.Musketeer...Zorlanmayı hissettiğiniz anda hafifçe manevelaya bastırın, şarjör rahatça kayarak yerine oturacaktır...

Saygılar.

Alıntı

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

Acaba gold cup trophy modelinden ne gibi farkları var ?

Saygılar

Alıntı

Sn. Musketeer, yeni silahınız hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin.

Yanlız, şu tutukluluk halleri, benim de garibime gitti.

Ben, üç senedir, zig m 1911'im ile bir sürü sıkıntı yaşadım

ama bu tür bir sorun yasamadım.

Saygılar...

Alıntı

Tebrik ediyorum,almam gereken bir silah olduğunu anladım, övgülerden dolayı saygılar.

Alıntı

Verdiginiz feedback icin tesekkurler Sn lupus bunu deneyecegim.

Sn. F.T. Colt'un sitesindeki tanima gore;

Special Combat:

3 hole aluminum trigger, S&A grip safety, custom tuned action, polished feed ramp, throated barrel, flared ejection port, enhanced hammer, two 8-round magazines with bumpers, extended thumb safety, Bomar rear and Heinie dovetail front sight, and S&A magazine guide. Fully accurized and shipped with a certified target attesting to its exceptional precision

Gold Cup Trophy:

It featured an adjustable wide trigger, hand-honed action, adjustable target sights, flat grooved top rib on the slide, and many other refinements as standard

Anladigim kadariyla Special Combat'da musabaka aticiligina yonelik olarak bir takim mekanik degisiklikler yapilmis. Bir de ikisinin arasindaki en buyuk fark fiyatlari. Gold Cup'in sifirlari $1099 civarinda Special Combat ise $1999 civarinda.

http://www.impactguns.com/handguns.aspx?...olt+Pistol

Sagolun Sn yanik61, DE.DE. Allah daha iyilerini sizlere nasip etsin.

Sn yanik61, henuz silahi suclamak icin cok erken oldugunu dusunuyorum. Sorun ya magazinde ya da sn ilksurfer'in de belirttigi gibi Glock tutusuna alismis bir kullanici olarak bende olabilir Smile

Ne de olsa Colt Glock'a gore daha kuvvetli bir silah ve geri tepmesi daha fazla, ben de bu silah nazarinda acemiyim. Bu Glock kullanmaya alismis biri icin basta sorun yaratabilir. Tabii bunu bir sonraki gidisimde test edecegim. Silahi aldigim kisiye de mail attim. O da ya magazinden ya da tutustan kaynakli olabilecegini soyledi, kendisinde bu tip sorunlar olmuyormus. Dedigim gibi su an cok net bir sey soyleyemiyorum ama haftasonu acikhava poligonunda detayli denemeler yapacagim. Orada ortaya cikar diye dusunuyorum. Saygilar.

Alıntı

(28-11-2012, 08:31 PM)F.T. demiş ki: Acaba gold cup trophy modelinden ne gibi farkları var ?

Sn.F.T.,

Gold Cup' ların en önemli farkı, elle alıştırılarak oturtulan National Macth namlularıdır. Gold Cup namlularının atım yatağında NM kısaltması basılıdır...Special Combat modellerinde standard fabrikasyon namlular kullanılır.

Gold Cup modelleri siyah meneviş karbon çelik veya kumlanmış paslanmaz çelik malzeme ile üretilirken, Special Combat modelleri sadece karbon çelik malzemeden üretilerek, siyah meneviş, sert beyaz krom veya nikel ile kaplanır, paslanmaz çelik modeli yoktur...Gold Cup' ların çekme kertikleri Series 80' lerdeki gibi açılı ve yatıkken, Special Combat modellerinin çekme kertikleri klasil dik açılıdır...Gold Cup sürgüsünün üzerinde çizgili Series 80 tipi nişangah hattı varken, Special Combat modellerinin sürgüsünün üzeri Series 70 ve klasik Colt' lar gibi yuvarlaktır...

Bu temel farkların yanında Gold Cup modelleri sadece tek taraflı ve standard emniyet manevelaları ile gelirken, Special Combat modellerinde uzun, çift taraflı emniyet manevelaları vardır. Gold Cup' ların siyah meneviş modellerinde klasik mahmuzlu horoz ve klasik düz kabza emniyeti, paslanmaz çelik modellerinde kunduz kuyruğu kabza emniyeti delikli horoz varken, Special Combat modellerinin tamamında delikli horoz ve kunduz kuyruğu kabza emniyeti vardır...

Gold Cup' lar sadece ayarlı hedef tipi nişangahlarla gelirken, Special Combat modellerinde sabit harp tipi nişangah seçeneği de mevcuttur.

Saygılar.

Alıntı

Tekrardan hayırlı olsun efendim...

Alıntı

Bilgiler için çok teşekkür ederim, aralarında kozmetik farklar haricinde pek bir fark yok ancak bu silahın parasına 2 adet gold cup alınabildiğinden merak ettim. Ve satış politikası dedim Big Grin

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ahmetarslan
Anlaşıldı Üstad'ın 1911 özlemi depreşmiş durumda MKEK getirirse kesin alacaktır kendisi.Smile

Sn.Musketeer hani benim envanterci değil mühimmatçıyız mottomu beğenmiştiniz?Olmadı hiç,startı verdiniz geri dönüş yok bundan sonra yine yalnız kaldım,hele ateş başlatıcıyı Sn.ilksurfer tutuşdurduysa daha da fena çünkü Hickok amcadan daha fazla olduğunu düşündüğüm bir envatere sahip kendisi.Smile

Gördünüzmü bakın mottonun laneti tuttu,1911 tutuldu.Smile

Şaka bir yana bu cidden bir iş hobi farklı şeylere verilen isimdir,her zaman profesyonelce yaklaşılması,sahip olunan platforma tamamiyle hakimiyet vb. konular önem arz etmekte.Bunun farkına bir daha bu konu sayesinde vardım.

Konu hakkında detaylandırma yapıp teknik bilgi veren tüm Sn.Üyelere teşekkür ederim.Üstad sana ayrca teşekkür edeyim ki banlama beni.Smile

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi