185GB Ultra geniş Eğitim-Taktik-Savunma-Bakım-Tamirat ve Survival Arşivi V2.0
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
185GB Ultra geniş Eğitim-Taktik-Savunma-Bakım-Tamirat ve Survival Arşivi V2.0
(10-10-2012, 11:05 AM)alperka demiş ki: Sayın Musketeer, cloud storage sistemleri benim de aklıma geldi lakin 200GB'a yakın kapasite elde etmek ve bunları güncellemek başlıbaşına bir iş. Üstelik Türkiye'de uygulanan ADİL İNTERNET KAPASİTESİ denilen saçmalık yüzünden birçok kişi için mümkün olmayacaktır. Buna ben de dahilim. Evimde profesyonel amaçlı kullanmadığım için fiberoptik teknoloji olmasına rağmen internetim (saçma ama) sınırlı.

Elbette uygulanması tüm üyelerimiz için harika olacaktır önümüzdeki aylarda internet Upload/Download kapasitesinin gerçekten sınırlamasız olması halinde yapabiliriz. Daha önce çalıştığım şirkette kullandığımız Box.net, 500GB kapasiteyi aylık üye başına 15 USD'a sağlıyordu ve yönetim kadrosu kullanıyordu. Ancak şirket oldukça pahalı olan sınırsız fiberoptik bağlantılara sahipti Big GrinBig GrinBig Grin

Eğer üyelerimizden birisinin bu miktarda bilgiyi yükleyebilecek kapasitesi varsa elimde en az 100GB daha paylaşım var. Her şekilde yardımcı olurum.

Şimdilik disk(ler) ile elden ele paylaşmak en rahat, diskler bozulmadığı sürece bedava ve hızlı çözüm.

Sn. alperka isin maliyetini hesaplarsak uyelerin bu alan icin harcadiklari harcayacaklari paralar (mevcut diskleri kullanmak da belli bir yatirimi buna aktarildigi gercegini degistirmez) kaldi ki gelecekte paylasimlar artikca bu diskler de yetersiz olacak, yenileri gerekecek. Yeni disklerin alinmasi gerekecek gibi. Tabii bu maliytlerin tamamini x bu ise gonullu uye sayisiyla carpmak gerekir.

Dediginiz gibi sinirli yerlerle bu is cozulebilr ama en az 10-15 yerden alan almak gerekeceginden isler karisabilir. Bunun yerine aklima soyle bir cozum geliyor. Bu konuyla ilgili kucuk bir fon olusturulabilir ve cloud veren alanlardan sinirsiz yer alinabilir. Aylik 15-20 dolar dense bile ki yillik max 240 dolar yapar bu is icin uyelerimizin harcayacagi maliyetin cok altinda ki kendiniz diyorsunuz her diskin en az 3 kopyasi var, onlari da 3 le carpmak lazim.

Cloud ise hem merkezi anlamda yonetim, hem guvenilirlik hem de alan maliyeti olarak cok pratik. Eger bu konuda bir girisim olursa bu konuda kendi adima hem teknolojik hem maddi destek saglayabilirim.

Bir de bu arsivin bu haliyle kalmayacagindan adim gibi eminim. Elbet eklemeler cikarmalar olacaktir. Bu kadar diskte bu isi yapmasi ne kadar zor olur. Turkiye'de hatirladigim kadariyla sinirli internet paketlerinin yaninda sinirsizlari da var ve sanirim son yillarda transfer hizlari da bayaa bir artti. Zaten ilk yukleme yapildiktan sonra dunyanin her kosesinden download/upload yapilabilecek bir sistem kurabiliriz diye dusunuyorum hatta bu konuda cogu siteye ornek bile olabiliriz.

Bu konuda bir fizibilie yaptiktan sonra size daha somut verilerle donerim ama once prensipler uzerinde hemfikir olalim.

Saygilar.

Alıntı

Sn. Mercankaya
Sn.Alperka'nın hizmete sunduğu arşivin bir kopyası sizdeymiş.Ben Ankara'da resmi bir okulda okumaktayım ve bu yüzden sadece Cuma-Cumartesi-Pazar günleri müsait olabiliyorum.Hem sizinle muhabbet etmek hemde elinizdeki değerli arşivden bir kopya almak istiyorum.
Mail adresim mtnbingol@gmail.com
Sn.Muskeeter bize biraz taş atmışsınız ama haklısınız. Foruma herhangi bir katkımız yok çünkü sizler )özellikle Dr.Lupus)gibi silah üstadlarına öğretecek kadar bilgim yok.Bana biraz daha zaman verin daha çok şey öğreneceğim Smile
Saygılarımla...

Sn.Alperka
Bu değerli arşivi hizmete sunduğunuz için size çok teşekkür ederim.
Saygılarımla...

Alıntı

Sn. Ankara Ekibi,
Cumartesi gunu hem atis yapar, hem de arsivi paylasiriz. Hard diski harici bellege kopyalamamiz lazim, cumartesi de bilgisayarlara kopyalariz.

Selamlar, saygilar.

Alıntı

Saygıdeğer Ankara'lı forum üyelerinden imkan dahilinde bu arşivi kopyalamak istiyorum.
Bir kurumda yapmış olduğum görevin yanında Silah Bilgisi ve Atış Eğitmeni olarak da görev yapıyorum. Forumun yeni üyesi sayılırım. Geçen yıl Ekim ayında almış olduğum ikinci Atış Eğitimi ve İleri Atış Teknikleri Eğitmenliği kursundan sonra silah ve atış konusu ile son bir yıldır yoğun bir şekilde uğraşmaktayım. Ne kadar da eğitici olsam bu arşivin bana ve bir çok silahsevere katkısının çok olacağını düşünüyorum.
Şimdiden böyle bir çalışma için emek harcayanlar teşekkür etmek istiyorum.
Ayrıca yukarıda bahsettiğim kurstan sonra piyasada ne kadar silah bilgisi ve atış kitabı varsa topladım. Çok büyük bir kitap arşivim oluştu. Milli Kütüphaneden olsun, bazı kurum kütüphanelerinden olsun silahlarla ilgili ne kadar kitap varsa fotokopi yoluyla da olsa aldım. İmkan dahilinde isteyen arkadaşlarla paylaşabilirim fakat fotokopilerin önce pdf formatına alınması gerekiyor.
İlk önce "Ultra Geniş VİDEO Eğitim Arşivi 01" adıyla okuduğum ve bilgilendiğim bu arşivi nasıl edinebilirim ve arşive nasıl bir katkıda bulunabilirim diye çok düşündüm fakat evdeki ve işyerindeki yoğun mesai sebebiyle şimdiye kadar yapamadım.

Teşekkür Ederim.

Alıntı

Sn. silahendaz,
İlgili eğitimleri nerde aldığınızı öğrenebilir miyim? Sivil bir platformda mı yoksa kamu ile alakalı mı?

Selam ve saygılar.

Alıntı

(10-10-2012, 06:37 PM)Bob_Munden demiş ki: Sn.Muskeeter bize biraz taş atmışsınız ama haklısınız. Foruma herhangi bir katkımız yok çünkü sizler )özellikle Dr.Lupus)gibi silah üstadlarına öğretecek kadar bilgim yok.Bana biraz daha zaman verin daha çok şey öğreneceğim Smile

Sn Bob_Munden estagfullah efendim tas atmadim bilakis ben de yeni bir uye sayilirim ve forumdaki kendim gibi yeni uyelerin yazip cizdigini gorunce seviniyorum. Lutfen bunu katki sunmamaktan dolayi yapillan bir "tas atma" olarak algilamayiniz, ama bilgi paylasimlarinizin hem kendiniz hem de baskalari icin faydali olacagini dusunuyorum. Kaldi ki ogretme/ogrenme sureci tek tarafli degil karsiliklidir. Ben bilisim alaninda egitmenlik yapmis biri olarak, ders verdigim ogrencilerimden, sorduklari sorulardan cok sey ogrendigimi rahatlikla soyleyebilirim.

Ayrica iltifatiniz icin tesekkur ederim ama benim burda cok daha tecrubeli uyeler dururken kimseye bir seyler ogretme hele ki "ustad olma" gibi bir iddiam yok. Ha silahla cok icli disli olan ama ozunde "amator" bir silahsever olarak yapmaya calistigim kendi tecrubelerimi paylasmak zira bilginin paylastikca zenginlestigini dusunenlerdenim. Ama sizin belirttiginiz gibi bu konuda bir "ogretici" , bir otorite olma iddiasinin cok uzagindayim Smile

Lutfen herhangi bir kafaniza takilan sey olursa hic cekinmeden ve nasil bir tepki alirim diye dusunmeden (tabii forum kurallari dahilinde) paylasiniz burada konuyla ilgili bilgisi olan her uyenin size yardimci olmaktan zevk duyacagindan eminim.

Saygilar.

Alıntı

Sn.Mercankaya
Ankara ekibi olarak bu toplantının ne zaman ve nerde yapılacağı hakkında bizi bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.
Saygılarımla...

Alıntı

Sayın Borz ilgili eğitimimi kamudan aldım ve şuan kamuda görev yapıyorum.
Bilgilerimi paylaşmaktan memnun olurum. Bilgi paylaşıldıkça çoğalır. Ben hala kendimi bu konuda bir öğrenci gibi hissediyorum ve devamlı atış kitaplarından, forumdaki "Taktik ve Eğitim" sayfalarından okuyarak ve yazılanları uygulayıp analiz ederek kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

İletişim için alpaslankisaoglu@yahoo.com

Selam ve saygılar.
Sayın Bob_Munden'in bahsetmiş olduğu toplantıya imkan dahilinde katılmak ve arkadaşlarlar tanışmak isterim.
Emeği geçenlere teşekkür ederim.

Selam ve saygılar.

Alıntı

Sn.Mercankaya
Mesajınızda belirtilen Cumartesi günü yapılacak olan buluşmanın nerede ve saat kaçta olduğu hakkında bilgi verirseniz çok sevineceğim. Aceleciğim için kusura bakmayın bu arşive ulaşmak için çok sabırsızlanıyorum Smile
Saygılarımla...

Alıntı

Sn. Bob_Munden,
Acele etme sebebinizi anlayabiliyorum. Lakin, biraz sakin davranmakta fayda var Smile
Arsiv, hard diske kayitli. Bunu harici bellege aktarmamiz gerekiyor. Kurultaydan dolayi erteledigim islerimi halletmekten firsat bulup ilgilenemedim. Cumartesi gunu veya baska bir gun icin, Ankara Ekibi olarak kendi aramizda birlik saglayalim, yerini ve saatini zaten duyuracagim.

Mail adresim ve telefon numaram forumda mevcut. Ozelden de ulasabilirsiniz.

Selamlar, saygilar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi