Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yarı Otomatik Tabancaların Tarihi...
Saatlerdir forumdayım;

Harika şeyler paylaşılmış,burası mükemmel bir site..Silahlara bambaşka bir açıdan bakmamı sağladı.

Hepinizin emeklerine sağlık.

Saygılar

Alıntı

(23-12-2012, 03:39 AM)ecorotti demiş ki: Silahı olan kızlara bulaşılmaz.
Direk evlilik teklif edilir.

Sn Ecorottiye katılmamak elde değilShy

Alıntı

Sayın Ayberoğlu, size kolaylıklar diliyorum İnşallah her şey güzel dilekleriniz doğrultusunda gelişir hayatınızda.

Forumumuzda neredeyse sınırsız bilgi bulabilirsiiz. Yılların birikimi arasında kaybolmamanız açısından öncelikli bölümler tespit edip tarayabilirsiiz. Örneğin: Taktik-eğitim, Mühimmat, Karşılaştırmalar, Bakım onarım ve Tabanca veya Tufek başlıkları.
Sistemli bir tarama ile birkaç hafta içinde konuların gectiği yerler, uzman paylaşımcılarımız hakkında kabaca bir bilgi edinebilirsiniz .
Tecrübe edinmek için, yaşınız da uygunsa, bulunduğunuz ilde (var ise) bir poligonu ziyaret ediniz. Genellikle poligon sorumluları memnuniyetle temel güvenlik ve kullanım bilgilerini aktarmaktan memnuniyet duyar.

Polis, asker, avcı, silah sever tanıdıkların sohbetleri de doyumsuz olur, abartılı masalların yanısıra faydalı bilgiler de edinebilir, silahlarını emniyet önlemlerini aldıktan sonra sevebilirsiniz.

Son tavsiyem bir sekilde atış imkanı bulursanız bunları sakın Facebookun en basina artistik pozlarla koymayın. Daha cok Kurtlar Vadisi pozu sayılıp kızlarca itici görülebilir. En güzeli tecrubeniz artıp dogru tekniklerie bol isabeti atış videolarınızı ekleyerek daha sportif bir imaj bırakın. Zaten o duruma geldiğinizde müstakbel kız arkadaşınızla paylaşacak daha fazla anınız olacaktır.

Yaşınızı bilememekle beraber 42 yaşında silah aşığı ve sahibi bir abiniz olarak tavsiyem bu yönde olacaktır. Elbette silah aşığı,sahibi + çapkın(!) abilerinizin tavsiyelerini daha fazla kaale alabilirsiniz Wink Kolay gelsin.

Alıntı

(23-12-2012, 04:29 PM)ayberoglu demiş ki: ...
Sn. ayberoglu,

Hoş geldiniz. Allah muhabbetinizi ve neşenizi artırsın.

Genelde imzalara müdahale etmek pek tercih ettiğimiz bir yöntem değildir, fakat sizinkisi oldukça kötü bir Türkçe ve alfabemizde bulunmayan harfler ile, büyük-küçük harflerin kullanımına özensiz ve genel olarak konumuzla da alakasız olduğundan dolayı, daha yeni açılmış olan imza opsiyonunu kötüye kullanmayarak, kendinizin düzeltmenizi rica ediyorum.
Yazılarınızda gösterdiğiniz dikkati ve uslubu, imzanızda da görmek isteriz.

Saygılarımla.

Alıntı

(07-01-2013, 02:04 PM)serdar ergun demiş ki: güzel paylaşım usta emeğine sağlık

Sağolsun bu usta sayesinde sesi en gür tapança mahellede bende. Anlar silahtan.

Alıntı

Sayın Lupus üstadım;
Elinize emğinize sağlık,uzun zamandır misafir olarak yazdıklarınızı takip ediyorum. Bende aranıza katılmaya karar verip forum sitenize üye oldum.
Mekanik sistemlerin tamamına çocukluktan beri hayranım, silahlar özellikle yivli silahlara aşığım desem yanlış olmaz. Siz ve diğer üstadlar sayesinde yivli silahlar konusunda küçük bir bilgi dağırcığım oluştu. İnşallah bir gün bir tabanca ve yivli tüfek sahibi olurum.
saygılarımla

Alıntı

Konuyu hortlatacağım ama gerçekten merak ettiğim için soruyorum.

İmkanlarınız el verirse, günün birinde siz de üretime geçmeyi düşünür müsünüz Sn. lupus? Tabi bunu forumda paylaştığınız bu kadar çok teknik bilgiye dayanarak soruyorum.

Tabi bu sorum diğer katılımcı forumdaşlar için de geçerlidir.

Saygılarımla...

Alıntı

Selamlar sn. Cos30,

Sorunuzu ben üzerime alınarak cevap vermek isterim. Şahsen ben bu konuyu çok düşündüm. Keşke yatırım yapabilecek kadar param olsa da bu forumda ki bu devasa bilgiyi değerlendirebilsek diye çok düşünüyorum. Benim silahlar hakkında bilgim foruma katıldığımdan beri burada okuduklarımla sınırlı. Ama koca bir kütüphane dolusu bilgilere sahip kişiler barındırıyor bu forum. Popülist söylemlerin dışında gerçekten milli bir silah ortaya çıkar bu forumdan. Ama imkanlar el vermiyor işte. Aklımda şöyle de bir seçenek var. Güncel olarak forumda şu an kayıtlı 11.844 kişi üye var. Son 24 saat giriş yapan üye sayısı da 6.528 kişi. Bu kadar kişi bir araya gelip, bir ortaklık ortaya çıksa ne güzel olur. Ülkemizde güzel örnekleri bulunan çok ortaklı şirketlerden biri de neden bu forumdan çıkmasın. Hayal kurmak güzel şey. Ama birde hayaller gerçek olursa tadından yenmez. Herşeyin hayırlısı. İyi günler, iyi çalışmalar.

Alıntı

Sn.cos30,

Kullanıcı veya tekniker düzeyinde mekaniğe ve malzemeye vakıf olmak başka birşey, tasarım ve üretim bambaşka birşeydir. Tasarlanmış ve üretilmiş ürünler üzerine son kullanıcı olarak görüş belirtebilecek bilgi ve tecrübe, tasarım ve üretim için ancak son kullanıcı görüşü ve geri bildirim olarak değer bulur, tasarım ve üretim için ise kıymeti harbiyesi yoktur. Biz bir silah tasarlamaya kalksak, armudun sapı, üzümün çöpü derken ortaya ancak bir ucube çıkar...Smile

Saygılar.

Alıntı

Sayın lupus, yine tevazu göstermişsiniz. Siz ve bir çok forumumuz üyesi/üstadı, tasarımını ve üretimi gerçekleştirebilecekleri bir milli tabanca elbette ki ortaya çıkarabilecek donanım ve yetenektedir. Bunu biz cahiller dahi görebiliyoruz. Sanırım bu tür bir işe kalkışamamanın -maddiyat bir yana- başkaca nedenleri, zorluk veya engelleri vardır diye düşünmekteyim.

Saygılarımla,

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi