Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beklentilerimin sizdeki karşılığı ( Sonuç : Cougar 8000 FT )
Silahınız hayırlı uğurlu olsun Sn. Borz. Arpacığın boyasına oje tavsiye ediyorum fosfor boya kalın sürülmesi gerekiyor ve her halükarda düşüyor yani uğraşılacak bir boya değil, uygulamayı kendiniz yapmanız en son ihtimal olsun ilk önce şansınızı fabrikadan deneyin derim ve Stoeger müşteri şikayetleri konusunda son derece ilgili, sadece sürgüyü götürerek sorunu çözebilirsiniz.
Saygılar..

Alıntı

(09-11-2012, 10:27 PM)Mechul demiş ki: Sayın Borz tabancanız hayırlı olsun.Hep zevk için atış yaparsınız inşallah.

Fotoğraflarda turuncu leke diye tabir ettiğiniz yerler pas mı acaba? Bir de namlunun ucundaki havşa simetrik görünmüyor. Resimleri çekme açısından mı kaynaklandı yoksa gerçekten simetrik değil mi?

Saygılar ... selamlar

Sn. Mechul,
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
Pas konusunda emin değilim. Zira bezle hiçbir kimyasal kullanmadan silince bile çıkıyor. Benim şahsi düşüncem fabrikada sürülen yağ fazlalığı olduğu.

Havşa tabir ettiğiniz noktayı kontrol ettim. Galiba resim çekerken oluşan benden kaynaklanan bir durum.

Selam ve saygılarımla.

Alıntı

Sayın Borz, Hayırlı olsun. Benim de almayı düşündüğüm bir tabanca. Bir kaç ay içerisinde nasip olursa benim MC27 ye kuma getireceğim.
Saygılar.

Alıntı

Sn. Borz, tabancanız hayırlı uğurlu olsun. Allah sadece güzel günlerde keyifle kullanmayı nasip etsin. Doyurucu fotoğraflarla "Stoeger" konusunu tekrar ısıttığınız için, teşekkür ederim.

(07-11-2012, 09:49 PM)Borz demiş ki: 1.Sahip olacağım ilk tabancamın üretiminin ülkemizde yapılması.Zira karşılaşabileceğim muhtelif teknik sorunlar karşısında ilk elden iletişim kurup çözüme en hızlı şekilde ulaşabileceğime olan inancım.

Bu konuda kişisel tecrübelerim hep olumlu oldu. Ankara MKE Standında daha önce görev yapan Serkan Bey ve şimdi Gazi Bey, ayrıca fabrikadan Kamil Bey ve Tuğçe Hanım, her türlü konuda tam bir müşteri memnuniyeti örneği sergileyerek ellerinden geleni (bazen daha fazlasını) yapıyorlar. Özellikle Tuğçe Hanım, talebim olmadığı halde ücretsiz gönderdiği aksesuarlarla ve e-postalarıma kısa sürede verdiği cevaplarda sunduğu çabuk çözümlerle, oldukça yardımcı oldu. Kargo için işyeri adresimi verdiğimde, ailesi ile komşu olduğumuzu ve sevindiğini söylemişti, onun da bir faydası olabilir Smile

(07-11-2012, 09:49 PM)Borz demiş ki: 3. Parça,aksesuar anlamında ulusal-uluslararası ulaşılabilirlik,çeşitlilik.

Sn. harun, gerekeni söylemiş. Evet orijinal aksesuar konusunda biraz sıkıntı yaşıyoruz. Kılıf olarak en uyumlu modeller, G19 ve P229 için üretilen standart deri kılıflar. Ama yine de bunları deneyerek almakta fayda var. Fobus, kydex gibi ürünlerle ise hiç karşılaşmadım.

(07-11-2012, 09:49 PM)Borz demiş ki: 8. Kullanılan döner namlu sistemi sayesinde geri tepme ve namlu şahlanmasının en aza indirgendiğine olan inancım.

Bu silahın en karakteristik özelliği olan "döner namlu kilit sistemi", benim en sevdiğim yönü. Pratikte geri tepmeyi ne oranda azalttığını henüz öğrenemedim ama, bana az tepiyormuş gibi geliyor (psikolojik olarak olabilir). Bir fikir vermesi açısından, genitron.com'da bazı silahların geri tepme miktarı ile ilgili veriler şu şekilde:

Standard Free Recoil Calculation:

Cougar 8000 F: 4.14 ft-lb
Cougar 8000 FL: 4.22 ft-lb
P229 : 4.39 ft-lb
G19 : 6.49 ft-lb
92FS: 4.15 ft-lb

Karşılaştırma tablosu (REC: Recoil factor):

[Resim: sk.png]

Kutunun içinden sanırım silah yağı da çıkmış. Daha önce yoktu. Güzel ve hoş bir ayrıntı.

Silah kılıfından bulaşan kumaş tanecikleri, benim aldığım kılıflarda genelde oluyor. Bu üretim artıklarının azalması için, silahı bol bol kılıfına sokup çıkarıyorum, zamanla çok azalıyor.

Forumdan okuduğum bilgiler ışığında, ideal savunma teçhizatı olarak inşallah bir adet Glock G19 ve bir adet SW 686 2.5" edinmeyi planlıyorum. Ama bu silah, döner namlu kilit sistemi gibi karakteristik özellikleri ile yerli üretim en iyi silahlardan biri olduğu için, inşallah hep benimle beraber olacak.

Saygılarımla.

Alıntı

Sn. vgun,

Tespit ve eklemeleriniz için teşekkürler.

Döner namlunun geri tepmeye olan etkisinin zannettiğimiz kadar yoğun olmadığını Sn. lupus bir yazısında ifade etmişti. Ama belirttiğiniz gibi psikolojik olarak ben de tepmesinin ve namlu şahlanmasının az olduğunu hissediyorum.

Tabancanın yurt dışı satışında kilit aksesuarıda çıkıyor. Umarım yakın zamanda ülkemizdeki sunumunda yer alır.

[Resim: img4077d.jpg]

Ben henüz satış sonrası memnuniyetimi dile getirebilecek noktada eğilim. Lakin hem fabrikaya hem Gazi Bey'e gönderdiğim e-postalara geri dönüş olmadı. Zira nazarlık olarak yukarı satırlarda ifade ettiğim gibi arpacığın üzerindeki boya düştü. Sizde Tuğçe Hanım'ın e-posta adresi varsa rica edebilir miyim.

Benim şu sıralar en çok takıldığım konu sahra sökümü yaparak bakım yaparken ortaya çıkan kirlilik. MKE fişeklerinin olumsuzluklarını hepimiz biliyoruz. Lakin neredeyse bir XXL atleti heba ediyorum her temizlikte.

Alıntı

Sn. Borz,

Serkan Bey, kilit konusunda bana söz vermişti ve Tuğçe Hanım fabrikadan göndermişti. Talebiniz halinde, size de göndereceğini düşünüyorum.

Fabrika ile, Stoeger'in internet sayfasında bulunan info@stoeger.com.tr adresinden iletişime geçmiştim. Bu adresten Tuğçe Hanım dönmüştü. Bazen, görevli olarak fabrika dışında bulunabiliyor. Ama ofisinde olduğu zamanlar, en kısa sürede cevap vereceğini düşünüyorum.

Saygılarımla.

Alıntı

Sn. Borz, silahınız hayırlı olsun. Alınmış, alınmıştır. Keyifli atışlar dilerim.Arpacık üzerindeki boyayı dert etmeyin. Fosforlu oje gibi bir madde var. Silahçılar da bulunuyor. Olmadı içim rahat etsin derseniz, fabrikasyon yaptırtın. Daha silah sıfır kilometre nbede olsa.

İyi günler.

Alıntı

Hayırlı olsun Sn.Borz...Keyifl atışlar....

Alıntı

(14-11-2012, 01:47 PM)Borz demiş ki: Sizde Tuğçe Hanım'ın e-posta adresi varsa rica edebilir miyim.

tugce.sahin@stoeger.com.tr

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi