Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BOND NEDEN PPK KULLANIYOR?
(09-11-2012, 12:59 PM)Mirgun demiş ki: Film sonuçta fakat ciddi bir silah uzmanı yazar ile temasa geçince önemli detayları da ele alıyorlar. Yazar da silah uzmanı da sonuçta bu kurgu birşey demiyor..PPK'nın mühimmat açısından, dünyanın her yerinde rahatlıkla bulunabilecek bir muhimmata sahip olmasını da göz önüne almışlar diyenler var nette..

Belki İngilizlerin dişe dokunur bir tabancası olmadığı içindir. Gizli Servisler görev silahı seçerken neye dikkat ediyor bilmiyorum ama bugün dünyada pek kurum, Alman üretimi Hk, Sig Sauer kullanıyor.

Alıntı

"O dönem için sağlam, güvenilir, kolay taşınan ve saklanan, idamesi kolay bu modeli seçmiş, sonra da ismiyle özdeşleştiği için devam etmiş;bir ara aynı markanın modern modeline geçeyim diye düşünmüş ama o kadar 'macera'ya da gerek yok diye düşünüp tekrar aslına dönmüş diye düşünüyorum. Eğer seri günümüzde başlasa ve aynı gerekçelerle bir silah seçmesi gerekseydi muhtemelen hangi silahı seçeceği belliydi." şeklinde tartışmayı klasik yörüngeye çekmeye çalışacaktım ancak hiç gerek kalmamış Big Grin

Alıntı

Belki P99'u çatlamıştır.

[Resim: IMG_2128.jpg]
[Resim: IMG_2124.jpg]
[Resim: IMG_2126.jpg]

Gözünü seveyim her laylon Glock değil.

Alıntı

Walter candır benim kanımca ondan kullanıyor...Smile
Makinayı Alman yapar.
Saygılarımla.

Alıntı

Nazardır nazar Sn. Ecorotti Smile Fazla büyütmemek lazım Wink

Alıntı

Bond'un son filmi Skyfall'u izledim cumartesi günü..Bu silah konusu birşekilde sürüyor..Sanıyorum Bond'a yeni bir silah bulacaklar..Küçük kalibreli Beretta'ya sataşma yine vardı, gazino sahnesinde melez kadına "ancak korkan bir kadın jartiyerinde Beretta taşır" diyor, kadın da PPK'yla dalga geçen bir cevap veriyor..Muhtemelen yeni Bond'da başka bir tabanca göreceğiz gibi..

Filmin sonunda Steyr zuhur etti..Emin olamadım o mu değil mi diye sonradan baktım Steyr..Ambar Kralında var bildiğim kadarıyla bu tabancadan, filmde de iyi görünüyordu..

Bu arada filmde karatavuk var muhtelif sahnelerde..

Alıntı

Filmde şangayda kiralık bir katilin ,(sanırım adı patrice) gökdelende hedefini vurduğu ve bondla kapıştığı sahnelerde,katilin elindeki sanki glocktu gibi geldi bana,aynı silahla trenin üstündende ateş etmişti.Silva ve malloryde baskın sahnesinde glock taşıyorlardı.
[Resim: File:SkyF-pistol-5.jpg]
[Resim: File:Skyfall-20120411105930324_640w.jpg]

Alıntı

PPK mı gördüm yoksa?

Alıntı

Walter PP/PPK çok güzel, çok sempatik bir silah.
Klonu olan Kırıkkale silaha ise fazla yüklenmemek gerekir diye düşünüyorum. O'nu birde yabancı .380 mühimmat ile deneyebilseniz?
Saygılarımla.

Alıntı

Bond neden ppk kullanıyor ? Belki maddi sebeplerden dolayı olabilir..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi