Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 4.2 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Ruhsat İşlemleri
Sn. Zeda3000;

Mesajınızı kötü karşılamadım. Verdiğiniz cevap sorduğum soruyla alakasız olduğu için yorumda bulundum,rica ettim, ters bir üslup kullanmadım. Eğer farklı düşünüyorsanız sizin takdiriniz, bilemem.

Sizin nerede yaşadığınız ile ilgilenmiyorum. Mesajlarınızda yazdıklarınızdan Türkiye'de yaşadığınız anlamı çıktığı için parantez içindeki notu yazdım. Sisteminiz elvermiyor ve o yüzden devamlı bu şekilde yazıyorsanız sadece basitçe belirtmeniz ile bu şekilde konu haline getirmezdim. Bana göre de neden Türkçe klaveye kullanmiyorsunuz demek yanlış olurdu. Kurallar dedim, hangi kural dediniz, bende söyledim. Bunda yanlış bir durum yok. Üzerinde durulacak bir tarafta yok.

Daha önce belirttiğim gibi. Sanal ortam, her yazdığımız doğru ifade edilememiş veya doğru anlaşılamamış olabilir.

Birbirimizi anladığımızı düşünüyorum. Konunun dağılmaması için daha fazla konu dışı mesaj yazmamayı doğru görüyorum.

Saygılarımla

Alıntı

Sn Mimaslan acikcasi bu arada sergilemis oldugunuz tavir ve tarziniz sonucu bu sayfaya bir daha yazmama ve bilgi paylasmama karari aldim.

Siz ilk mesaji yazdiginizda net olmadigindan, ben de iyi niyetim ile cikardigim anlama istinaden cevap yazdim. Konu forum kurallarina kadar gitti. Ama su anda bakiyorum sizde rahatlikla mesajlardan anlam cikarip yorumlayabiliyorsunuz. Simdi benimde sizin gibi forum kurallarini goze sokup , parmagimi sallamam mi lazim, emin olamadim acikcasi.

Malesef yine kaybeden bu forum uyeleri ve bilgi paylasimi olacak. Iyi niyet ile yardim etme arzusunun sonucu bu sekilde sonlanmasi vahim bir ornektir.

Alıntı

Sayın Zeda3000;

Mesajlarımı tekrar okuyup, gerçekten üzerinde durduğunuz kadar incinecek, uzatmaya değer kılacak bir nokta olup olmadığına baktım. Malesef, ben göremedim. Mesajlarınızı en başından beri okuyordum, ilk defa karşılıklı yazıştığımız için en makul şekilde forum kurallarını hatırlattım. Siz ilk değilsiniz. Forumda yıllardır birçok üyeye bu şekilde uyarıda bulunuldu. Bazı üyelere hiç uyarı olmadan forumdan engellendi. Siz sadece 3 gün engellendiniz. Bu durumu fazla şahsi algılıyorsunuz.

İyi niyet dediğimiz şey sadece dediğimiz onaylansın, ne olursa olsun "ben bunu iyi niyetle söyledim" şeklinde olmuyor bence.

Eğer bir kırgınlığınız var ise bizzat benimle iletişime geçmeyin, eğer daha iyi hissedecekseniz. Ki ben böyle bir şey istemiyorum. Muhakkak sizinde foruma aktaracak bilginiz,tecrübeniz vardır. Bu konuşma yüzünden hiçbir üyenin bilgilerinizden mahrum kalmasını,kaybetmesini istemem.

Gereksiz yere bu kadar uzayan konuyu gerçekten daha fazla uzatmak istemiyorum. Sizden tekrar tekrar rica ediyorum. Konuyu daha fazla bu mesajlarımızla işgal etmeyelim.

Alıntı

Arkadaşlar  tanıdığım birinin bulundurma ruhsatlı 2 tane tabancası vardı. Bu tabancalardan birinin ruhsatı 2017 yılı haziran ayında, diğeri 2018 yılı haziran ayında ruhsat süreleri bitmiş. Emniyet''ten 1 hafta önce telefon ile aramışlar. Tabancaların ruhsat süresi geçtiğinden  tabancaları emniyete getirip teslim etmesini istemişler. Bu kişi emniyette gidip durumu sormuş. Emniyetten 2017 yılında  ruhsatı yenilemek için yapılması gereken tebligatın kalktığı  bilgisi verilmiş.  Tanıdığım kişi  tabancalarını eşinin üzerine ruhsat cikarip devretmek zorunda kaldı. 
Silah sever arkadaşlar bilginiz olsun.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
mimaslan
Ruhsatı yenileme tebligatı aslında ruhsat alınırken yapılıyor.

ATEŞLİ SİLAHLAR VE BIÇAKLAR İLE DİĞER ALETLER HAKKINDA YÖNETMELİK

Madde 3 - (Değişik fıkra: 17/7/2017 - 2017/10643 K.) Taşıma ve bulundurma ruhsatları onay tarihinden itibaren beş yıl için geçerli olup, gerekli şartların varlığı halinde her beş yılda bir yenilenir. Ruhsatlar verilirken ruhsatın geçerlilik süresi ve süre bitiminden itibaren en geç altı ay içinde ruhsatın yenilenmesi gerektiği kişiye tebliğ edilir. Beş yıllık geçerlilik süresini müteakip altı ay içinde ruhsatın yenilenmemesi halinde o silaha ait ruhsat başka bir işleme gerek kalmaksızın iptal edilerek bu Yönetmelik hükümlerine göre devri sağlanır. Bu şekilde ruhsatı iptal edilen silah, ancak Kanunun 6 ncı maddesinin birinci fıkrasında belirlenen idari para cezasının ödenmesi kaydıyla aynı şahıs adına tekrar ruhsata bağlanabilir. Yeni ruhsatın geçerlilik süresi, önceki ruhsata ait sürenin bittiği tarihten itibaren işlemeye başlar. Süresi biten taşıma ruhsatı, yenisi verilinceye kadar bulundurma ruhsatı yerine geçerlidir.

Asıl şaşılacak iş silah ruhsatı almış birisinin, üstelik iki ruhsat için işlem yaptırmış birisinin ruhsatını yenilemediği silahları bulundurması olmuş. 

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
hunter 12

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi