Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10 KASIM ATATÜRK'E ÖZLEMİN 74.YILI
#1
Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün aramızdan ayrılışının 74.Yılında
Saygı,özlem ve gururla anıyoruz.

[Resim: fsjbb.png]


[Resim: fslw9.jpg]


[Resim: fsjwh.jpg]

[b]Aristide Briand
Fransa Başbakanı, 1921

Yeni Türk Devleti ile Ankara Andlaşması'nın imzalanması nedeniyle; "Bizi arkadan vurdu, dağ başındaki haydutlarla, Mustafa Kemallerle anlaştı" diyenlere Fransız Başbakanının Mecliste verdiği cevap: "Dağ başındaki haydutlar diye isimlendirdiğiniz kahraman Mustafa Kemal ve O'nun tüm askerleri burada olsalardı, teker teker hepsinin heykellerini dikerdik. Böylesine kahraman bir andlaşma imzalamaktan gurur duyuyorum."

Vladimir Lenin
Rus İhtilali Lideri, 1921

Mustafa Kemal sosyalist değildi. Fakat görülüyor ki iyi bir teşkilatçı, yüksek anlayışlı, ilerici, iyi düşünceli ve akıllı bir önderdir. O, soygunculara karşı bir kurtuluş savaşı yapıyor. Emperyalistlerin gururunu kıracağına ve Sultanı da yaranıyla birlikte alt edeceğine inanıyorum.

David Lloyd George
İngiltere Başbakanı, 1922

1922'de Türk ordularının zaferi neticesi Anadolu'daki emelleri gerçekleşmeyen İngiltere'nin Türk düşmanı olarak bilinen Başbakanı Lloyd George, Parlamento'da kendisine yöneltilen suçlama ve tenkitleri şöyle cevaplandırmıştır: "Arkadaşlar, yüzyıllar nadir olarak dahi yetiştirir. Şu talihsizliğimize bakın ki o büyük dahi çağımızda Türk Milleti'ne nasip oldu. Mustafa Kemâl'in dehasına karşı elden ne gelirdi."

Sir Charles Townshend
İngiliz Generali, 1922

Ben şimdiye kadar on beş hükümdar ve cumhurbaşkanı ile özel ve resmi konuşmalar yaptım. Bu geceki kadar ezildiğimi hatırlamıyorum. Mustafa Kemal'de büyük bir ruh kudretinin esrarı var.


Edouard Herriot
Fransa Eski Başbakanı, 1933

Paşa, size nasıl hayran olmayayım? Ben Fransa'da laik bir hükümet kurmuştum. Bu hükümeti Papa'nın Paris'teki temsilcisinin yardımı ile papazlar devirdi. Sizse bir Halifeyi kovdunuz ve gerçek anlamıyla laik bir devlet kurdunuz. Siz, bu taassup içinde laikliği bu topluma nasıl kabul ettirdiniz? Dehanızın büyük eseri laik bir Türkiye yaratmak olmuştur.

Eleftherios Venizelos
Yunanistan Başbakanı, 1933

Bir ulusun hayatında bu kadar az sürede bu denli kökten değişiklik pek seyrek gerçekleşir... Bu olağanüstü işleri yapanlar, hiç kuşkusuz kelimenin tam anlamıyla büyük adam niteliğine hak kazanmışlardır. Ve bundan dolayı Türkiye övünebilir.

Franklin Roosevelt
ABD Başkanı, 1937

Mustafa Kemal hakkındaki bilgiyi, O'nu çok iyi tanıyan birisinden edindim. SSCB'nin Dışişleri Bakanı Litvinof'la görüşürken, onun fikrince bütün Avrupa'nın en değerli ve ilgi çekici devlet adamının bugün Avrupa'da yaşamadığını, Boğazların gerisinde, Ankara'da yaşadığını, bunun Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduğunu söyledi.


Franklin Roosevelt
ABD Başkanı, 1938

Beyaz Saray'daki görevim tamamlanınca ilk yapmak istediğim şey, zamanımızın bu en dikkate değer şahsiyetini ülkesinde ziyaret etmekti. Kader buna izin vermedi... Bu çapta insanlar dünyaya sık gelmezler.


Winston Churchill
İngiltere Başbakanı, 1938

Savaşta Türkiye'yi kurtaran, savaştan sonra da Türk Ulusu'nu yeniden dirilten Atatürk'ün ölümü, yalnız yurdu için değil, Avrupa için de en büyük kayıptır. Her sınıf halkın O'nun ardından döktükleri içten gözyaşları bu büyük kahramana ve modern Türkiye'nin Ata'sına layık bir tezahürden başka birşey değildir.


Dwight D. Eisenhower
ABD Başkanı, 1953

Kemal Atatürk için daimi bir anıt tesisi münasebetiyle Türkiye'ye tebriklerimi arz ile gurur duyuyorum. O'nun gösterdiği yolda yürüyen büyük ulusunuz çok önemli başarılar elde etmiştir. Türk birliğinin ve ilerleyişinin mimarı Atatürk'ün hatırasını anmak için yapılan tören, dünyanın her tarafından hür insanlara ilham kaynağı olmuş zâtâ çok yerinde bir saygıdır.


Muhammed Ali Cinnah
Pakistan'ın Kurucusu, 1954

O, Türkiye'yi kurmakla bütün dünya uluslarına Müslümanların seslerini duyuracak kudrette olduğunu ispat etti. Kemal Atatürk'ün ölümüyle Müslüman dünyası en büyük kahramanını kaybetmiştir. Atatürk gibi önder önlerinde bir ilham kaynağı olarak dikildiği halde Hint Müslümanları bugünkü durumlarına hala razı olacaklar mı?

Nikita S. Kruşçev
Sovyetler Birliği Başkanı, 1963

Yakın ve Orta Doğu'da ilk cumhuriyet, doğuşunu O'na borçludur. Bu cumhuriyet, birçok ulusun milli özgürlük savaşalarına ışık tutmuştur. Atatürk'ün yönetimindeki Türkiye'nin uluslararası otoritesi yükselmiş ve ülkesi dünya siyasetinde önemli bir rol oynamaya başlamıştır

John F. Kennedy
ABD Başkanı, 1963

Atatürk adı insana bu yüzyılın büyük insalarından birinin tarihi başarılarını, Türk ulusuna ilham veren önderliğini, modern dünyayı anlayışındaki ileri görüşlülüğü ve bir askeri önder olarak kudret ve cesaretini hatırlatmaktadır. Şüphesiz ki, Türkiye Cumhuriyeti'nin doğuşu ve o zamandan beri Atatürk'ün ve Türkiye'nin giriştiği derin ve geniş devrimler kadar bir ulusun kendisine olan güvenini daha başarı ile belirten bir başka örnek gösterilemez.

Ludwig Erhard
Batı Almanya Başkanı, 1963

Bütün dünya 10 Kasım'da, biz Almanların da dostluk ve saygı ile bağlı olduğumuz bir insanın hayatını ve eserlerini takdirle anmaktadır. Atatürk, daima Türkiye ile Avrupa arasında sık bağlar kurmaya çalışmıştır.

Kurt Georg Kiesinger
Federal Almanya Başbakanı, 1968

Ben Türk - Alman dostluğunu yakından tanıyan bir neslin çocuğuyum. Küçük yaşımda bir adamın kahramanlıklarını, yaptığı hizmetleri, ülkesi için giriştiği özverileri gördüm. Bu adam Mustafa Kemal'di. Bugün daha iyi kavrıyorum ki, o insan büyük bir devlet adamıydı. Büyüktü, çünki, ölçüyü korumasını her zaman bildi ve eserini tehlikeye sokacak sınırları aşamadı. Yürekliliğin ve kendi yürekliliğinin sınırlarını da çizebilecek kadar anlayışlıydı.
 
Alıntı
17 üye teşekkür etti:
Hakan_, taarruz, scarface4086, lupus, mbulat26, şekerlioğlu, pasa_7676, durango, derinoz, Tongel, smhyksl, GullyFoyle, browning 61, alpsaral, whistle, aquila54, Elbruz71
#2

Herşey için teşekkür ediyoruz Sevgili Atam. Seni sadece komutan olarak görmek, hatırlamak, sana yapılacak en büyük haksızlıktır. Yaptığın reformları da asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Ruhun şad, mekanın cennet olsun.
 
Alıntı
4 üye teşekkür etti:
taarruz, durango, browning 61, Elbruz71
#3
Özlemle anıyoruz...

[Resim: ataturk_017.jpg]
 
Alıntı
4 üye teşekkür etti:
taarruz, durango, derinoz, Elbruz71
#4
Cumhuriyetimizin ve TÜRK devletinin kurucusu büyük liderimizin bizlere veda edişinin 74. yıl dönümünde sevgi saygı ve minnetle anarak bizlere miras bıraktığı bu toprakları ve hayat tarzını sonuna kadar yaşatacağımıza and içiyoruz.Atam ruhun şad , mekanın cennet olsun..
 
Alıntı
3 üye teşekkür etti:
taarruz, durango, Elbruz71
#5
Bugün saygı duruşu yaparken Önderimiz Atatürk'ün ne kadar unutulmaz olduğunu bir kez daha düşündüm.Hangi birisi unutulabilir ki..? Yıldırım gibi savaşan ve düşmanlarının dostluğunu kazanan Atatürk mü, üstün zekasıyla rakiplerini hayran bırakan siyaset dehası Atatürk mü, reformcu kişiliğiyle bilimi harmanlayan ve aynı ustalıkla hayata uygulayan devlet adamı Atatürk mü, akıntıya karşı kürek çekerek umudun, azmin, kahramanlığın, vatanseverliğin destanını milletine yazdıran Atatürk mü?
Hangisi unutulabilir?

Saygılar...
 
Alıntı
3 üye teşekkür etti:
taarruz, durango, Elbruz71
#6
Ruhun şad mekanın cennet olsun ATAM.Sen olmasan biz olmazdık.
 
Alıntı
4 üye teşekkür etti:
taarruz, durango, aquila54, Elbruz71
#7
Cennet mekan olasın Önderim, Türklüğünün bilincinde olan herkesin yüreğindesin. Türk'ün timsalisin.
 
Alıntı
3 üye teşekkür etti:
taarruz, durango, Elbruz71
#8
Türk Gençliği Cumhuriyeti yaşatacaktır. Ruhun şad olsun. Saygılar.
 
Alıntı
3 üye teşekkür etti:
taarruz, durango, Elbruz71
#9
Büyük Önder'in ölümünün 74. yılında saygı duruşunda bulunan vatandaşlar ;

[Resim: b441633afca654760c5e92b3ba64e494_k.jpg]

[Resim: fa348fd1be163766ea60f5de056b0ab2_k.jpg]

[Resim: 93cc1cbebeb6c9c94aae66d7d52a941f_k.jpg]

[Resim: 8123bc6cebcf3942aa4e4845f5f7464d_k.jpg]

[Resim: imagestzs.jpg]

[Resim: 28846_10151182270044232_1643041150_n.jpg]

[Resim: 1002080-10kasim20.jpg]

[Resim: 1002078-10kasim18.jpg]

[Resim: 1002062-10kasim5.jpg]

[Resim: 1002516-32.jpg]


[Resim: 28846_10151182270044232_1643041150_n.jpg]
 
Alıntı
3 üye teşekkür etti:
taarruz, durango, Elbruz71
#10
Harika kareler.
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Elbruz71
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi