Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Colt 1911 .38 Super
'' Matching numbers '' ne demektir, açıklar mısınız Sn.evrenay?

Alıntı

http://www.ingilizce.tk/?page=sozluk.asp...o=matching

Alıntı

(10-02-2016, 02:47 PM)ColtSuper38 demiş ki: '' Matching numbers '' ne demektir, açıklar mısınız Sn.evrenay?

Özellikle antika silah jargonunda eşleşen numaralar tüm parçaların o silaha ait olduğu bilgisini içerir.Bu şekilde askeri hibelerle gelmiş , depolarda beklemiş veya alım satım geçmişi çok eski olan tabancalarda başka silahtan aparma parça çok kullanılır.Özellikle tadilat maksatlı olarak çalışmayan silahın çalışan parçası diğer silaha takılabilir.

Araba jargonu ile konuşursak silahın değişeni olmaması gibi ifade edilebilir.Elbette teferruatlı bilgi edinilebilir.

Artık mavi dosyadan böyle bir .38 super bekliyoruz.

[Resim: 38superdillinger1.jpg]

http://www.gundigest.com/article/a-full-...-dillinger

Alıntı

[Resim: 20160210_231239_zpsv93ufwxr.jpg]

O zaman bu Matching Numbers oluyor. Cool

Alıntı

H. Bey,

benim yerim belli beklerim efendim.

Telefonum da var size..

Alıntı

Abi babam satmayı düşünmüyor. Ben oğluyum. Kendisi dedi'Ben ölünce Coltu sakla diğer silahları kendin bilirsin' dedi o yüzden sıkıntılı bir durum var ortada. Malesef kusura bakma Abi.

Alıntı

Sayın ColtSuper38,

babanız bana o zaman da öyle demişti. Umarım sağlığı yerindedir, bir sıkıntı yoktur.

Niye kusura bakayım, olur mu öyle şey!

Seneler boyunca çok babadan duydum bu sözü, malesef çok az evlat bu mirasa sahip çıkabiliyor, yine malesef çok evlada zul oluyor, yük oluyor bu ata yadigarları.

Umarım siz severek sahip çıkarsınız. Gerçekten de evlada bırakılacak bir silah.

Siz de mi N'da yaşıyorsunuz?
Benim bulunduğum şehre yolunuz düşerse, 38 Super i de getirin, hem bakımını yaparız hem de sohbet ederiz.

Bana e-mail adresimden ulaşabilirsiniz: e.aydin@evrenay.com.tr

Görüşmek ümidiyle.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi