Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BOND NEDEN PPK KULLANIYOR?
Bu konunun üzerinde bu kadar ehemmiyetle durulması ilginç olmuş. Altı üstü bir film, ne önemi var deyip geçmemişler.. Resmen herkes seferber olup 6,35 Bantam'i Bond'un elinden almışlar.

Dr.No'dan bir sahneyi içeren yukarıdaki videoda Beretta'ya demedikleri kalmamış. "Kahrolası Beretta", "ancak kadın çantaları için.." , "durdurma gücü yok"... Savaşta söylenmeyecek sözler Smile Garibim Bond ancak "reddediyorum" diyebilmiş. Ayrıca beretta'nın tutukluk yaptığını ve son görevinde bu yüzden 6 ay hastanede yattığını da öğreniyoruz.. Tarih bu diyalogla değişmiş görünüyor. Aksi takdirde bugün beretta taşıyan bir Bond olacaktı.. MI6'in CIA'den mülhem olarak PPK'yı kullandırttığı da diğer bir nokta.

Alıntı

Filmi iki gün evvel izledim.PPK'yı ise daha evvel merak etmiştim.Şöyle bir şeyler yazıyor.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Walther_PPK

Kendisi benim ömrü hayatımda ilk izlediğim Bond filmidir.Bu soruyu tam çözebilmek için kitaplarını okumak lazım demiştim.Arkadaşla Skyfall'ın etimolojisi üzerinede tartıştık.Koca Redhouse bile baktım ama tahmin ettiğim gibi yer ismi çıktı.

Kitapları okumadığım için seriyide izlemediğim için paralellik konusunda birşey diyemeyceğim ama sanki bu filmde kitaplara dokunmışlar sanki.

Alıntı

Alıntı

[Resim: ga006-walther-ppk-collage.jpg]

Alıntı

Kırıkkale kullansaydı.

Alıntı

(09-11-2012, 10:42 PM)ecorotti demiş ki: Kırıkkale kullansaydı.

"İlk filmin ikinci yarısını göremezdi" diyecem ama tepkilerden çekiniyorum Big Grin

Alıntı

Kısa 9 olsaydı görürdü. Smile

Alıntı

Sn Ecorotti;
Bana yine tabanca aldıracaksınız Big Grin Kırıkkale o kadar kötü bir tabanca değil. Emin olun çok güzel çalışıyor. Bakarsan bağ bakmazsan dağ olur misali. Smile

Alıntı

Hmm, fotoğraflara bakılırsa sayın James Bond'un tetik disiplini 0.
Kendisine uzaklaştırma verilmesini öneriyorum Big Grin
Saygılarımla

Alıntı

Daniel'inki nizami ama Sn.Tirendaz Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi