Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 4.2 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Ruhsat İşlemleri
(11-06-2018, 09:14 AM)Carbon12 demiş ki:
(11-06-2018, 08:47 AM)wildeagle demiş ki: Değerli Forumdaşlarım ,

Yakın zamanda Ankara Emniyet Müdürlüğünde ruhsat yenileme işlemi yaptıran oldu mu ? Şöyle ki ruhsat harcını belgelerin teslimi sırasında önceden mi yatırmak gerekiyor yoksa son aşamada kartı almadan önce mi yatırmamız isteniyor.

Saygılar.

Sn. wildeagle,
Önceden yatırmanız gerekiyor, alacağınız makbuz başvuru sırasında gerekli olan evraklardan bir tanesi olarak kabul ediliyor. Son 5 ayda iki tabanca için oradaydım. Yivsizler içinde ilçe emniyetlerde aynı durum geçerli, önce ücret...
Saygılar.

Teşekkür ederim Sn.Carbon 12 ..

Saygılar.

Alıntı

(11-06-2018, 09:30 AM)wildeagle demiş ki:
(11-06-2018, 09:14 AM)Carbon12 demiş ki:
(11-06-2018, 08:47 AM)wildeagle demiş ki: Değerli Forumdaşlarım ,

Yakın zamanda Ankara Emniyet Müdürlüğünde ruhsat yenileme işlemi yaptıran oldu mu ? Şöyle ki ruhsat harcını belgelerin teslimi sırasında önceden mi yatırmak gerekiyor yoksa son aşamada kartı almadan önce mi yatırmamız isteniyor.

Saygılar.

Sn. wildeagle,
Önceden yatırmanız gerekiyor, alacağınız makbuz başvuru sırasında gerekli olan evraklardan bir tanesi olarak kabul ediliyor. Son 5 ayda iki tabanca için oradaydım. Yivsizler içinde ilçe emniyetlerde aynı durum geçerli, önce ücret...
Saygılar.

Teşekkür ederim Sn.Carbon 12 ..

Saygılar.

Trafik şubenin içinde vezne var , harcı en son isleme birakirsaniz oraya da yatırabilirsiniz

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
wildeagle, 1905sss
(04-06-2018, 10:43 AM)Silahsız demiş ki:
(21-04-2016, 01:00 PM)Ahmet Efe demiş ki: Dün itibari ile tabanca için satın alma belgemi almış bulunuyorum.

Korktuğum başıma geldi, yeni Glock'lar gelmeden belgem elimde bekliyorum şimdi Smile

Sayın Ahmet Efe sizin sorunun aynisi bende de var.siz ruhsatınızı nasil aldınız?bende bir şansımı denemek istiyorum.mesaj kirliliği yapmamak için mesajı e posta adresinize atacaktim ama bir türlü gonderemedim.

Sayın Silahsız, alıntı yaptığınız mesajımın üzerinden 2 sene geçmiş. Tam olarak neyi merak ettiğinizi anlamadım, özür dilerim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Silahsız
(12-06-2018, 10:15 AM)Ahmet Efe demiş ki:
(21-04-2016, 01:00 PM)Ahmet Efe demiş ki: Dün itibari ile tabanca için satın alma belgemi almış bulunuyorum.

Korktuğum başıma geldi, yeni Glock'lar gelmeden belgem elimde bekliyorum şimdi Smile

Sayın Ahmet Efe sizin sorunun aynisi bende de var.siz ruhsatınızı nasil aldınız?bende bir şansımı denemek istiyorum.mesaj kirliliği yapmamak için mesajı e posta adresinize atacaktim ama bir türlü gonderemedim.

Sayın Silahsız, alıntı yaptığınız mesajımın üzerinden 2 sene geçmiş. Tam olarak neyi merak ettiğinizi anlamadım, özür dilerim.
Sn.Ahmet efe, aslında ben sizden özür dilerim.sizin dediğiniz gibi mesajınızın üzerinden iki yıl geçmiş.hatirlamamanız çok normal.benim sizden rica ettiğim konu,siz isitme cihazı ile silah ruhsatı almak için basvuru yapmistiniz.mesajınızdan anladığım kadarı ile ruhsatınızı aldınız.efendim bende işitme cihazı kullanıyorum.bana doktor ruhsat alamazsın dedi,siz nasıl bir yol izlemistiniz?eğer benimde öyle bir şansım var ise bende tekrar ruhsat için başvurmak istiyorum.saygilarimla.( yazım hatalarım için şimdiden moderatör ve kullanıcı arkadaşlardan özür dilerim.gerek ilkokul mezunu olmam gerek telefon ile yazmamdan dolayı hatalarım olmustur)

Alıntı

(13-06-2018, 10:08 PM)Silahsız demiş ki:
(12-06-2018, 10:15 AM)Ahmet Efe demiş ki:

Sn.Ahmet efe, aslında ben sizden özür dilerim.sizin dediğiniz gibi mesajınızın üzerinden iki yıl geçmiş.hatirlamamanız çok normal.benim sizden rica ettiğim konu,siz isitme cihazı ile silah ruhsatı almak için basvuru yapmistiniz.mesajınızdan anladığım kadarı ile ruhsatınızı aldınız.efendim bende işitme cihazı kullanıyorum.bana doktor ruhsat alamazsın dedi,siz nasıl bir yol izlemistiniz?eğer benimde öyle bir şansım var ise bende tekrar ruhsat için başvurmak istiyorum.saygilarimla.( yazım hatalarım için şimdiden moderatör ve kullanıcı arkadaşlardan özür dilerim.gerek ilkokul mezunu olmam gerek telefon ile yazmamdan dolayı hatalarım olmustur)

Sayın Silahsız, karıştırıyorsunuz sanırım. Benim böyle bir mesajım ve böyle bir girişimim yok. Ama kişisel görüşüm gözlükle nasıl silah ruhsatı alınabiliyorsa işitme cihazıyla da alınabilir olmalı.

Silah ruhsatından daha önemli olan sürücü ehliyeti bile alınabiliyor diye biliyorum, başka doktor ve hastahanede şansınızı denemenizi, forumda tecrübesi olan varsa faydalanmanızı tavsiye ederim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Silahsız
Öncelikle vaktinizi aldığım için özür dilerim silah ruhsatı ile ilgili yaşadığım bir problemle ilgili bilginize ihtiyacım var. Tabanca bulundurma ruhsatı için yaptığım başvuruda tüm psikiyatrik testleri geçmiş olmama rağmen hekim hanım antidepresan kullanıyor olmam nedeniyle yönetmelik gereği olumsuz rapor verdiğini belirtti. Öncelikle antidepresan kullanımı ile ilgili böyle bir yönetmelik varmıdır? Eğer yoksa hakkımı nasıl arayabilirim?. Halihazırda iki adet ruhsatlı av tüfeğim var ve yaklaşık altı yıldır hiç bir sorun yaşamadan ava gidiyorum. Hastanede görüştüğüm yetkililer doktor hanımın mesleğe yeni başladığını ve bu konularda çok fazla taraflı kararlar verdiğini bildirdiler. Konu ille ilgili bilgi verebilirseniz sevinirim.
Saygılarımla

Alıntı

Belki yeri değil ama, son zamanlarda taşıma ruhsatı verilmesinde bir nebze esneklik yapıldı sanırım. Halkın silah alımına öcü gibi bakılan o eski zihniyet gittikçe değişiyor gibi geliyor bana, ya da tamamen duygusal.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ducak
(27-06-2018, 05:01 PM)pasa_7676 demiş ki: Belki yeri değil ama, son zamanlarda taşıma ruhsatı verilmesinde bir nebze esneklik yapıldı sanırım. Halkın silah alımına öcü gibi bakılan o eski zihniyet gittikçe değişiyor gibi geliyor bana, ya da tamamen duygusal.

Sn pasa_7676;

Dediklerinize katılıyorum. Bir nebze değil bayağı esneklik yapıldı. Misal arkanızda size referans olacak bir siyasi varsa yaptığınız mesleğin hiç bir önemi yok. Yada taşıma ruhsatı har(a)cının dört-beş katını bir yerlere bağışlayacak paranız varsa yine size bütün kapılar açık. Haaaaaa bende bunlardan hiçbiri yok ben devletine ve milletine bağlı ve yasalara saygılı bir vatandaşım bana taşıma ruhsatı verin hemşehrim diye herhangi bir valiliğin kapısından içeriye bir kafanızı uzatın isterseniz. Girdiğiniz hızın iki katı bir hızla dışarıya doğru "esnetilmeniz" bir oluyor. 

Saygılarımla.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
wubıh, pasa_7676, tirendaz, matador, alone61
Bulundurma ruhsat sürem dolduğu için bugün sağlık raporu aldım, 1 gün içerisinde bitirdim işlemleri ancak birkaç doktorun yaklaşımı ilginç geldi;
''neden silah alıyorsunuz, düşmanınız mı var, niye ihtiyaç duydunuz'' gibi sorularla karşılaştım...
Bu soruyu soranlar psikiyatri ve nöroloji uzmanları değildi, ortopedi ve dahiliye uzmanları sordu Smile Psikiyatri veya nöroloji uzmanı sorsa anlarım...

[Resim: 20180706_152927.jpg]

Alıntı

Geçmiş olsun. "Neden silah alıyorsun" yahut "Silahı ne yapacaksın yea" şeklinde soran mutlaka oluyor. Hatta bunu silah ruhsat şubedeki memur arkadaşlardan bile soran oluyor.

Yalnız enteresandır, bana da -o zamanlar GATA iken- dahiliye uzmanı sormuştu. "Bunu asker bir hekimin sorması garip değil mi?" şeklinde yanıt vermiştim...

Ateşli silah yaralanmaları ile en çok muhatap olan kendileri olduğundandır diye düşünüyorum. Travmatoloji uzmanı bir akrabam da motosiklet aldığımda benzer bir soru yöneltmişti (motosiklet kazasına uğrayanlar nedeni ileydi). Alıştık, öyle kabul edeceğiz, düzelmeyecek.

Sportif amaçlı ateşli silah kültürünün yerleşmesi çok zaman alacak. Bakın okçuluk lisansımı yenilemeye gittiğimde kimse bana "düşmanın mı var, ok-yayla işin ne" diye sormadı. İnsanlık tarihi boyunca ana amacı canlı öldürmek olan bu silahı artık spor ve kültür hazinesi olarak kabul ettik çünkü.

Artık ordular ne zaman lazer silahlarına geçer, ateşli silahları terk ederler ise onlar da kültür hazinesi olurlar ve o zaman bu abuk bakış açısı da değişir. Ben göremem, orası ayrı.

Saygılarımla.

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
madenci08, sirflayer, ducak, Carbon12, topraxxx, Mechul, Red Kit, yyildiz, ugurucar57, sem, husrev, Gazanfer, Ercan 45, Ahmet Efe, iso

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi