Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STERLİNG'DEN 9 MM MERMİ...
(26-10-2017, 09:13 PM)Revoket demiş ki: Çok merak ediyorum? Mademki mühimmatlardan veya silahlardan sıkıntı yaşıyorsunuz öyle ise düzeltici işlem olarak ne yapıyorsunuz?.Üreticiyle görüşüyormusunuz mesela?.Teknik bir yazışma yapıyormusunuz kurumunuzla? Hakkınızı arıyormusunuz ayıplı mal sattılar bize diye. Ne yapıyorsunuz? Bu gibi ortamlarda yazıp çizmek kolay.

Sn Revoket ,

Daha önceden bir tüfeğimle ilgili yaşadığım sorunu detaylı 3 sayfalık bir dokümanla birlikte fabrikaya iletmiş ve sorunları çözülmüş şekilde iade almıştım. Resmi Kurumlarla ilgili konularda ise BİMER üzerinden iletişim kurmayı tercih ediyorum. Sorduğum sorulara aldığım yanıtlar dişe dokunur ise paylaşıyorum.

Burada yazmak hakikaten kolay. Sn. ilksurfer'a bu olanağı sunduğu için tekrar teşekkür etmek gerekiyor. 

Şahsi tespitimi merak ederseniz, forum iki yönde inanılmaz bir bilgi kaynağı: (1) Üstadların, ustaların, tecrübelilerin direkt aktardıkları, pratikte uygulayarak öğrenilmesi neredeyse imkansız, eşi bulunmaz bilgiler (2) Her seviyede kullanıcıların paylaştıkları tecrübeler... Bunları okuyarak hem öğrendim, hem de satın alma (ya da almama) kararlarımı verdim.

Yalnız, yerli sanayi gelişecek diye ne ayıplı malı, ne de ayıplı malı öveni övmek doğru yol değil. Hatta üreticiye başvuru olmasa dahi burada yazıp çizilmeli. Çünkü muhtemelen yetkilileri burayı takip ediyor olmalıdır. Bu kısımda sizinle aynı şekilde düşünmüyorum. 

Saygılarımla

Anahtar kelimeler: argumentum ad verecundiam, sigsaueracademy.com

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Ruhsuz, 1905sss, alpago, heisenberg, kiraztepe
Forumda daha önceki zamanlarda bu türde eleştiriler silahlar için yapılırdı. Forum üyelerinin yabancı silah tutkunu olduğundan yerli sanayiyi kötülediğinden bahsedilirdi. Tamamen yanlış ve haksız olmakla birlikte, bilmeyen için yerliyi sevmiyorsa yabancı sempatizanıdır demek kolaydı. Ama bu konu için böyle bir eleştiri neden yapılır anlamış değilim. Bizim burada zaten yabancı mühimmata yönelme şansımız yok ki. Kimse Sterling yerine gidin şu yabancı mühimmatı alın diyemiyor zaten alamıyoruz. Bu forumda yıllardır eleştirilen MKE mühimmatından bile kötü sonuçlar alınmış olması bu eleştirilerin esas kaynağı. Buradaki kimsenin de MKE sempatizanı olduğunu sanmıyorum.

Şimdi burada şu soruyu sormak lazım. Bizim yerli sanayiyi desteklemekten amacımız, arzumuz bu ülkenin bir vatandaşı olarak nedir? Yerli sanayi patronlarının daha iyi arabaya binip daha çok zengin olmaları mı? Hayır. Bizim yerli sanayiyi desteklemek istememizin sebebi daha kaliteli ürün üretebilen sanayicilere bu ülkenin kavuşmasıdır. Bu sayede de bu milletin askeri-polisi görevini daha güvenle yapabilecek, vatandaşı da canını-ırzını daha güvenle koruyabilecektir. Bu milletin askerinin polisinin ve vatandaşınının canını emanet edeceği böyle önemli bir konuda üretim yapacak firma, eğer kaliteli ürün üretebilecek altyapıya sahip olmadan bu işe girişiyorsa, üzerine aldığı vebali bilmemesi mümkün olmadığına göre ancak kar amacını tüm değerlerin önüne koyduğu sonucuna ulaşılabilir. Kar amacını her şeyin önüne koyacak, bu milletin evlatlarının hayatını emanet ettiği ürünleri sadece ne kadar kazanırım derdiyle kalitesiz şekilde üretecek firma asla vatan millet yerli sanayi edebiyatı yapamaz. Ama yapıyor. Neden yapabiliyor? Çünkü adının önüne yerli sanayi mottosunu koyduğu zaman tüm kalitesiz işlerinin geri plana atılabileceğini biliyor, herhangi bir iyileştirme yapmasa bile milletimizin duygularından istifade ederek çok güzel paralar kazanmaya devam edebileceğini biliyor.

Burada yapılan eleştirilerin sonucu bu markayı almaktan vazgeçen vatandaş yerli sanayiyi desteklememiş değildir, firma sahiplerinin hak etmeden zenginleşmesini ve kalitesiz üretim yapıp tüketiciye itelemesini desteklememiştir. Burada haklı eleştirilerini yapan kullanıcılar eğer kulak verilip dinlenir ise ancak o zaman kaliteli ürün üretmek için firma harekete geçebilecektir. Kim yerli sanayinin gelişmesi için destek veriyor kim köstek oluyor artık herkes kendi kararını verir. Biz kaliteyi talep etmediğimiz halde bu zihniyetteki firmaların kar ettikçe kaliteli mal üreteceğini düşünenler yerli silah firmalarımızın çoğu ürününü inceleyerek ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirler. 

Saygılarımla.

Alıntı
18 üye teşekkür etti:
zarif_, sem, al-me, lenduha, husrev, alpago, heisenberg, Oberon, ilbay, beretta, Sarıkeçili yörük, Ruhsuz, harun, xeorx, lupus, xlcod3r, demirci57, kurtkan
Merhaba,

30 Ekim 2017' de ilk silahımla İstanbul MKE' den satın almış olduğum 200 adet Sterling Fişeğin, 100 tanesi dün kullanma fırsatı buldum. Sorunsuz bir deneyim oldu. Bilgilerinize.

Saygılar

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
lupus, demirci57
(27-10-2017, 02:21 PM)PersonalDefence demiş ki: Forumda daha önceki zamanlarda bu türde eleştiriler silahlar için yapılırdı. Forum üyelerinin yabancı silah tutkunu olduğundan yerli sanayiyi kötülediğinden bahsedilirdi. Tamamen yanlış ve haksız olmakla birlikte, bilmeyen için yerliyi sevmiyorsa yabancı sempatizanıdır demek kolaydı. Ama bu konu için böyle bir eleştiri neden yapılır anlamış değilim. Bizim burada zaten yabancı mühimmata yönelme şansımız yok ki. Kimse Sterling yerine gidin şu yabancı mühimmatı alın diyemiyor zaten alamıyoruz. Bu forumda yıllardır eleştirilen MKE mühimmatından bile kötü sonuçlar alınmış olması bu eleştirilerin esas kaynağı. Buradaki kimsenin de MKE sempatizanı olduğunu sanmıyorum.

Şimdi burada şu soruyu sormak lazım. Bizim yerli sanayiyi desteklemekten amacımız, arzumuz bu ülkenin bir vatandaşı olarak nedir? Yerli sanayi patronlarının daha iyi arabaya binip daha çok zengin olmaları mı? Hayır. Bizim yerli sanayiyi desteklemek istememizin sebebi daha kaliteli ürün üretebilen sanayicilere bu ülkenin kavuşmasıdır. Bu sayede de bu milletin askeri-polisi görevini daha güvenle yapabilecek, vatandaşı da canını-ırzını daha güvenle koruyabilecektir. Bu milletin askerinin polisinin ve vatandaşınının canını emanet edeceği böyle önemli bir konuda üretim yapacak firma, eğer kaliteli ürün üretebilecek altyapıya sahip olmadan bu işe girişiyorsa, üzerine aldığı vebali bilmemesi mümkün olmadığına göre ancak kar amacını tüm değerlerin önüne koyduğu sonucuna ulaşılabilir. Kar amacını her şeyin önüne koyacak, bu milletin evlatlarının hayatını emanet ettiği ürünleri sadece ne kadar kazanırım derdiyle kalitesiz şekilde üretecek firma asla vatan millet yerli sanayi edebiyatı yapamaz. Ama yapıyor. Neden yapabiliyor? Çünkü adının önüne yerli sanayi mottosunu koyduğu zaman tüm kalitesiz işlerinin geri plana atılabileceğini biliyor, herhangi bir iyileştirme yapmasa bile milletimizin duygularından istifade ederek çok güzel paralar kazanmaya devam edebileceğini biliyor.

Burada yapılan eleştirilerin sonucu bu markayı almaktan vazgeçen vatandaş yerli sanayiyi desteklememiş değildir, firma sahiplerinin hak etmeden zenginleşmesini ve kalitesiz üretim yapıp tüketiciye itelemesini desteklememiştir. Burada haklı eleştirilerini yapan kullanıcılar eğer kulak verilip dinlenir ise ancak o zaman kaliteli ürün üretmek için firma harekete geçebilecektir. Kim yerli sanayinin gelişmesi için destek veriyor kim köstek oluyor artık herkes kendi kararını verir. Biz kaliteyi talep etmediğimiz halde bu zihniyetteki firmaların kar ettikçe kaliteli mal üreteceğini düşünenler yerli silah firmalarımızın çoğu ürününü inceleyerek ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirler. 

Saygılarımla.

Çok fazla lafı uzatmadan bir kaç kelam etmek istiyorum. Şayet elin Amerikalısı bugün Caniki, SAR'ı veya TİSAŞ' ı konuşuyor, Amerikan pazarındaki yerini ve kalitesini tartışıyorsa bu adamlar bir yerlere gelmiş demektir. Sizden medet umarak da gelmediler. Kendi azim ve fedakarlıkları ile geldiler. Yoksa adamların Ülkemize sattığı silah adedi kaç tane ki, kalkıp adamların bindiği arabalardan bahesediyorsunuz. Ayrıca kaç tane yerli silahınız var da adamlardan bunun hesabını soruyorsunuz.

Amerika' da bir silahı satabilmeniz için o silahın en az % 30 un Amerikada üretilmesi gerekmektedir. Burada olduğu gibi ne üretiyorsan getir sat değil. Yurtdışı fuarlarında fırsat bulup yerli silah üreticileri ile sohbet etme imkanı buluyorum. Hal hatır ve nasıl gidiyor denince yaşadıkları maddi sıkıntılarından bahsediyorlar samimice. Bazı yıllar ayakta kalbilmek için zam almadıklarını dile getiriyorlar kibir yapmadan. Hatta ben de onlara takılıyorum bazen... Nürnberg'e gide gele ev aldım buyrun ben de kalın para da istemem diye. Hepsinde de hergeçen gün daha iyiye gitme azmi görüyorum. Zati Yurtdışı satışlarını duyunca bu azmin ne kadar başarılı olduğuna da şahit oluyorum.

Tamam hatalar var eksikler var ama bu güç ve imkanla düzeltilir. Bugün otomobil piyasında Mercedes de var Lada da. Şimdi siz Lada' ya Mercedes var siz araba üretemezsiniz diyebiliyor musunuz. Şimdi diyebilirsiniz bu silah can güvenliğimizi emanet ediyoruz. Aynı şey araba içinde geçerli. Geçen gün bu konuda yazdım; http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...?tid=14496 , yüzyıllık hatta daha fazladır üretimde olan Colt un yaptığı rezaleti. Silahı sürgü kilitlememe sıkıntısı yüzünden belimde güvenle taşıyamıyorum bile. Hadi bakalıım ne yapacağız şimdi, Colt' un patronları hangi arabaya biniyor acaba onu mu düşünelim.

Arkadaşlar adamların gözü Amerikan pazarında. Orada bizde olduğu gibi 2-3 silahı olup birçok silahı internetten gören ve senede 200 istihkakı olan kullanıcılar yok. Zorlu ve amansız bir pazar var. Ben hepsinin Allah yardımcıları olsun diyorum.MaaşAllah hepsi bir yerlere gelme azminde ve yavaş yavaş geliyorlar da. Kervan yürüyor çok şükür.

Sürçü lisanım olduğu ise affola.

Saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
sezgin63, ilbay
Sayın Adocan,

Mesele zengin olmak değil. Ben de servet düşmanı değilim. isteyen istediği arabaya binsin, istediği kadar zengin olsun bunda bir sorun yok.

Mesele kalitesiz mal üretmek de değil. Üretici ne üretirse üretsin alıcı bulabiliyorsa, keyfine göre üretip keyfine göre satabiliyorsa ve yine zengin oluyorsa bunda da sorun yok. Arz talep meselesi sonuçta. İşini iyi yapmamak bazı insanların gönlünde huzursuzluğa sebep olur bazısında olmaz.

Benim eleştirim, yeterli altyapıya ve ar-ge ye ulaşmaksızın (yukarıdaki mesajlarda bunun ne olduğu açıklandı) ürün üretip, ardından da vatan millet yerli sanayi edebiyatı yaparak herkes bunu alsın beni  destekleyin diyenleredir. Bir işi öngörülemeyen sebeplerle kalitesiz yapmak anlaşılabilir, ancak bile bile kalitesiz yapıp bunu tolere etmek için milli duyguları istismar etmek tahammül etmek zorunda olduğumuz bir şey midir? Ben tahammül etmiyorum. Ben işini bile bile kalitesiz yapan firmanın ürününü almıyorum samimi de bulmuyorum. Ha sorun tahmin edilemeyen bir sebepten ortaya çıkmıştır, bir hata olmuştur firma çıkar açıklar son dönemde Sig P320 örneğinde olduğu gibi. Evet burada bu hata var bunu düzeltmek için de şunu yapıyoruz der. Böyle olsa sorun yok. Ama ben ne üretirsem üreteyim gözünüz kapalı alın hatalı çıkarsa da bunu dillendirmeyin ben yerli sanayiciyim derse ben bunu kabullenmem. Siz kabullenebilir ve kendinizi çok yerli sanayii destekleyici hissedebilirsiniz. Ancak yerli sanayici ne sizin alımınızla kalkınacak, ne benim almadığım ürünle batacak. Yerli sanayici zihniyetini değiştirip kar odaklı üretimden vazgeçip kalite odaklı ürün üretmeye başladığı zaman kalkınacak. Burada yapılan eleştirilerin de hedefi bu. Kaliteyi biz talep etmezsek, hiçbir zaman kaliteye ulaşamayız.

Bu forum silah forumu, tek silah sahibi siz değilsiniz. Merak ettiğinizi düşünerek siz kaç yerli silah aldınız ki sorunuzu cevaplıyorum. Benim alım yaptığım ve aylar boyunca eziyet çekip iade etmeyi başardığım bir yerli silahım oldu. Bu süreçte yerli sanayi zihniyeti diye forumda dile getirilen zihniyetin ne olduğunu çok çok iyi asla unutmayacağım şekilde öğrendim. Şu anda ise sorunsuz kullandığım ve memnun olduğum iki yerli, iki ithal silahım var. 

Mesajınızın sonuna kervan yürüyor çok şükür yazmışsınız. Bu cümlenin öncesini ve ne anlamda kullanıldığını hepimiz biliyoruz. Terbiye ve saygı sınırları dışındaki bu üslubunuza konuyu kişiselleştirmemek için cevap vermeyeceğim. Benim yazdıklarımda ne anlamaya çalıştığım aslında ilk mesajda da açıktı, belki anlaşılmamıştır diye bu mesajı yazdım. Umarım bu sefer meramımı ifade edebilmişimdir.

Saygılarımla.

Alıntı
12 üye teşekkür etti:
Tonyukuk ÖTUKEN, lupus, Murphy, konskript, ilbay, demirci57, sem, xeorx, kiraztepe, kurtkan, husrev, Oberon
(13-11-2017, 10:09 AM)Adocan demiş ki: Amerika' da bir silahı satabilmeniz için o silahın en az % 30 un Amerikada üretilmesi gerekmektedir. 

Bu bilgiyi nereden veya kimden aldınız bilmiyorum, ama tamamen yanlış bir bilgi.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
tirendaz, Sabri, sem
Adocan demiş ki:Bugün otomobil piyasında Mercedes de var Lada da. Şimdi siz Lada' ya Mercedes var siz araba üretemezsiniz diyebiliyor musunuz.

Sn. Adocan,

Ozaman Amerika'da 300, 400 dolara satıkları Lada'larını burada Mercedes fiyatına satmayacaklar! Hele ki, onlar "keynik" diyorlar diye malın iyisini onlara satıp, biz "Canik" diyoruz diye kötüsünü bize satmayacaklar.

Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
harun, sem, asuspc, xeorx
(13-11-2017, 08:57 PM)lupus demiş ki:
(13-11-2017, 10:09 AM)Adocan demiş ki: Amerika' da bir silahı satabilmeniz için o silahın en az % 30 un Amerikada üretilmesi gerekmektedir. 

Bu bilgiyi nereden veya kimden aldınız bilmiyorum, ama tamamen yanlış bir bilgi.

Üstadım kusura bakmayın amerikan ambargosu yüzünden sorunuza anca cevap verebiliyorum. Malumunuz Amerika ile ilişkiler kötü. Big Grin
bu bilgiye Outdoor channel de shoting galeri adlı bir program var ve o programın yanılmıyorsam adı micheal bane adlı sunucusu bir kaç programda bunu dile getirdi. Hatta bir programında tanıtımını yaptığı Polonya da üretilen Ak47 klonu bir silahı Amerikada satabilmeleri için tetik grubunu Amerika da ürettiklerini dile getirdi. Hatta tetik grubunu Amerikadaki üretim yerinde anlattı tercüme hatası oldu desem niye Amerikadaki fabrikada anlatsın diye düşünüyorum. Program 2013 yapımı. Onların yalancısıyım.
Sn. Yörük buradaki fahiş fiyatların üzerinde bizim Devletimizin uyguladığı yüksek vergiler var. Bunu iyi görmek lazım.
Başka bir nick başka bir konseple tekrar görüşmek dileği ve
Saygılarımla  Smile

Alıntı

Ender demiş ki:Sn. Yörük buradaki fahiş fiyatların üzerinde bizim Devletimizin uyguladığı yüksek vergiler var. Bunu iyi görmek lazım.

Sn. Ender,

Yerli tabancalar 100%'lük SSM vergisinden muaf, ithalat masrafı yok ve yerli olduklarından dolayı durmadan yükselen döviz derdi'de yok...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi