Silah Ruhsat İşlemleri
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 4.2 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Ruhsat İşlemleri
Sayın BekciHursit; verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim. Saygılarımla.

Alıntı

Merhaba
Forumumuzda bir bölümde memurlar için tabanca ruhsat harç ücretinin indirimli olduğu ya da ücret alınmadığı gibi birşey okumuştum. Doğru mu acaba?
Saygılar

Alıntı

Bende taşıma ruhsatıyla ilgili bir soru sormak istiyorum. Taşıma ruhsatlı silahı olan birinin, silahı çalınıp bir adam öldürme vakasında kullanılırsa bu kişinin taşıma ruhsatı iptal edilir mi?

Alıntı

(19-04-2013, 11:12 PM)Amca demiş ki: Bende taşıma ruhsatıyla ilgili bir soru sormak istiyorum. Taşıma ruhsatlı silahı olan birinin, silahı çalınıp bir adam öldürme vakasında kullanılırsa bu kişinin taşıma ruhsatı iptal edilir mi?

Şayet çalındığını zamanında bildirdiyseniz sizin sorumluluğunuz olmaz.

Alıntı

(20-04-2013, 12:01 PM)kalender demiş ki:
(19-04-2013, 11:12 PM)Amca demiş ki: Bende taşıma ruhsatıyla ilgili bir soru sormak istiyorum. Taşıma ruhsatlı silahı olan birinin, silahı çalınıp bir adam öldürme vakasında kullanılırsa bu kişinin taşıma ruhsatı iptal edilir mi?

Teşekkür ederim. Bu cevap bana bir büyük boy iskendere mal olacak. Tongue

Saygılar.

Alıntı

(20-04-2013, 12:14 PM)Amca demiş ki:

Saygılar.

Küçüğünü de bizim oraya yollayın Smile

Saygılar bizden

Alıntı

(20-04-2013, 12:26 PM)kalender demiş ki:
(20-04-2013, 12:14 PM)Amca demiş ki:

Saygılar.

Küçüğünü de bizim oraya yollayın Smile

Saygılar bizden

Efendim İskender yolda soğur bir tadı kalmaz. Siz gelin ben size burada extra boyunu ikram edeyim.

Alıntı

Merhaba arkadaşlar.

6136 sayılı kanunun 6. maddesinin kanun gerekçelerine acil ihtiyacım var.
Yardımlarınızı rica ediyorum.

Alıntı

Bulundurma ruhsatı için bir sorum olacak
Bulundurma ruhsatı için başvurduğumuzda silahın tabanca veya yivsiz tüfek olması durumu değiştiriyor mu demek istediğim ikisinin de ruhsatı ayrımı.
Ve yivsiz tüfek için bulundurma ruhsatı alırsak av tezkeresi çıkarmak zorunlu mu ?

Alıntı

(24-04-2013, 12:04 AM)bunyamin demiş ki: Bulundurma ruhsatı için bir sorum olacak
Bulundurma ruhsatı için başvurduğumuzda silahın tabanca veya yivsiz tüfek olması durumu değiştiriyor mu demek istediğim ikisinin de ruhsatı ayrımı.
Ve yivsiz tüfek için bulundurma ruhsatı alırsak av tezkeresi çıkarmak zorunlu mu ?

Bulundurma ruhsatı tabancaya özgü bir ruhsat.

Yivsiz için, Yivsiz Tüfek Ruhsatnamesi çıkartıyorsunuz ve bu ruhsat ile yivsiz tüfeğinizi meskun mahalde kılıflı ve boş olarak taşıyabiliyorsunuz.
Yivsiz ruhsatı aldıktan sonra şayet av yapmayacaksanız ayrıca Avcılık Belgesi (Av tezkeresi artık kalmadı) çıkartmak zorunda değilsiniz.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi