Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Colt 1911 .38 Super
Başlıktaki "yeni" yazısını görüp "Sayın evrenay yoksa üçüncü .38 Super ini mi aldı?" diye düşünüp yüreğine inen arkadaşları rahtlatayım, henüz alamadım Big Grin Big Grin .

Ama henüz Cool !

Silah ilk sahibi olan emekli bir astsubayda. MKEK'ten tabancayı fotoğraflarda görüldüğü şekliyle almış.

Fosfat kaplama gibi birşey var üzerinde. Sanırım ordu da bulunan eski Colt 1911 .45 liklerin parkarize (böyle mi yazılıyordu?) kaplamasından yapımış, MKEK depolarında.

OSS tabancası olduğunu gösterir G.H.D: ve Ordnance Wheel damgaları çok incelmiş.
Namlusu, her zamanki gibi, pırıl pırıl.

Bir de meraklısı olan arkadaşlar için yazayım; matching numbers Smile .

[Resim: P1030843.jpg]
[Resim: P1030842.jpg]
[Resim: P1030847.jpg]
[Resim: P1030846.jpg]
[Resim: P1030845.jpg]
[Resim: P1030844.jpg]
[Resim: P1030839.jpg]

Son olarak seri numarası takibi yapan yerli ve ecnebi Colt 1911 .38 Super OSS meraklıları için geliyor:
[Resim: P1030840.jpg]

Alıntı

Kazasız,belasız çok diri ve şık.

Lakin 1911'in 45 lük versiyonundan isteruk.Smile

Alıntı

Bugün mkek'de hemen tüm yerli 1911'leri uzun uzun inceledik. Şu zarafet, şu işçilik, şu detaylar hiç birisinde yoktu.

Tetiği bile bambaşka duruyor. Güzel günler olsun Sn.Evrenay.

Alıntı

Sn. Evrenay,

Niyetine girmissiniz Allah tamamina erdirir insallah.

Sevgi ve saygi ile...

Alıntı

Hayirli olur Insallah. Bu arada ufakligi pasaporta ilave ediyorsunuz galiba.Big Grin

Alıntı

Yok sayın ilksurfer, ekleme olayı bitmiş herhaldeki iki ufaklığın da biyometrik fotoğraflı kendi pasaportları mevcut.

3 aylık bebeğin biyometrik fotoğrafını çektirmek ayrı bir macera zaten.

Aynı anda benim masamın üzerinde bir Glock 19 Gen-4 takası gerçekleştiği için fotoğrafları alelacele çektim, bütün ticari sırlarımız ifşa olmuş ;-) .

Mübarek müteahhitlik bürosumu, silahcı dükkanımı belli değil Big Grin Big Grin .

38 Superi sildim temizledim, namlusunu bakırdan arındırdım, sahibine teslim ettim. Bakalım, kısmet.

Yanlız parkarize kaplamamı, boyamı her neyse iyi olmamış, sürgü zorlanarak hareket ediyordu.

Alıntı

Sayın Evrenay,

Hadi bakalım hayırlısıyla Allah tamamına erdirsin inşallah. Merak ediyorum, super 38 acaba Manisa meşeyli mi?

Saygılar

Alıntı

(16-11-2012, 09:15 PM)evrenay demiş ki: .............. henüz alamadım Big Grin Big Grin .

Ama henüz Cool !

Silah ilk sahibi olan emekli bir astsubayda. MKEK'ten tabancayı fotoğraflarda görüldüğü şekliyle almış.

[Resim: P1030847.jpg]

Sn. evrenay,
Sizden önce davranıp 1911'i zimmete geçirebilmek için sümene not aldığınız telefon numaralarını aradım, hatta ihtiyaten Eskişehir Pasaport Şube'yi bile aradım ama nafile. Astsubay Abi'ye ulaşamadım...
Şu durumda "hayırlı olsun" demekten başka bir şey gelmiyor elden...

Alıntı

(16-11-2012, 10:44 PM)evrenay demiş ki: 38 Superi sildim temizledim, namlusunu bakırdan arındırdım, sahibine teslim ettim. Bakalım, kısmet.

Hayirli olsun Sn. evrenay. Bu arada su bakirdan arindirma islemini kac atimda bir yapmak gerekir? Ben her poligon donusu silahimi temizlerim ama bakir temizleme islemini o kadar SIK yapmaya gerek yok degil mi? Onun icin kullandigim kimyasallar oldukca pahali da Smile

Alıntı

(17-11-2012, 12:07 AM)BekciHursit demiş ki: Sayın Evrenay,

Hadi bakalım hayırlısıyla Allah tamamına erdirsin inşallah. Merak ediyorum, super 38 acaba Manisa meşeyli mi?

Saygılar

Sayın BekciHursit,

Manisa'daki .38 Super sanırım forumdan yine o civarlarda oturan bir arkadaşımıza gitti. Hatta Tekirdağ'da karakolda değil miydi o .38 Super?

Neyse, efendim bu .38 Super in kafa kağıdı bizim buraya kayıtlı. 9 ay falan oldu sahibiyle irtibat kuralı, endamını ancak görebiliyoruz.
Ancak fosfatlanmış tabanca tad vermiyor, malumatınıza.

Sayın vefasız,

yukarıda da yazdım efendim 9 ay sırf endamını görmek için bekledim. Satacağını hissetseydim zaten "I made him an offer he can not refuse" derdim Tongue Big Grin . Ondan dolayı hayırlı olsun demek için henüz erken.

Tabi teklif yaparken de piyasayı gerekisz yükseltmemek lazım, değil mi?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi