Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni tabancam Colt 1911 Special Combat Government
En sonunda uzun suredir hayal ettigim ve istedigim bir silaha kavustum. Colt 1911 Special Combat Government. Aslinda cok genc yaslardan beri Colt tabancaya (Amerikan filmlerinde hep o kullanildigindan olsa gerek) karsi bir ilgim vardi ama acikcasi estetik yerine kullanilirligi tercih ettigimden Glock'a yonelmistim. Ancak bir suredir takip ettigim gunbroker'da uygun bir fiyata istedigim modeli bulunca almaya karar verdim. Acikcasi bu konuda Sn ilksurfer'in de cesaretlendirmesi oldu. Buldugum fiyatin cok iyi oldugunu, kacirmamam gerektigi ve ayni fiyata cok kolay satabilecegimi beirtince ben de almaya karar verdim. Aldigim silah ikinci el ama sadece 800 mermi ateslenmis. 1250 dolar + vergiye aldim (Federal silah saticisina %9.5 vergi odemek gerekli + 35 dolar transfer ucreti + 25 dolar kargo) Ozetle hersey dahil 1425 dolar civarina mal oldu. Sanirim burasi icin bile iyi bir fiyat.

Sicagi sicagina hemen bir kac atis yaptim (50 civari). Silahin hassasiyeti gayet iyi. Ilk magazinlerde biraz takilma (cift besleme) yapti. Bu nedense her yeni satin aldigim her silahta oluyor Smile Glock'larda oldu, S&W ar-15'de oldu. Bunda da oldu. Artik ne anlama geliyorsa Smile Ilerde hic yasamadim ama basta illa bir moral bozuklugu yasamam gerekiyor sanirim Smile Bu seferkiler daha cok yeni magazinlerden kaynakli gibiydi. Arastirmalarima gore uc sebepten olabilirmis; birinci sebep dusundugum gibi yeni magazin, ikincisi bazi kimseler 8 mermili magazinlerden kaynaklanbilecegini diger markalarinin 1911'lerinde de ayni sorunun yasanabildigini soyluyorlar. Ama Colt fabrika satisi 8 mermilik sarjor veriyorsa ve web sitesinde de bu sekilde tanitimini yapiyorsa bu ihtimalin hic soz konusu olmamasini dilerim. Ucuncu ihtimal de bu; kirli silahlarda da olabilecek bir sorun hepimizin bildigi uzere. Dedigim gibi bana ilk ihtimal daha kuvvetli geldi. Simdi surekli magazinleri sok/tak yapiyorum. Bu sekilde yerlerine alismalarini saglamayi ve bir dahaki sefere problem yasamamayi umuyorum. Tabii silahi guzel bir sekilde temizleyip yaglayacagim da. Bunlardan da bir sonuc alamazsam (ki umarim bu asamaya kadar gelmem) 7'lik yeni sarjorler siparis edecegim.

50 mermide 2-3 takilma belki oransal olarak cok degil ama bir Glock kullanicisi icin kabul edilemez bir rakam. Dedigim gibi bu durumu her yeni silahimda baslarda yasadigim icin artik takmiyorum Smile

Bu giristen sonra sizleri Colt'umun resimleriyle basbasa birakiyorum:

[Resim: DSC_0041.jpg]

[Resim: DSC_0043.jpg]

[Resim: DSC_0042.jpg]

[Resim: DSC_0046.jpg]

[Resim: DSC_0047.jpg]

[Resim: DSC_0045.jpg]

[Resim: DSC_0048.jpg]

[Resim: DSC_0051.jpg]

[Resim: DSC_0050.jpg]

[Resim: DSC_0052.jpg]

15 yards:

[Resim: DSC_0054.jpg]

10 yards:

[Resim: DSC_0053.jpg]

Atislar biraz sol/asagiya olmus. Sanirim bu sorunu ayarlanabilir gezi kendime gore biraz sag/yukari ayarlayarak duzeltebilirim. Bir dahaki sefer bu sekilde yaptigim atislarimi da paylasirim.

Saygilar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ahmetarslan
Sn. Musketeer hayirli ugurlu olsun, Allah kötüye kullandirmasin, agiz tadiyla güzel günler gecirin. N yalan söyleyeyim gercekten güzel duruyor silahiniz. Darisi basima Smile

Saygilar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ahmetarslan
Sn.Musketeer;

Tam sevmelik,arada bakıp ilgilenmelik platform almışsınız kazasız,belasız.

Tahminim ilk zamanlar üstüne düşüceksiniz sonra Glock'la devam koleksiyon parçası nitelinğe kalıp arada dolandırmaya çıkarırsınız belki,örnekleri çoktur Sn.İlksurfer hala G 21 taşıyor,hickok45 G 23 şeklinde çoğaltılabilir.Smile

Saygılar.

Alıntı

Hay maşşallah! İyi günlerde kullanın Sn Musketeer. Adınıza yakışan bir silah olmuş. 1911 gerçekten başka birşey. Tabanca denen şeyin orijinal prototipi gibi geliyor bana da. Hayırlı uğurlu olsun.

Alıntı

Sn Twenwolf tesekkurler efendim Allah ok daha iyilerini sizlere nasip etsin. Sn glock, cok haklisiniz efendim. Su ana kadar Glock'umun yerine dusundugum bir gunluk tasima silahi hic olmadi, bundan sonra da olacagini sanmam Smile Hele ki G26'imin rahatligi ve konforuna alistiktan sonra acikcasi G17'imi bile nadiren tasiyorum. Ama dediginiz gibi ugrasmasi, atis yapmasi zevkli bir silah. Hassasiyetinin de Glock'a gore (daha uzun namlusunun etkisiyle) biraz daha iyi oldugunu soyleyebilirim.

Saygilar.
Tesekkurler sn Fatsali Allah daha iyilerini sizlere nasip etsin. Bu arada bizim burada da saat epey hallice oldu. Ben yatayim, mesajlarima yarin bakabilecegim.

Saygilar.

Alıntı

Sn.Musketeer, hayırlı uğurlu olsun...Gerçekten güzel bir tabanca...
Satma işini peşinen kafanızdan silin, çünkütabanca gerçekten güzel, aynı zamanda çok keyifli bir tabanca...

Bu tabancada JHP veya Truncated Cone çekirdekli mühimmat kullanmayın!..Bu tabancadan keyif alarak kullanmak istiyorsanız, mümkün olduğunca 230 grain, yuvarlak sivri uçlu ( round nose ball ), FMJ ( Tam metal gömlekli ) çekirdeği olan mühimmat kullanın...Bu tür toleranslarına müdahale edilerek hassaslaştırılmış 1911' lerde mühimmat fantazisi yapabilmek için yıllarınızı 1911' lerle geçirmiş olmanız gerekir, emin olun aklınıza gelmeyecek, hayal edemeyeceğiniz ayrıntılardan kaynaklanan fişek besleme sorunları yaşarsınız...

Mümkün olduğunca 8 fişek kapasiteli şarjör kullanmayın...Vakti zamanında sahip olduğum Colt Gold Cup 7 ve 8 fişek kapasiteli iki şarjör ile gelmişti ve 8 fişek kapasiteli şarjörle '' Acaba ne zaman tutukluk yapacak?...'' diye gözüm hep silahta olurken, 7 fişek kapasiteli şarjörle sorunsuz bir şekilde atış yapardım...Eğer illa ki 8 fişek kapasiteli şarjör kullanmak istiyorsanız, standard düz tabanlı fabrika şarjörlerini kullanmayın, şarjör tabanları daha farklı olan Chip McCormick veya Wilson Combat marka şarjörler tedarik ederek bunları kullanın.

Silahın nişangahlarına hemen müdahale etmeyin!...Silahla 1911 tecrübesi daha fazla olan en az bir kaç atıcı atış yapsın. Mümkünse kapalı poligonda değil, açık alanda atış yapın...Aynı kişiler siz bu silahla atış yaparken sizi izlesin. Eğer nişangahlara müdahale gerektiği konusunda bir konsensus oluşursa, o zaman müdahale edin...Harp tipi nişangahlara alışık atıcılar hedef tipi nişangahlara alışana kadar benzer sıkıntılar yaşayabiliyor...Ayrıca çok farklı tetik karakteri ve tetik temas hissi nedeni ile de başlangıçta bu tür sorunlar yaşanabilir...

Tekrar hayırlı uğurlu olsun...

Saygılar.

Alıntı

Sn Musketeer, Ben siz silahi aldiktan sonra iyi fiyata almissiniz dedim. Aman yengeyi bize dusman etmeyin. Smile

Benim de bugune kadar en cok tutukluk yapan silahim Colt Commander olmustur. Silah 8 lik sarjorde ilk mermiden sonra kilitleniyordu ve sarjor yerinden cikmiyordu. Bahsettiginiz cift besleme sorunu bende de oluyordu. Ama benimki yeni idi ve belki bir 100 atistan sonra duzeldi. Sizinki 800 mermi atmis olmasina ragmen hala 50 atimda 2-3 defa tutukluk yapiyorsa bu biraz fazla. Custom olmayan 1911'lerin cok fazla tutarli olmadigini biliyorum ama diger silahlarinizin da tutukluk yaptigini soylediginize gore acaba tutusunuz veya durusunuzda mi bir hata var diye de dusunuyorum. Eger silahi gevsek tutuyorsaniz veya durusunuz dogru degilse de bahsettiginiz hatalar olabilir.

Bu arada gurupmanda buyuk ilerleme var. Bunda 1911'in mukemmel tetiginin siz hata yapmaya firsat birakmadan ateslemesi de buyuk etki muhtemelen. Tebrikler.

Gule gule kullanin...

Alıntı

Özenerek Colt alıyorsunuz ve tutukluk yapıyorSad
Aman Yerli silahçılar duymasın havalara girerler sonra[/align]..Big Grin
Ama silahın duruşu yeter..
atmasadaWink

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ahmetarslan
Sn lupus verdiginiz degerli bilgiler icin tesekkur ederim. Kullandigim muhimmat tam da belirttiginiz gibi 230 gr FMJ Federal muhimmat idi. JHP + P muhimmati ev savunmasi icin almistim daha cok, demek onlari da kullanmamak gerek. Bahsettigim 8'lik sarjorler de Wilson Combat marka. Ama sokup takarken biraz zor girip ciktigini farkettim, dedigim gibi bir muddet sonra yine 8 lik sarjorlerde SIKINTI yasarsam 7liklere yonelecegim. Ama su an icin sarjorleri SIK SIK sokup takarak yerlerine alistirmaya calisiyorum.

Nisangahlarla ilgili tavsiyenize uyacagim. Belki dediginiz gibi benden kaynakli bir sorun olmus olabilir. Acik hava poligonunda bir daha deneyeyim.

Sn ilksurfer, esimle bir sorun yasarsam sizin adinizi verecegim Smile Smile

Tutukluk meselesi benim de ilgincime gidiyor, belki belirttiginiz gibi ilk alisma suresinde yasanan problem ama tutus ya da durus kaynakli oldugunu sanmiyorum, zira diger silahlari da ayni sekilde tutuyorum onlarda da olmuyor. Ama belki de olabilir Smile

Gruplandirmalari ben de begendim dediginiz gibi Colt'un guzel tetik yapisinin bunda onemli bir yeri olabilir.

Sn Kerem atmama gibi bir durum yok, yasananin gecici bir sorun oldugunu dusunuyorum, ne de olsa Colt'lar 10 larca yil sorunsuz servis verebilen bir silah, bu kadar kolay (cozumsuz) bir sorun yasamasi cok olasi degil.

Saygilar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ahmetarslan
(28-11-2012, 08:10 PM)Musketeer demiş ki: Ama sokup takarken biraz zor girip ciktigini farkettim, dedigim gibi bir muddet sonra yine 8 lik sarjorlerde SIKINTI yasarsam 7liklere yonelecegim. Ama su an icin sarjorleri SIK SIK sokup takarak yerlerine alistirmaya calisiyorum.

Bu tüm Colt'larda olur ve en sevmediğim özelliklerinden birisidir, şarjörler diğer silahlarda alışkın olduğunuz gibi '' şık '' diye kayarak yerine oturmaz, illa ki biraz zorlanır...Ancak bu durumun fişek besleme sıhhati ile hiç bir ilgisi yok, bu nedenle size hiç bir faydası olmayacak gereksiz manevrelarla şarjör mandalının şarjörü tutan çenelerini ve şarjördeki manevela yataklarını aşındırıp, şarjörün silaha yerleşme ve sabitlenme sıhhatini bozmayın...Gider ayak yeni bir şarjör sabitleme manevelasına ihtiyaç duyabilrsiniz...Tek yapmanız gereken şey, şarjörü sadece çıkarırken değil, takarken de şarjör manevelasına hafifçe bastırıp şarjöre yardımcı olmak...

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ahmetarslan

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi