Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 4.2 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Ruhsat İşlemleri
(14-10-2012, 12:40 PM)ecorotti demiş ki:
(14-10-2012, 01:13 AM)asc demiş ki:

Arazi ve Sürü Sahipliği İçin Normlar
1. Hububat ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı; taban Arazide 900, kıraç arazide 1700 dönüm;
2. Bakliyat, afyon, susam, keten, kendir ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 1000 dönüm;
3. Ayçiçeği ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 950 dönüm;
4. Pamuk ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 400 dönüm;
5. Çeltik ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 300 dönüm;
6. Pancar ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 300 dönüm;
7. Patates, soğan, sarımsak ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 200 dönüm;
8. Çay ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 150 dönüm (Mahsul verebilecek hale gelmeyenler hariç);
9. Tütün ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 200 dönüm;
10. Sebze ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 200 dönüm;
11. Sera ve çiçekçilik ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 8 dönüm;
12. Kavun ve karpuz ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 300 dönüm;
13. Meyve verebilecek hale gelmiş fındık ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 250 dönüm;
14. Meyve verebilecek hale gelmiş bağ ve incir ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 250 dönüm;
15. Meyve verebilecek hale gelmiş Antep fıstığında 2500 ağaç;
16. Meyve verebilecek hale gelmiş zeytinliklerde 4500 ağaç;
17. Meyve verebilecek hale gelmiş narenciyede 1500 ağaç;
18. Meyve verebilecek hale gelmiş elmada 2000 ağaç;
19. Muz ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 30 dönüm;
20. Meyve verebilecek hale gelmiş kayısıda 2000 ağaç;
21. Meyve verebilecek hale gelmiş armut, kiraz, vişne, şeftalide 2000 ağaç;
22. Diğer meyve ve ürün ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 100 dönüm, yer fıstığı 350 dönüm (Meyve ve ürün verebilecek hale gelmeyenler palamut hariç);
23. Büyükbaş hayvan sayısı 150 adet ( İş hayvanları ile iki yaşından küçük, büyükbaş hayvanlar hariç);
24. Küçükbaş hayvan sayısı 750 adet (Bir yaşından küçük, küçükbaş hayvanlar ile kümes hayvanları hariç);
[/b]

Ne kadar abartılı rakamlar bunlar

Sn. Ecorotti,

Bir de bu rakamları neye göre belirlediler büyük bir merak içindeyim. Mesela neden Antep fıstığı 2500, zeytin 4500 ağaç? Bu ağaçları kim sayıyor, vatandaşın kendisi mi? Ruhsat şube mi? Tarım il müdürlüğü mü?Big Grin Acaba mevzuatta bir eskiklik mi var?Dodgy

Alıntı

Bağlı bulunduğunuz yerlerden yazı istiyorlar sanırım.

Alıntı

Silah ruhsatı vermemek için elinden gelenleri en iyi şekilde yapıyorlar,

Alıntı

03-07 Aralık 2012 tarihleri arasında EGM tarafından verilecek olan "Silah ve Patlayıcı Maddelerle İlgili Mevzuat ve İşlemler" konulu kursa katılacağım. Bu konuda akla gelen sorular bu başlık altında dile getirilirse forum adına cevap almaya çalışırım. Saygılar.

Alıntı

(30-11-2012, 04:35 PM)alone61 demiş ki:
(14-10-2012, 12:40 PM)ecorotti demiş ki:
(14-10-2012, 01:13 AM)asc demiş ki:

Arazi ve Sürü Sahipliği İçin Normlar
1. Hububat ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı; taban Arazide 900, kıraç arazide 1700 dönüm;
2. Bakliyat, afyon, susam, keten, kendir ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 1000 dönüm;
3. Ayçiçeği ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 950 dönüm;
4. Pamuk ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 400 dönüm;
5. Çeltik ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 300 dönüm;
6. Pancar ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 300 dönüm;
7. Patates, soğan, sarımsak ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 200 dönüm;
8. Çay ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 150 dönüm (Mahsul verebilecek hale gelmeyenler hariç);
9. Tütün ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 200 dönüm;
10. Sebze ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 200 dönüm;
11. Sera ve çiçekçilik ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 8 dönüm;
12. Kavun ve karpuz ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 300 dönüm;
13. Meyve verebilecek hale gelmiş fındık ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 250 dönüm;
14. Meyve verebilecek hale gelmiş bağ ve incir ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 250 dönüm;
15. Meyve verebilecek hale gelmiş Antep fıstığında 2500 ağaç;
16. Meyve verebilecek hale gelmiş zeytinliklerde 4500 ağaç;
17. Meyve verebilecek hale gelmiş narenciyede 1500 ağaç;
18. Meyve verebilecek hale gelmiş elmada 2000 ağaç;
19. Muz ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 30 dönüm;
20. Meyve verebilecek hale gelmiş kayısıda 2000 ağaç;
21. Meyve verebilecek hale gelmiş armut, kiraz, vişne, şeftalide 2000 ağaç;
22. Diğer meyve ve ürün ziraatında ekili arazinin yüzölçümü toplamı 100 dönüm, yer fıstığı 350 dönüm (Meyve ve ürün verebilecek hale gelmeyenler palamut hariç);
23. Büyükbaş hayvan sayısı 150 adet ( İş hayvanları ile iki yaşından küçük, büyükbaş hayvanlar hariç);
24. Küçükbaş hayvan sayısı 750 adet (Bir yaşından küçük, küçükbaş hayvanlar ile kümes hayvanları hariç);
[/b]

Ne kadar abartılı rakamlar bunlar

Sn. Ecorotti,

Bir de bu rakamları neye göre belirlediler büyük bir merak içindeyim. Mesela neden Antep fıstığı 2500, zeytin 4500 ağaç? Bu ağaçları kim sayıyor, vatandaşın kendisi mi? Ruhsat şube mi? Tarım il müdürlüğü mü?Big Grin Acaba mevzuatta bir eskiklik mi var?Dodgy

Büyük işletme olma ve dolayısıyla gerçek usulden vergiye tabi olma sınırlarıdır efendim.

Alıntı

Bugün babam üstüne kayıtlı beretta f92 nin ruhsatını yenilemek için hastaneden sağlık raporu almaya gitmişti. Hastane "psikozu" babama bir dosya vermiş ve içinde 566 tane soru. Test usulü cevaplayacak. Beni aradı al şunu bu yaştan sonra uğraştırma beni diye. 2 saat 40 dakikada zor çözdüm Smile O nedir öyle sağlam adamı delirtir. Aynı soru 4 kez karşıma çıktı..

Alıntı

Herkese selam...
Arkadaşlar sormak istediğim sorum şu;
Bir aksilik olmazsa bu hafta ilk silah alım belgemi alacağım.Tabii ki bir silah için başvurmuştum. Ama şimdi merak ettiğim konu şu, aynı belgelerle iki silah alım belgesi alınabiliyor mu? Yani silah alım belgemi teslim almaya gittiğimde '' Ben ikinci bir silah daha almak istiyorum aynı belgelerimle...'' desem cevap ya da prosedür ne olur?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Alıntı

Başvurabilirsiniz. Belgeler fotokopi çekilecek ve aslı gibidir kaşesi vurulacak. Yeni dilekçe ile açtırdığınız dosyaya bunları ekleyecekler. Kaç foto istendi ise bir o kadar foto daha vereceksiniz. O kadar...

Alıntı

Herkese merhaba, sigortalı işçi sayısından taşıma ruhsatı alacağım, sormak istediğim; kanunda "ruhsatımın veriliş sebebindeki işin sona ermesinden" ifadesi yer alıyor, diyelim ki benim işim 2 yıl sonra sona ermedi ancak sigortalı çalışanım 40'a düştü o zaman bir sorun olur mu acaba? Ruhsatım iptal olur mu yada bu durumu bildirmem gerekir mi ? Teşekkür ediyorum.
Saygılarımla.

Alıntı

(05-04-2013, 08:13 PM)tsotsi01 demiş ki: Herkese merhaba, sigortalı işçi sayısından taşıma ruhsatı alacağım, sormak istediğim; kanunda "ruhsatımın veriliş sebebindeki işin sona ermesinden" ifadesi yer alıyor, diyelim ki benim işim 2 yıl sonra sona ermedi ancak sigortalı çalışanım 40'a düştü o zaman bir sorun olur mu acaba? Ruhsatım iptal olur mu yada bu durumu bildirmem gerekir mi ? Teşekkür ediyorum.
Saygılarımla.

Sayın tsotsi01,

Evet, taşıma ruhsatı almaya haiz olduğunuz durum ortadan kalkar ise bu durumu şubenize bildirerek, ruhsatınızın bulundurmaya çevrilmesini talep etmeniz gerekir. Bu durumda, ruhsat harcınızın kalan süre karşılığı iade edilir.

Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi