Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik55 ile ilgili önemli bir geri bildirim.
Sayın Üyeler;
Bugün yine Haldun bey aradı. Burayı okuduğunu belirtti. Kendisiyle bu günki sohbetimiz 40 dakika sürdü. Önce bazı sorulara cevap verdikten sonra bombayı patlatacağım Big Grin

Sayın Mirgun;
Eleştirilere itirazları yok. Üzüntüleri usluptan kaynaklı olmuş.

Sayın Yakuzz;
Sizin söylediklerinizi aynen ben de kendilerini tekrarladım.

Sayın Ecorotti;
Firmanın bazı çekinceleri var burada yazmak için. Bombayı bir patlatayım da sonra belki ikna ederiz burda yazmalarını Wink

Sayın Kemal3436;
Öncelikle yukarda mahlasınızı yanlış yazdığım için özür dilerim. Haldun beyin görevi fabrika müdürüymüş. Bu arada yardımlarınız için bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

VE ŞİMDİ GELİYORUM BOMBAYI PATLATMAYA AZ SONRAAAA Big Grin

Sayın Üyeler;
Canik55 bence müşteri memnuniyetinde son noktayı koydu. Malumunuz test teklifimi değerlendirip geri döneceklerini söylemişlerdi. Bugün test teklifimi kabul ettiklerini hatta bunu 100 adım daha ileriye götürerek forumdan 3-5 arkadaşımızı yol masrafları firmadan olmak üzere fabrikaya çağırdıklarını, hem fabrikayı gezdirip ne yaptıklarını göstermek istediklerini hem de testi kendi poligonlarında beraberce rahatlıkla yapabileceklerini söyleyerek beni mest ettiler. Tabi bunun dışında silah sanayii ve tabancalar üzerine Haldun bey ile güzel bir sohbette bulunduk.
Benim nacizane fikrim içimizden belirleyeceğimiz 3-5 arkadaşla beraber fabrikaya giderek hem kendi dertlerimizi anlatmak hem de onlarının dertlerini dilmektir. Gönül isterdiki her üyemizi oraya götürebilelim. Ancak hem ev sahiplerimize fazla masraf çıkarmamak hem de incelediğim üzere Samsun'a sadece İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya'dan uçak olması nedeniyle sayı sınırlı olacaktır. Tabi bir de Samsun ve yakın çevresindeki arkadaşlar gelebileceklerdir. Davetleri cumartesi günü günü birlik şeklindedir. Gelecek "3-5" arkadaşın gidiş dönüş uçak biletlerini kendilerinin(Canik55) alacaklarını belirttiler.

Canik55 firmasına bu gösterdikleri incelik için bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu çizgiyi bozmadıkları ve güzel silahlar üretmeye devam ettikçe müşterilerinin her daim artmasını niyaz ediyorum

Saygılarımla...

Alıntı

Sn. Caytmazoğlu:
''Biz silah severlerin elin gavurunun silahlarının hayranı olmadığımızı, ancak yaşanan sıkıntılar nedeniyle yerli silah sanayine güvenemediğimizi anlamaları gerekmekte. Kaliteli, iyi ve sıkıntısız olduktan sonra yerli silah sanayinin ürettiği silahı almayacak kişi yok denecek kadar azdır. Tabi burada fiyat politikası da önem kazanmakta. Silah sahiplerinin hep zenginler olarak görüldüğü için fiyatlar çeşitli bahaneler ile yüksek tutularak müşterileri zaten aralarında fazla bir fiyat farkı kalmayan yabancı silahlara yönlendirdiklerini fark etmeleri gerekmektedir. Canik55 firması kısmen bunu idrak ederek belli kesimlere indirim uygulamıştır. Ancak gözden kaçırdıkları bir konu da Türkiye'de ciddi sivil silah pazarının da mevcut olduğudur. Emin olsunlar sivillere de bu fiyatlara vermeye başlarlarsa belki yüksek kârlar elde edemezler ama sürümden ciddi kazanımlar elde ederler. Daha dile getirilecek çok sıkıntı var ama sizler zaten bunları biliyorsunuz. Umarım Canik55 gibi diğer firmalar da biraz bizleri dinlemeyi tercih ederler. ''

Bu paragrafa sonuna kadar katılıyorum. Yalnız silah alımında tabii ki fiyat ana faktörlerden birisi ama unutulmamalıdır ki silah alım kağıdı talebi sırasında yaşanan trajikomedi ardından 1000-2000 arası aldığınız silaha ödediğiniz 840 TL harç yine ardından bulundurma ruhsatlı silah ile atışa gidebilmek için 2 resimle başlayan zulüm,200 mermi sınırı vs.vs.
Bence öncelikle yerli silah üreticilerinin bu konuları devlet katında çözmeleri gerekir.Bunu onların yapabilmesi bize göre daha kolaydır.Çünkü onlar idarecilere bizden daha yakındır.Siz silah satarak ''para kazanarak'' kendinizi geliştirebilirsiniz.Bunun yoluda silahseverin silaha hesaplı ve kolay ulaşabileceği bir prosedürdür ve tabii ki alınan silahın eskimesi için bol bol(bu yazı bile içimi bir hoş ettiSmile )atış yapılabilmesidir.
Saygılarımla

Alıntı

Estağfurullah Sn.Caytmazoglu, Özre ne hacet, bizler aynı yolun yolcusuyuz, Saygılar.

Alıntı

Sn.caytmazoglu,

Uygun görülürse bu teste Trabzon'dan gelerek iştirak etmek isteriz.

Saygılarımla...

Alıntı

Sn Lupus katılırsa daha iyi olur diye düşünüyorum...Sonuçta İstanbul bağlantılı Samsun'a gidebilir..Tabi böyle gelin atış yapalım değil de öncesinde test kriterlerini belirlemek lazım...Standart test da yapılabilir, kayıtlı olacak sanıyorum..

Alıntı

Bir grup Ankara'dan kendi imlanlarıyla gidebilir . Hem yakın , hem de kalabalık oluruz Smile
Saygılar .

Alıntı

Sağolsun Samsun'lular "gelsin 3-5 kişi" demişler fakat biz de Çarşambalı olduğumuz için davette usule dikkat ederiz..3-5 gelsin değil de, nedir test kriterleri belli olsun..Rule of angagement çalişalim önce..))

Alıntı

Sn. Glock,

Aktif kullanıcılar ve otorite sayılacak o kadar isim arasında bana söz düşmez ama şahsi kanaatler olarak şu kadarını söyleyebilirim ki; HK USP tetik yolu dediğiniz gibi uzun ve alışmak için pratik yapılması gereken bir platform... Ancak malzeme kalitesi, kilit sistemi ile doğru orantılı olarak iyi grupmanlar yapmanıza yardımcı oluyor. Özellikle Custom Sport serisinin nişangahına alışılırsa mermi istediğiniz noktayı rahatlıkla buluyor. Bana kalırsa USP bir çok amaca aynı anda hizmet edebilecek bir tabanca, ülkemiz şartları içerisinde aksesuar ve yedek parça temini zor olsada gözü kapalı almak isteyeceğim bir güzellik... Smile Sn. Lupus USP serisi için parça havuzunun yerleşme geometrisinden ötürü tetik tadilatının pek mümkün olmadığını, bu sebeple ciddi firmaların After Market ürün yatırımı yapmak istemediği bir model olarak görüş beyan etmişti. Fakat bence kutusundan çıktığı haliyle bile bir çok derde deva olabilecek, estetik açıdan da değer görmesi gereken yoldaş olduğu gün gibi ortadadır. Aşağıda ki bağlantı adresinde kendisi ile ilk defa gerçekleştirdiğim atışlar var. Fikir vermesi açısından ve bahsi geçtiği için ekliyorum. Tabancanın nişan ve vuruş noktalarını kanıksadıktan sonra işinizi epey kolaylaştıracağı aşikar...

Test konusunda da affınıza sığınarak, şöyle bir teklif getirmek istiyorum. Forumumuzdan Sn. Lupus, Sn. ORTAÇ, Sn. Baris, Sn. Fuat_61 ve tabii ki aktif bir kullanıcı ve işin sahibi olarak Sn. Caytmazoglu'nun katılımının yerinde olacağını düşünüyorum. Bu sayede üretim tekniği, malzeme dayanımı, muadil modellerle karşılaştırma yapılabilinecek ve farklı atış disiplinleri ile denenebileceği için geniş kapsamlı ve doyurucu bir rapor hazırlanabilir. Fiziki şartlar uygunsa Angara Ekibi de gereken desteği sağlayıp, P99'u da yedeklerine alarak TP 99'un pekmezine ekmek banacaktır ve mutlaka keyifle izlenecek görsellerle geri döneceklerdir.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...243&page=5

Saygılarımla...

Alıntı

Sn. Caytmazoglu, göstermiş olduğunuz calışmalardan
dolayı sizi tebrik ediyorum.

Bir zıg m 1911 kullanıcısı olarak, uç senedir sıkıntılı bir süreç
yasıyorum. En son geldiğim nokta ise silahın değişmesine
karar vermeleri. Bakalım inşallah gönlümü yaparlar.

Keske bu hassaiyeti Tisas da gösterse...

CZ fabrikasının dünyaca ünlü atış takımı var.
Bizim yerli firmalar da bu yola gitseler, o zaman bakın ne büyük
Degisiklikler olur. Neden olmasin ki...

Eski bir canik 55 kullanıcısı olarak ise, ben de bu davete,
Sn. Fuat 61 ile birlikte testlere katilmak uzere,
Trabzon'dan iştirak etmek.

Saygılarımla...

Alıntı

Teste katılacak kişiler konusunda Sayın Kıraç Ata'ya katılıyorum.Firmanın gösterdiği alaka ve nazik davet çok güzel bir davranış.Sadece Yurt Savunma değil diğer firmalar çıkardıkları veya çıkarmayı düşündükleri ürünlerle ilgili nihai kullanıcı testlerini sürekli hale getirsinler, ucak parasına, yemek, barınak masrafına gerek yok, yarım ekmek dürüm yeter bize....

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi