Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PMR el telsizleri, Aselsan Cobra MT975-2 VP T el telsizim
(08-10-2012, 10:25 AM)Yavuzhan demiş ki: Bende geçen yıl aynı ürünü almıştım, bir kaç defa avda kullandım ama istediğim verimi de alamadım. Ama piyasada satılanlar arasında en iyilerdendir.

Haklısınız Sn Yavuzhan,

Doğruyu söylemek gerekirse biraz kaliteli ve güçlü bir wolkie tolkie o kadar.

Fayda/fiyat/kullanışlılık olarak irdelersek ise piyasada ikinci bir alternatifi yok. En yakın rakibi yine Aselsan cobraların 5-6 km'lik menzile sahip olan modelleri. Aralarındaki maddi fark ise biri 150 tl iken diğeri 200 tl. Yani diğerini almayı düşünmeye bile gerek yok.

Gönül ister ki daha iyilerine sahip olalım ama eldeki imkanlar bu. Sizin şu an kullandığınız bir model var mı? Geçen sene dediğinize göre ya kullanmaktan vazgeçtiniz yada daha iyi bir modeli seçtiniz yanılmıyorsam.

Saygılar, selamlar tekrar.
(08-10-2012, 03:43 PM)Murata demiş ki: Sn.Turkmenoglu selamlar,

VOX özelliğini kullandınız mı hiç ? Kullandıysanız tatmin edici mi ?
Mesela, VOX modundayken sesi net şekilde gönderebilmesi için, söz konusu ses kaynağına ne kadar yakın olması gerekiyor ? 1 metreden net algılayabilir mi merak ediyorum.

Bir de, yine VOX modundayken ilk sesi algılayıp gönderimi açması eş zamanlı mı, yoksa biraz gecikme var mı ?

Saygılar...

Sn Murata,

Aslında eve gelir gelmez neredeyse her özelliğini denedim. 1.5 mt kadar mesafeden biraz yüksek sesle konuşmak şartı ile sesi oldukça net ilettiğini denedim. Belki daha uzak mesafede de iletebilir. Bir ara Sn Ozkanx7 ile deneriz onu da kısmet olursa.

Vox modunda iken sesi algılayıp göndermesinde gecikme olmuyor. Yada belki 0,1 sn gibi bir fark var ben algılayamadım. Normalde veya vox modunda herhangi bir gecikme görmediğim için sevinmiştim. Umarım bu hafta sonu deneyip daha net bilgiler verebilirim.

Saygılarımla.
(08-10-2012, 04:50 PM)Mercankaya demiş ki: Sn. Türkmenoğlu,
hayırlı olsun. Inşallah ilk fırsatta saha denemelerini yapabiliriz de, gelecekte envanterlerimize katılacak yivliler için hazırlanmaya başlamış oluruz.

Sn. Özkanx7,
telsizin çekmediği yerde, antene çatal, alüminyum tencere kapağı gibi takviyeler denediniz mi? Smile

Selamlar, saygılar.

Elbette deneriz Sn Mercankaya. Lakin bu Aselsanların bünyeleri bildiğim kadarıyla farklı materyalleri sevmiyor pek Smile

Saygılar, selamlar.

Alıntı

(09-10-2012, 12:56 AM)caytmazoglu demiş ki: Sn Özkanx7;
İş amaçlı düşünüyorsanız kiralama yoluna gidebilirsiniz. Bir başka formül de profesyonel kullanım için satılan pmr telsizler var onları da deneybilirsiniz. Nerde ve nasıl kullanacağınızı söylerseniz daha çok yardımcı olabilirim.

Sn. caytmazoğlu, Sn. Türkmenoğlu'nun yeni telsizini zorlayarak naif bir torture test yapmak istiyorum bakalım sonuç ne olacak. Benim ihtiyacım, iki şantiye arasında kullanılacak ve mesafesi 1-2km arası olabilecek(duvar bina gibi engeller dahil) ve arada uzun binalar var. Saygılar..

Alıntı

Bilgiler için çok teşekkürler Sn. Turkmenoglu.

Saygılar...

Alıntı

(09-10-2012, 10:05 PM)turkmenoglu demiş ki: Haklısınız Sn Yavuzhan,

Doğruyu söylemek gerekirse biraz kaliteli ve güçlü bir wolkie tolkie o kadar.

Fayda/fiyat/kullanışlılık olarak irdelersek ise piyasada ikinci bir alternatifi yok. En yakın rakibi yine Aselsan cobraların 5-6 km'lik menzile sahip olan modelleri. Aralarındaki maddi fark ise biri 150 tl iken diğeri 200 tl. Yani diğerini almayı düşünmeye bile gerek yok.

Gönül ister ki daha iyilerine sahip olalım ama eldeki imkanlar bu. Sizin şu an kullandığınız bir model var mı? Geçen sene dediğinize göre ya kullanmaktan vazgeçtiniz yada daha iyi bir modeli seçtiniz yanılmıyorsam.

Sn.turkmenoglu,

Bu sene iş güç yoğun olunca fırsat bulup arazi faaliyetlerine gidemedim. Türkiyede yasak olan, farklı frekans düzeyinde çalışanlar var ama onlarıda bulmak zor. İnternet yoluyla getirtemiyorsunuz. Yolcu beraberinde gelebilir. Ama düşünmüyor değilim.
Saygılar...

Alıntı

Sn Özkanx7;
Size tavsiyem profesyonel telsiz ve röle kiralamanızdır. Böylelikle Ankara'nın büyük bir kısmını kapsayan bir iltişim ağına kavuşabilirsiniz. Diğer bir yol da bir GSM firması ile bas konuş anlaşması yapmanızdır. Bu iki yol da pmr telsizden biraz masraflı olmakla beraber kapsama alanları konusunda gayet başaılıdır. Son olarak bu yollar işinize yaramaz ya da maliyetli olursa istediğiniz mesafede çalışabilecek ücretsiz telsiz halk bandıdır.

Aşağıdaki bağlantılar bilgilenmeniz amaçlıdır. Bu firmayı tavsiye ettiğim anlamına gelmez. Smile

http://www.nevada.com.tr/tarifeler/
http://www.turatelsiz.com/okth-ortak-kul...izmeti.htm

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/serv...Konus.aspx

Alıntı

Teşekkürler Sn. Caytmazoğlu PMR işe yarar umarım, olmazsa tavsiyelerinizden başka şansım yok. Saygılar..

Alıntı

Geçen sene av için almıştım. Gayet kullanışlı ve kaliteli bir telsiz, Herkese tavsiye ederim.

Alıntı

Sn.Turkmenoglu av için bende Aselsan Cobra MT975-2 VP T düşünüyordum fakat karar veremiyordum.Bu açıklamalı konu sonucu kesin kararımı verdim.Teşekkürler...

Alıntı

(18-10-2012, 04:42 PM)h.baskara demiş ki: Sn.Turkmenoglu av için bende Aselsan Cobra MT975-2 VP T düşünüyordum fakat karar veremiyordum.Bu açıklamalı konu sonucu kesin kararımı verdim.Teşekkürler...

Ben teşekkür ederim Sn h.baskara, yardımcı olabildimse ne mutlu. Umarım gerçekten işinizi görür.

Saygılarımla.

Alıntı

Arkadaşlar merhaba,

Açık arazide veya ormanlık alanda oldukça işe yarasa da ne yazık ki şehir içinde kullanımı pek işlevsel değil. 1-2 km civarı mesafelerde telsizler ne yazık ki işlevsellikten uzak.

Ancak şehir dışı faaliyetlerde iş görecek gibi. Saygılar, selamlar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi