Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10 KASIM ATATÜRK'E ÖZLEMİN 74.YILI
Atamızı saygıyla ve rahmetle andık. Unutulmayacaksın atam!!

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
harun, Kanuni, mimaslan

Ey Mustafa'm! Hiç değişmemişsin! Yolun açık olsun Paşa'm!

Saygılar.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
harun, Sabri, herojd11, Kanuni, Gravis_Pro, sarp kılıç, voguefalcon, whistle
Şehir dışında olunca geç yazabildim.

Bu sene Dolmabahçe'deydim. Memlekete dair umutsuzluğum biraz da olsa, izdihama yakın kalabalıkla azaldı. 2,5 saatte ancak girebildik içeri. Ağlamaklı gözlerle geçtik odalardan. 

"Türk genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, 'Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır.' demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, 'Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir.' diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, 'Demek adliyeyi ıslah etmek, rejime göre düzenlemek lazım.' diyecek.

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haklı ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, 'Ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir.'

İşte benim anladığım Türk genci ve Türk gençliği!"

Bursa Nutku
5 Şubat 1933 Bursa
Mustafa Kemal Atatürk

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
Sabri, harun, Kıraç Ata, fbalun, şekerlioğlu, Hakan_, alone61, Kayrahan, _X0X_, pasa_7676, whistle
Atamızı saygıyla, sevgiyle, özlemle anıyoruz. Mekanın cennet olsun.

Saygılarımla.

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
hunter 12, harun, pasa_7676, Hakan_, ThePulchra, demirci57, al-me
Aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve tüm Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.
Allah nur içinde yatmalarını nasip etsin.

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
hunter 12, alone61, harun, pasa_7676, whistle, alpago, Hakan_, ThePulchra, demirci57
[Resim: FB_IMG_1510301539014.jpg]

[Resim: FB_IMG_1510301577678.jpg]

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
alone61, harun, pasa_7676, 1905sss, mimaslan, defender45acp, Hakan_, ThePulchra, demirci57
[Resim: IMG_3368.png]

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
harun, 1905sss, alone61, defender45acp, Hakan_, ThePulchra, demirci57
"Selam olsun bu çelik atlıların gök tuğuna, Tuğu kaldırmış orduların Başbuğuna"

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
harun, 1905sss, alone61, Hakan_, ThePulchra, demirci57
Bu kadar mükemmel bir rol modeli olan bir milletin bu halde olması ne kadar acı...

Sağda solda "eee Almanyayla şuyla buyla bir miyiz biz tabi daha refah olacaklar" dedikleri zaman çok üzülüyorum zira çok daha iyisine sahip olmamızı sağlayabilecek bir miras devraldık ancak hiç ama hiç değerlendiremedik bu mirası. Geldiğimiz noktada 3. dünya ülkesi diye bahsediliyoruz. Herhalde kahramanlıklarla dolu bir tarihi ve bu kadar iyi bir coğrafi konumu olup da bu kadar kötü durumda olan tek ülke bizizdir.

Keşke bir 10 sene daha yaşayıp, tamamen çağdaş bir nesil yetiştirebilmiş olsaydı. O zaman bu miras bu kadar kolay harcanamaz dolayısıyla da çok daha farklı bir Türkiye'de yaşıyor olurduk. Maalesef cehalet denen silahla kalbimizden vurulduk.

Nur içinde yat!

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Hakan_, alone61, demirci57

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi