Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 4.2 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Ruhsat İşlemleri
(06-12-2018, 09:35 AM)sem demiş ki: Bu kanunların neresinden tutsak elimizde kalıyor, umarım ülkemiz işini akıl ve nizam terazisini gözeterek yapan hukukçulara ve onları destekleyecek siyasetçilere tez elden kavuşur.
Efendim bunu biz görmeyizde, zayıf ihtimal belki çocuklarımız.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sem
Bilen birilerinin yardımına ihtiyacım var. Hiç kimseden net bir bilgi alamadım.

Vaktiyle çalıştığım kurumda muhasip, muhasebeci gibi bir şeyim. Yıl 2005-2006. Sonradan ayrıldım, ticaretle uğraşmaya başladım.

2012-2013 yılında kurum müfettişleri 2006 yılında 3-4 bin liralık belgesiz bir harcama buldular. 4 trilyon liralık harcama tamam ama o 3 bin küsurluk ödemenin faturası fişi yok nedense. Amirime zimmet, bana da resmi deftere yazdığım için zimmete iştirak davası açıldı. Dava bu yaz başına kadar sürdü, dedektif gibi çalışarak o faturayı bulduk, mahkemeye yetiştirdik. Dava beraatle sonuçlandı. Yerel mahkeme onadı, savcı dosya eksik kalmasın diye itirazda bulundu. Şimdi istinaf mahkemesine gitmiş, 4-5 aydır öyle bekliyor orada.

Ruhsat masası, yönetmeliğin 16. maddesine göre, zimmet davası bu, bitmeden dosyanı alamam diyor. Gerekçeli karar var diyorum, istinaf onaylamadan ve uyap kaydından düşmeden bunu yapamam diyor.

Avukatla konuştum; müfettiş raporunda diğer memurlar hakkında da bir sürü şey bulmuş, davanın sanıkları çok, sen beraat etmiş olsan bile onlar yönünden yargıtaya gidecek sadece istinaf olsa kolay. Bu iş en az 3-4 sene sürecek, uyaptan tamamen silinmesi yargıtayın onayından sonra diyor.

Nasıl bir yönetmelik anlamadım. Yargılamanın benimle alakasının kalmadığını nasıl ispatlarım? Bende e-devletten baktığımda görünüyor ama benimle alakalı değil, diğer kişilerle alakalı.

Bu konuda bilgili bir avukat varsa profesyonel de destek almak isterim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi