Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 6 Oy - 3.67 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Ruhsat İşlemleri
(03-12-2019, 08:43 PM)marlinspike demiş ki: ...Artık elinizdeki raporu silah ruhsat şubeye siz teslim etmeyeceksiniz. Kolluk ve sağlık kuruluşlarının elektronik ortamda entegrasyonu sonrası herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle geçici de olsa silah ruhsatının gerektirdiği sağlık koşullarını sağlayamamanız durumunda ruhsat şubeden "silahınızı teslim edin lütfen" şeklinde bir telefon alabilirsiniz. Henüz yazılı bir tebliğ olmadı bu konuda ve benim bölgemde de örneğini görmedim, bekleyip göreceğiz...

Önemli bir bilgi... Ruhsat alırken bir kez çekilen peşin eziyetin aranacağı günler geliyor olabilir. 

Benzer bir entegrasyonun Vergi Dairesi ile yapılması halinde de borcu kesinleşenlere de aynı telefonun gelmesi beklenebilir.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
waltherslv
(04-12-2019, 08:08 PM)lenduha demiş ki: Ek bir bilgi vereyim,
  • Eğer satın alma kağıdınız yıl sonuna çıkmaz, yeni yıla sarkar ise Sn Harun'un da tecrübe ettiği şekilde harç farkını ödemeniz gerekir (yeğenim tecrübe etti)
  • Eğer satın alma kağıdınız yıl sonuna kadar çıkar, silahı alır ama ruhsatı bastırmanız bir şekilde yeni yıla sarkar ise harç farkı ödemezsiniz (kendim tecrübe ettim).
  • Satın alma kağıdınız yıl sonuna kadar çıktığı halde, silahı yeni yılda alsanız bile yine harç farkı ödemezsiniz (birader tecrübe etti)
Bu arada karakoldan gelecek memur arkadaşı çok bekleyebilirsiniz. Bağlı bulunduğunuz ruhsat şubeden, size yakın hangi karakola görev yazısı gittiğini telefonla sorunuz. Telefonla o karakolu arayınız, gidiniz, hatta memur arkadaşı araçla alıp ofise bizzat getirmeniz de hızlandırma yöntemlerinden bir tanesi. 

Ancak muayene sonrası yazılacak raporun dosyanıza eklenmesi, imzaya çıkması, dönmesi -büyük şehirde iseniz- yıl sonuna yetişmesinde sıkıntı oluşturabilir.

Saygılarımla.

Dün önce karakoluma gittim, bu konulara artık ilçe emniyetin baktığını söylediler ve ilçeye gittim (silah ruhsat şubem ile iş yerimin bağlı olduğu ilçe emniyet farklı) ilgili birime gidip derdimi anlattım.

İlk derdimi anlattığım memur mahallemi öğrenince oraya kendisinin baktığını, 10 gündür izinde olduğunu ve evrakların biriktiğini söyledi.

Ruhsat şubemden gelen evrağı da buldu, konuyu anlattım ve mümkünse acil olduğunu söyledim. Sağolsun kendisi samimi bir şekilde bu denetlemeleri önem sırasına göre yaptıklarını ve silah ruhsat işlemlerinin onlar için en önemsiz konu olduğunu söyledi Smile

Sağolsun yine de telefonumu alıp en kısa sürede ziyaret etmeye çalışacağını belirtti.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
tirendaz, lenduha, waltherslv, ErhanG
İyi geceler TT ailesi. Kısa bir sorum var cezaevi personeliyim ve 6136 sayılı yasa kapsamında taşıma ruhsatı almak istiyorum. Ancak son güncellenen gümrük kanunu ile birlikte ikm lere emeklilikte de taşıma ruhsatı hakkı verildi. Sorun ise şu bulunduğumuz il emniyet müdürlükleri yasa güncellendiğinden dolayı ruhsat başvurusu almıyor. Sadece benim değil başka birkaç ilde de durumun bu şekilde olduğu bilgisi aktarıldı. Bilgisi olan veya konuya hakim olan bir arkadaşımız var mı..?

Alıntı

Öncelikle Sn. rebel_43 personeli bulunduğunuz kurumun silah ruhsatı almanızla alakalı kanun maddesi 6136 değil alamamanız ile alakalı madde o. Kurumunuzla ilgili olarak almak ve almamak alamamakla karıştırılmasın. Ayrıca gümrük kanunu ile personeli bulunduğunuz kurumun alakası yok gibi. Kanunlar'ında illere göre değil kabul edildiği biçimde uygulanması gereklidir. Bu konuda bilgiyi ikamet ettiğiniz il ilçe karakollarından alabilirsiniz. Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): g-shock, 1 Ziyaretçi