Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BURSA AÇIK HAVA POLİGONU
18-11-2012, 03:47 AM
RE: BURSA AÇIK HAVA POLİGONU
(18-11-2012 03:33 AM)ercan 45 Yazdı:  
(18-11-2012 01:55 AM)yavuzmete Yazdı:  Arkadaşlar teşekkürler ancak ben arazide atışı kastetmiştim. Bursa da tek olan atış poligonunu biliyorum 3-4 ay önce gittiğimde 70 adet mermi attım 30 tl verdim bana göre fazla bir rakam bu yüzden arazide uygun bir yer arıyorum.Saygılar

Sayın yavuzmete ;

30 TL sadece poligon kullanım ücretimidir, yoksa poligondan aldığınız mermilerin fiyatları da dağil mi?

Saygılar

70 mermiyi 30 tlye alıp atabileceğimiz bir tabanca poligonu varsa yakınında ev alıyorum hemen. CoolThumbs Up
Alıntı Yaparak Cevapla
 Tebrikler: Egecaddesi , ercan 45 , karadeniz53
18-11-2012, 02:26 PM
Kusura bakmayın yanlış anlaşılmaya sebebiyet verdiğim için mermiler benimdi zaten 70 mermi+poligon ücreti=30tl olsa şahsen her ay giderim ve açık atış alanı aramam.Saygılarımla
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
 Tebrikler: ercan 45
18-11-2012, 09:36 PM
Bursalı formdaşlar, bizde bir gün belirleyelim ve hem tanışmış oluruz hemde atışlarımızı değerlendirelim.

Saygılar.

ozozlu@gmail.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
18-11-2012, 11:22 PM
Sn yavuzmete açık atış poligonları genellikle ülkemizde görevli kimsenin olmadığı; polis arkadaşlarımızın deyimi ile resmi olmayan poligonlardır. Eğer silahınız bulundurma ruhsatlı ise böyle bir poligona yol belgesi alma çabalarınız muhtemelen boşa gidecektir (tecrube ile sabittir). Yok eğer taşıma ruhsatınız varsa zaten sıkıntı yok. Bulundurma ruhsatınızla (varsa) daha önce açık poligona gittiniz mi? Resmi statüde açık poligon nerede var? Bunların çoğu trap-skeet poligonlarıdır, tabanca atışlarına müsade ediliyor mu? Bu konu üzerinde ikamet ettiğim ilde uzunca bir çaba harcamama rağmen malesef başvuruda bulunduğum kurumlardan olumlu bir cevap alamadım. Açık poligon var fakat yol belgesi verilmiyor, aynı poligona başka illerden bir çok arkadaşımız yol belgeleri ile geliyor... Daha önce değindiğimiz konular bunlar o yüzden daha fazla yazmıyorum. Umarım dernekleştiğimiz zaman muhatap olacağımız makamlara derdimizi anlatabiliriz, biz anlatırız da anlayacak adamı inşallah bulabiliriz. Tek tip ruhsat sistemi getirilmeden daha çok sıkıntılarla karşılaşacağımız aşikardır.
Saygılar.

Sailors never die, only fade away...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
 Tebrikler: sk2000
19-11-2012, 06:28 PM
Bursa'da açık hava poligonu bulunmamaktadır.Son olarak Demirtaş Barajı yanında belediye tarafından oldukça büyük bir poligon yaptırılmakta,fakat o da trap ve skeet atışı için kullanılacak diye duymuştum.Maalesef tabanca için atış alanı bulunmayacak.Şu an stadyum inşaatı yapılan eski yerdeki poligon ise bir nevi avcılık ve atıcılık(!) kulübü olarak kullanılmaktaydı.Uzun bir müddet önce,merakımdan gittiğimde birbirine tüfek doğrultan kişileri gördüğümde,oldukça yanlış geldiğimi anlayıp poligonu koşar adımlarla terketmiştim.Ayrıca bu poligonun yerinde şu an stadyum inşaatı olduğundan,yenisinin Görükle tarafında Yeni Hal'in oralarda yapılacağını duymuştum fakat şu an ne alemde olduğunu bilmiyorum.

Saygılarımla
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
19-11-2012, 06:37 PM
Uzerime vazife degil ama, sanirim Sn. yavuzmete Bursa cevresini bilen forum sakinlerine, tasima ruhsatli silahi ile kimseyi rahatsiz etmeden atis yapabilecegi meskun mahal disi bir bolge soruyor.
Saygilar...

Her şeyden ÖNCE VATAN !
bozkurtcml@hotmail.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
19-11-2012, 06:40 PM
(19-11-2012 06:37 PM)bozkurtcml Yazdı:  Uzerime vazife degil ama, sanirim Sn. yavuzmete Bursa cevresini bilen forum sakinlerine, tasima ruhsatli silahi ile kimseyi rahatsiz etmeden atis yapabilecegi meskun mahal disi bir bolge soruyor.
Saygilar...

Ben açıkçası pek bulamıyorum.Vakit bulduğumda ise Yalova'daki poligona gidiyorum.Ama git gel bayağı vakit alıyor.

Saygılarımla
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
19-11-2012, 11:48 PM
Sn Bozkurtcemal arkadaşında dediği gibi meskun mahal dışında atış yapabileceğim bir yer varsa güzel olur ama sanki Bursa merkez ilçeleri bu yüzden sıkıntılı Nilüfer deresinin kenarında bir kez atış yaptım ama şahsen pek içim rahat etmedi.Saygılarımla
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
 Tebrikler: underrated
19-11-2012, 11:54 PM
(19-11-2012 11:48 PM)yavuzmete Yazdı:  Sn Bozkurtcemal arkadaşında dediği gibi meskun mahal dışında atış yapabileceğim bir yer varsa güzel olur ama sanki Bursa merkez ilçeleri bu yüzden sıkıntılı Nilüfer deresinin kenarında bir kez atış yaptım ama şahsen pek içim rahat etmedi.Saygılarımla

Artık orasıda neredeyse şehiriçi sayılacak.İki hafta önce arkadaşımla,ismini vermek istemediğim bir köyün ilerisine doğru gittik,meskun mahal dışı güzel bir alan vardı,atışımızı yaptık fakat arkadaşım köyün yerlisiydi.Malum köylüler pek sıcak bakmıyorlar yabancılara.

Saygılarımla
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
19-11-2012, 11:59 PM
Hayırlısı bakalım biraz Google earthla takılalım belki yakın bir yer bulurum saygılar
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS