Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 6 Oy - 3.67 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Ruhsat İşlemleri
Ben ankarada ilçe emniyet md.ne gittim bugün, bana dedikleri yivsiz av tüfeği ruhsatları durdurulmuş. Içeri bile almadılar. Sanırım bayram sonu açılır dedi memur arkadaş. Açıldığı zaman öğrenen olursa haber verir mi.

Alıntı

Dilekçeniz değerlendirildi, şikayetiniz ilgili birim yetkililerine iletilmiş olup, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 14500235-403.99-E.629 sayılı yazısı gereği Sağlık Raporu işlemlerinin yapılmadığı bilgisi verilmiştir.

https://ohsad.org/poliklinik-ve-saglik-r...ayimlandi/

Eski ruhsatlar devam, yenisi yok geçmiş olsun.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
yyildiz, waltherslv, byfortius
Tabanca ruhsat yenilemede saglik raporunu simdi teslim etmiceksiniz.Salgin bittikten sonra 60 gun sure verilecek.O zaman alip gotureceksiniz.Harc makbuzu,borc yok yazisi ve 3 fotografla emniyete basvurun.Yenileme icin konusuyorum.ilk defa alicaklar saglik raporu olmadan alamaz ama biz yenileyebiliriz.Bu is suan bu sekil yapiliyor.Yani devlet diyorki siz paralari getirin.Saglik raporunu dusunmeyin suanlik.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
yyildiz, TheNightHawk, byfortius
Merhaba Sayın üyeler,
Bu benim ilk mesajım. Silah almaya karar verdiğim için bu forum'a üye oldum. Alacağım tabancayı da bu forumdan okuduğum bilgiler ve polgon atışları sonrası karar verdim. Öncelikli olarak Sağlık raporu almak şuan İstanbulda mümkün mü? Mümkünse bu işlem nerde ne kadar sürer ?

Alıntı

(21-05-2020, 02:46 PM)u2kind demiş ki: Merhaba Sayın üyeler,
Bu benim ilk mesajım. Silah almaya karar verdiğim için bu forum'a üye oldum. Alacağım tabancayı da  bu forumdan okuduğum bilgiler ve polgon atışları sonrası karar verdim. Öncelikli olarak Sağlık raporu almak şuan İstanbulda mümkün mü? Mümkünse bu işlem nerde ne kadar sürer ?

Sayin u2kind,

Oncelikle hosgeldiniz. Su anda istanbulda silah ruhsat alim ve yenilemelerde ikinci bir emre kadar saglik raporu istenmiyor. Bagli oldugunuz ilce emniyet silah ruhsat birimi ile gorusurseniz size guncel durumla ilgili bilgi verecekler dir.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
u2kind
Sağlık raporu işi çok karmaşık bir hale gelecek gibi geliyor, yani örnek veriyorum yivsiz ruhsatı çıktı, tüfeğinide aldı kullanıyor adam ama raporu götürmedi ne yapılacak mesela? Yada raporu doktor uygun görmeyip vermedi? Büyük soru işaretleri var.

Alıntı

Sn. padrinoberetta Sadece yenilemelerde sağlık raporu istenmiyor. Yeni ruhsat alacak olanlardan rapor isteniyor. Fakat ikinci bir emre kadar sağlık raporu vermiyor hastaneler. Dolasıyıla ruhsat şubeler yeni müracaatları kabul ediyor fakat sağlık raporu gelene kadar işlem yapamıyor. Saygılar

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
u2kind, padrinoberetta, Sabri
(21-05-2020, 09:07 PM)waltherslv demiş ki: Sn. padrinoberetta Sadece yenilemelerde sağlık raporu istenmiyor. Yeni ruhsat alacak olanlardan rapor isteniyor. Fakat ikinci bir emre kadar sağlık raporu vermiyor hastaneler. Dolasıyıla ruhsat şubeler yeni müracaatları kabul ediyor fakat sağlık raporu gelene kadar işlem yapamıyor. Saygılar

Sn. walherslv,
Bu durumda sağlık ruhsatı olmadan silah alım belgemi alamam diye anlıyorum. Pandeminin geçmenisini beklemek durumunda kaldık öyleyse Sad

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi