Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tactical Saat
Yok vallahi kendime karşı algılamadım. Ben de yanlış anlaşıldım herhalde, ciddi bir mesaj değildi yazdığım oysa ki.

Alıntı

Sn Mırgun Suunto'nuzdan memnun musunuz? Kullanımı pratik mi, pil dayanımı, cam direnci nasıldır? Ambit modeline GPS ilave edilmiş ama ebatlar biraz büyümüş galiba.

Alıntı

Sn Sem, saati navigasyon amaçlı aldım. Sıcaklık, hava durum tamini, fırtına uyarısı gibi seçenekleri var normal kronometre ve saat, pusula dışında. Bunun yanında doğa gezisinde gezi kayıtları vs tutuyor. 3 volt lityum pil var ve 1 seneden fazladır çalışıyor, henüz sorun çıkartmadı. -500 ile 9000 metre arası yükseklik ve derinlik gösterebilir, -20 ile 60 derece arasında çalışabilir yazıyor fakat bunları denemem mümkün değil, genelde normal profilleri doğru gösteriyor..

Camı kristal, bir internet yorumunda saatin fonksiyonlarının kullanımı zor olduğu belirtiliyor, batery şikayete var. Tabi zamanla biz de bir not veririz..

Alıntı

İki defa tamir gören, iyi para verip değiştiğim deri kordonuda kısa sürede kokuveren, bugün de tesadüfmür bilmem duruveren saatin yerine bende şoklu bir Casio aldım.. Smile(Bu forum adamı batırır)
Saygılar

Alıntı

Shock iyidir çok olmadı 1 ay önce GD-100-1B aldım,daha önce ki Shock gibi dayanırmı dedim,her türlü saha denemesini başarı ile geçti.Shock'a devam,ama protrek in saha performansını merak etmiyor değilim.

Uygun fiyat başarılı performans tavsiye edilebilecek bir platform.

Alıntı

(03-10-2012, 03:30 PM)baracuda77 demiş ki: Sn Borz, kişisel tavsiyem Tissot T-Touch... Fiyatı yüksek olmasına rağmen gerçek bir saat diyebilirim.
Klasik görüntüsü bu şekilde olmakla beraber, plastik, titanyum ve krom kasaları ile çok geniş kordon tipleri mevcut. Özellikleri ise gerçekten mükemmel...

[Resim: imgres_zps216e7716.jpg]

Evet harika bir saat. 2 yildan fazla oldu T-Touch Expert Titanium modelini kullaniyorum. Gerek hafifligi, özellikleri gerekse görüntü olarak tüm ihtiyaclarinizi karsilayabilecek bir saat.

Saygilar

Alıntı

Sn.Borz, seçtiğiniz saat güzel görünüyor.Umarım tam istediğiniz saate kavuşursunuz.
Konu başlığı ''Tactical Saat'' olunca öncelikle bazı özellikleri olmalı diye düşünüyorum.
1-Karanlıkta parlamayan cam yüzeyi ve gövdesi olmalı, yer belli etmemeli (fosforlu olmamalı, gerektiğinde aydınlatma aracı olarak da kullanılabilmeli),
2-Su geçirmemeli ve dalışlarda da bu özelliğini koruyabilmeli,
3-Uzun süre pil ömrünü koruyan ya da güneşle şarj olabilen bir model olmalı,
4-Çok soğuk ve çok sıcak ortamlarda çalışmaya devam edebilmeli,
5-Çarpmalara, düşmelere dayanıklı olmalı,
6-Bence pusulalı ve altimetreli olmalı.
7-Görece hafif olmalı,
8-Biryerlere çarptığında sesi çıkmamalı.(Metal kordon eleniyor bu seçenekte...)

Bir ara Casio ATC 1200 almıştım.Altimetre, derinlik ölçer, ısı ölçer, yön ölçer gibi bir çok özelliği olan bir saatti.Denemek için duvarlara atmama rağmen çalıştı.Kayışı zamanla kopunca değiştirmiştim.İstediğim zaman belli bir rota boyunca her 15 dakikada bir yükseklik, ısı grafiği kayıtları alma özelliğini etkinleştiriyordum.Bazen bileğimi çok büktüğümde ağrıttığı oluyordu.Şimdi ya pili bittiği için ya da biryerlere atmaktan çalışmıyor.Flaşlı çekimler yaptım ve parladığını gördüm.Metal kısımları ses kaynağı olabiliyor.Demek ki iyi bir Tactical Saat değil.

http://www.flickr.com/photos/43587714@N05/6926759495/

Bir türlü kıyıp ta atamadığım Casio saatim.

[Resim: g6vt2.jpg]

[Resim: g6vtc.jpg]

[Resim: g6vtm.jpg]

Saygılarımla...

Alıntı

Değerli arkadaşlar, bu siteye kayıt oldum olalı o kadar çok yeni şey öğreniyorum ki anlatamam..öncelikle çok teşekkürler...Bu tactical olmak ne zor işmiş silahından çakısına saatinden çantasına çorabına kadarSmile artık kullandığım herşeyde fonksiyonellik sağlamlık arıyorum.
Bunun yanında çevremde günlük teknik sorunlara üzerimdeki ekipmanlarla çözüm bulabilmeye başladım.Bunun verdiği haz anlatılamaz formunda bana katkısı bu oldu..
Lafı çok uzatmadan soruma geçeyim cok teknik olmayan 200-300 tl fiyat aralığında su geçirmeyen darbeye dayanıklı ışık sistemine haiz bunun yanında ısı ölçeri ve pusulası olan bana önerebileceğiniz bir saat var mıdır?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
Saygılarımla....

Alıntı

Sayın Borz,

Naçizane tavsiyem, Tissot marka İsviçre saatlerinin touch modelidir.6-7 kadar çeşidi bulunur.Üstün elektronik aksamları kusursuza yakın çalışır.Altimetre, termometre,pusula vb. gibi.Ayrıca dokunmatiktir.Saygılar.

Alıntı

Sn.victorinox, eklediğim linkte mutlaka bir şey seçersiniz.Smile Yalnız aklınızda olsun, fiyatı 150-200 Tl aralığında ve bahsettiğiniz özelliklere sahip eski saatimden tecrübe ettiğime göre, ısı ölçer ve pusula düzgün çalışmıyordu.. Casio pro-trek veya g-shock bakabilirsiniz ama bütçeyi birazcık daha zorlamak gerekebilir. 150 tl verip yanlış bilgiler okumaktan iyidirSmile
Saygılar

http://www.elifsaat.com/Casio,LA_754-2.h...els=9779-2

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi