Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yarı Otomatik Tabancaların Tarihi...
Bir şeyi imal eden birde onu test eden vardır. İki tarafta olmazsa olmazdır. Sn. Lupus tester tarafında..Smile

Alıntı

Estağfurullah Sn. lupus.

Sanırım bu konudaki en zor durumda olan forum biziz.
(Bkz. Türkiye Saat Forum, hele hele Bıçak Sanatı forum. Smile )

Alıntı

Sn . Yazarlar .

Konu madem otomatik tabanca tarih . Küçük bir katkım olsun .

Dünya tarihinde otomatik bir tabancayı ordusuna ilkkez kabul eden ordu Türk ordusudur. Osmanlı ordusu 1896 yılında mauser C96 model tabancalardan alarak dünyada illkez askeri kullanıma otomatilk tabancaları kazandırmıştır.

Aslında ilginçtir Osmanlı ordusu böyle yeni silah ve teknikleri çok yakın takib edermiş. Ama malesef milli silah sanayi inşa edilememiş.

Mesela Winchester 1862 model ile Henry Martini tüfeklerinin Plevne savaşından Osmanlı ordusuna çok farklılık ve üstünlük sağladığı bilinir.

Selamlar.

Alıntı

Üç yıl geçmiş ama merak ettim ayberoğlu ne yaptı ki... Hey gidi gençlik, bende zamanında kızlarla iletişim kurmak için gitar öğrenmiştim. Hiç kız tavlayamamıştım o ayrı mesele ama iyi kötü gitar çalmayı öğrendimdi. Sn. Ayberogluda eğer amacına ulaşamamışsada en azından silahlar konusunda birşeyler kapmıştır. Silah kültürünü öğrense o bile yeter.

Alıntı

(30-05-2015, 12:04 AM)musti267 demiş ki: Mesela Winchester 1862 model ile Henry Martini tüfeklerinin Plevne savaşından Osmanlı ordusuna çok farklılık ve üstünlük sağladığı bilinir.

Plevne Savaşı, tek fişek kapasiteli tüfeklerin devrinin kapanıp, birden fazla fişek kapasiteli haznelerden beslemeli tüfeklerin devrinin başladığı dönüm noktasıdır.

Saygılar.

Alıntı

Hatırladığım kadarıyla Plevne Savaşı ilk havada patlayan parça tesirli top mermilerinin kullanıldığı savaştı.
Bizimkiler Ruslara karşı kullanmıştı.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi