Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 4.2 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Ruhsat İşlemleri
(18-03-2017, 01:13 PM)ilieilie demiş ki: Merhaba.Bulundurma ruhsatıyla ilgili bir sorum olacak.Meskende bulundurma ruhsatlı silah başvurusunda diyelim ki İstanbul'da aynı ilçede adres olarak üç ayrı evde nüfus kaydımız var.Başvuruda adres belirtirken bu üç adresten istediğimizi seçebiliyor muyuz yoksa örneğin seçim zamanları seçmen oy bilgilerinin gönderildiği adres olan birinci adresimizi mi başvuruda vermek zorundayız ?

Bunun yüzünden az kalsın başım ağrıyordu .Son anda yırttım.İlk adresiniz geçerli.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ilieilie
Ruhsat ve satın alma belgesi işlemlerinde bir bağış durumu söz konusu oluyormuş sanırım. Geçtiğimiz Mart ayı "Yivsiz Tüfek Satın Alma Belgesi" alırken benden talep edilmedi, o da şöyle oldu:

Evrakları teslim edip işlemlerin tamamlanmasını beklerken bilgisayar işletmeni bayanla aramızda bir muhabbet oldu "Nerelisiniz? Ne iş yapıyorsunuz?" falan diye, bende o muhabbette "Yeni mezunum, iş başvuruları yapıyorum" falan demiştim ki o dönem gerçekten de iş arıyordum. İşlemler tamamlanıp bir hafta sonra gelip alabilirsiniz dediklerinde yapmam gereken başka bir şey olup olmadığını sordum. "Aslında 100 kusur lira bağış yapmanız gerekiyor ama iş arıyormuşsunuz ondan sizden almayalım" denildi.

Bulundurma ve taşıma ruhsatında aynı duyarlılık gösterilir mi bilemiyorum ama yeni mezun veya iş arama durumunuz varsa aklınızda bulunsun.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp
Sn üyeler,
Vali beyin imzalaması gereken silah ruhsat dosyaları valiliğe gönderildikten sonra nasıl bir işleyiş oluyor? Belirli günlerde mi vali beye sunuluyor? Valilikteki işleyiş hakkında bilgisi olan var mı?
Selam ve teşekkürlerle.

Alıntı

(09-05-2017, 03:29 PM)Arat demiş ki: . "Aslında 100 kusur lira bağış yapmanız gerekiyor ama iş arıyormuşsunuz ondan sizden almayalım" denildi.
Güzel gelişmeler bunlar, 1997'de, prosedürün doğal parçası olarak, 'Alt kattan makbuzunuzu alıp gelin' şeklinde yönlendirilmiş, 7.5 milyon (zamanın parasıyla yaklaşık 50 USD) ödemiştim. Üstelik sonra vazgeçip dosyayı da yaktım.

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Arat
(16-05-2017, 02:43 PM)drsilahsever demiş ki: Sn üyeler,
Vali beyin imzalaması gereken silah ruhsat dosyaları valiliğe gönderildikten sonra nasıl bir işleyiş oluyor? Belirli günlerde mi vali beye sunuluyor? Valilikteki işleyiş hakkında bilgisi olan var mı?
Selam ve teşekkürlerle.

Bu konuda yorum yapmak imkansız.Acele ederseniz işler uzuyor sallarsanız hızla yürüyor.Ben Colt için aralık ayında 2 adet yazı için müraacat ettim.Memur bey 15-20 gün sonra bir sorarsınız dedi.Ben de Colt'larında gelmesi uzun süreceği için acelem yok isterse 2-3 ayda çıksın dedim .9 Gün sonra yazılarım hazır olmuş.Daha önce acele ettiğimde birisi 45 diğeri 13 gün sürmüştü.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
drsilahsever
Sn asuspc,
Ilginiz için teşekkür ederim. Doktor olup da can güvenliğinden(!) ruhsat almak o kadar zor ki. 6 aydır verdiğim uğraşı tornaya versem şimdi prototip milli tabanca hazırdı belki Smile
Selamlarla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Vefasiz, Huysuz

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi