Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tactical Saat
Sn Borz taktikal saat demisken bir Uzi'ye ne dersiniz Smile

[Resim: 81Ce5bG%2BJPL._SL1500_.jpg]

Saka bir yana modeli de fena degilmis hani Smile

Ya da bir Smith Wesson:

[Resim: 51iMUvT5vdL.jpg]

Aman 5.11'in de hatiri kalmasin Smile

[Resim: 51Fi2rlyPlL._SX385_.jpg]

Saygilar.

Alıntı

Sn. alperka,
Mutabıkız,çok uzaklarda aramaya gerek yokmuş kalbimdekini.

Sn.Musketeer,
Sizin o taraflar bu konuda epey geniş bir ilgiye sahip sanırım. UZİ iyiymiş,gece laser point ihtiyacını ortadan kaldıracak kadar janjanlı Smile

Selam ve saygıylar

Alıntı

Suunto ile G-shock kıyaslanması ne kadar doğru emin değilim. Profesyonel outdorcular var aramızda notu onlar verebilirler fakat ikisi tamamen farklı saat..

Alıntı

Taktik saat denince, aklıma düşen ilk saat Luminox. Takdir sizin, ihtiyacınız ne tür bir ortamda kullanacak olduğunuz ile alakalı. Ben yön bulma, harita okumak veya gps özelliklerinden ziyade! tamamen aktif kullanımda dayanımı için tercih ederim saati.
Saygılarımla.

Alıntı

Casio PRG-40 Smile
Benim gibi sakar birisi bile üzerine çizik dahi konduramadı. Daha güzeli elbette vardır ancak uygun fiyata kaya gibi saat isterseniz (g-shock gibi sert darbe özelliği hariç) alacağınız saat bu olmalı.
Fox abimiz bile efbiay acanı olarak kasyo kullanıyor zira Smile

[Resim: Kingdom-Foxx.jpg]

Alıntı

Casio PRG 510 GB ikinci kayışı sayesinde mont üzerinede takabileceğiniz güç ihtiyacını güneşten sağlayan benim gibi saat sevmeyen adamın bile sürekli taktığı modeldir.

[Resim: 578441_4220062671413_1807501806_n.jpg]

[Resim: CasioProtrekPRG-510GB-4DRc.jpg]

Alıntı

Sn. Borz, tactical saat olarak tabir edilenlerden Luminox yahut Traser gibi markaların beğendiğiniz modellerini 100 dolares civarına alabiliyorsanız makul. Çok ekstra bir özelliği olmadığı sürece 10-15 dolareslik bir mekanizmaya sahip quartz bir saate daha fazla vermek benim aklıma yatmıyor. Saat bozulup yetkili servisine götürdüğünüzde ,hemen hallederiz, cevabıyla içindeki mekanizmayı çöpe atıp yerine yenisini taktıklarında saate değil tasarımına ve markasına para ödediğinizi anlıyorsunuz. Bunun dışında G-Shock benim de favorimdir. Gelmiş geçmiş en iyi asker saati olan F 91W nin kabalaştırılmış ve üzerinde G-Shock yazan modelleri kastetmiyorum ama. Biraz daha fonksiyonel olanlarını tercih etmeli. Mesela ben G 9200 modelinin kıymetini yeni anlayıp üçüncü defa aldım,şiddetle tavsiye ederim. Pro-Trek serisinden de kullandım, hatta Sn. TT nin paylaştığı modeli ki bence optimum modelidir. Ama sonra tekrar pusuladan fedakarlık ederek G-Shock'a döndüm.
Eğer ruhu olan bir saat isterseniz,mekanikleri tavsiye edeceğim. Esasen tactical saatler olmasa da askeri saatler, dünya savaşları dönemine uzanan mekanik saatlerdir.Gerçi o dönemde mekaniğin alternatifi de yoktuSmile Eski askeri saatler çap olarak biraz küçük ve kurmalıydılar. Şimdilerde otomatik ve 40 mm üstü çaplara ulaştılar. Tipik örnekleri için Seiko SNZG modellerine bakabilirsiniz. Ama ben Orient'in Aviator olarak bilinen FEM7A008 modelini öneririm. Karanlık ortamda nasıl göründüğünü Saat-Çakı Kombinasyonu konusunda görebilirsiniz ki haddinden fazla dikkat çektiğini de söyleyebilirim.
Uzak doğudan alınacağını söylediğiniz ve yüksek bütçe düşünmediğiniz için İsviçre markalarına girmiyorum ama Alman markası olmakla beraber İsviçre üretimi mekanizmalar kullanan UHR saatleri en makul saatlerdir ki mesela UHR-613 modeli yahut 531 modelleri çok hoştur. ( http://www.uhr.info )
Son olarak taktikmiş tiktakmış,klasik de bulunsun,ama bu da çok güzelmiş derken bu dipsiz kuyuya düşmemenizi dilerim Smile

Alıntı

Sn. sandeman,

Mevcutta kullandığım G-Shock modeli ;

http://www.casio-europe.com/es/watch/gsh...7500-1ver/

Bahsettiğiniz dipsiz kuyuya çoktan düştüm sanırım ve Yusuf misali kurtarılmayı bekliyorum.

Bahsettiğiniz ve bilgilendirmesini yaptığınız modelleri incelemekle meşgulüm.

Bu işte tabanca seçimime benzerse vay halime Smile

Selam ve saygılar

Alıntı

Fiyat odaklı saat değerlendirmesi yerine kullanım amaçlı değerlendirme daha önemli gibi. Hiçbir fonksiyonu işinize yaramayacak bir saate para da vermeyin. Fakat yaptığınız işe ve amaca göre bazı fonksiyonlara gerek varsa bunları bulunduran saat alın. Dağa çıkmıyorsanız altimetreli bir saat işinize yaramaz, dalmıyorsanız dalış bilgisayarı gibi saat almayınız. Evden işe işten eve gidiyorsanız 100 usd lik saat bile fazla, cep telefonunda saat var. Hatta 15-10 liralık saat işinizi görür.

Marka ayrımına gelirsek. Marka saatten ne beklediğinizle ilgili. Navigasyon amaçlı kullanacaksanız sizi yolda bırakmayacak saate ihtiyaç var. Fakat burada da gerçekten ihtiyacınız varmıyı sorgulamanız gerekli. Gerçekten varsa gerçekten iyi saat alacaksınız. Aynı işi yapıyor diye Lada ile Mercedes karşılaştırılmaz. 100 tane arazi aracı var, fakat hakikaten arazide işiniz varsa belirli bir markayı seçiyoruz değil mi?

Ben görünüme önem veriyorum, iri olsun, taktiksel gibi izlenim yaratsın diyorsanız, saatte amacınız baştan kaybettiği için, yeni gördüm benzin istasyonlarında satılıyor, iri saatler var, 20 lira onlardan alın.

Çevremde görüyorum, hayatında dağa çıkmamış, dalmamış insanların ellerinde pahalı saatler var, bunların yaptığı da yanlış. İmaj devrinde olduğumuz için böyle fonksiyonlarından haberlerinin bile olmadığı saatleri alıyorlar.

Haddim olmayarak bir de tecrübe aktarayım, yukarıdaki mesajlarda anlatılıyor, ucuza işini yapan varsa alınmasın vs. Profesyonel bir iş yapıyorsanız amatör malzeme ile uğraşmayın, işinizde uzmanlaştıkça zaten o malzemeleri almak zorunda kalacaksınız, saat veya başka bir malzemede, profesyoneller ya kendi malzemelerini üretilerler veya en kaliteli markayı alırlar. Gerisi avuntudur. Ucuz malzeme deniz, dağ gibi çetin koşullarda hata yapar ve yolda bırakır, bu şaşmaz, zaten kendinizi de rahat hissetmezsiniz böyle malzeme ile..Profesyonel adam profesyonel malzeme kullanır.

Dediğim gibi, amacınıza bakın, gerçekten işinize yarayacaksa o fonksiyonları gerçekten yapacak malzeme ve saat alın, gerisi geçici çözümdür, ille sorun yaratır.

Alıntı

Sn Mirgun,

Bakış açınız saat üzerinden bir değerlendirme gibi gözükse de, aslında yaşamın her alanında uygulamaya tabii olabilecek bir durum.

Maddeye olan ihtiyaç,beklenti,sahiplenme olgusu ve bunun işlevsellik sınırları, tercih yönelimlerinde farklı parametreler olarak karşımıza çıkıyor. Satış ve pazarlamadaki tüketici yaklaşımları tamamen böyle şekilleniyor.

Bu durumun bilimsel alt yapısı ise aşağıdaki şekilde Maslow abimiz tarafından fazlasıyla irdelenmiştir.

Alıntı :

Maslow teorisinin veya ihtiyaçlar hiyerarşisi teorisi, ABD'li psikolog Abraham Maslow tarafından 1943 yılında yayınlanmış bir çalışmada ortaya atılmış ve sonrasında geliştirilmiş bir insan psikolojisi teorisidir.

Maslow teorisi, insanların belirli kategorilerdeki ihtiyaçlarını karşılamalarıyla, kendi içlerinde bir hiyerarşi oluşturan daha 'üst ihtiyaçlar'ı tatmin etme arayışına girdiklerini ve bireyin kişilik gelişiminin, o an için baskın olan ihtiyaç kategorisinin niteliği tarafından belirlendiğini sözkonusu etmektedir. Maslow'un kişilik kategorileri kendi aralarında bir dizilim oluştururlar ve her ihtiyaç kategorisine bir kişilik gelişme düzeyi karşılık gelir. Birey, bir kategorideki ihtiyaçları tam olarak gideremeden bir üst düzeydeki ihtiyaç kategorisine, dolayısıyla kişilik gelişme düzeyine geçemez.

Maslow, gereksinimleri şu şekilde kategorize etmektedir.

Fizyolojik gereksinimler (nefes, besin, su, cinsellik, uyku, denge, boşaltım)
Güvenlik gereksinimi (vücut, iş, kaynak, etik, aile, sağlık, mülkiyet güvenliği)
Ait olma, sevgi, sevecenlik gereksinimi (arkadaşlık, aile, cinsel yakınlık)
Saygınlık gereksinimi (kendine saygı, güven, başarı, diğerlerinin saygısı, başkalarına saygı)
Kendini gerçekleştirme gereksinimi (erdem, yaratıcılık, doğallık, problem çözme, önyargısız olma, gerçeklerin kabulü)
Maslow'a göre birey için o an baskın olan gereksinimler hangi kategoriye ait gereksinimler ise, diğer deyişle günlük etkinlikleri ağırlıklı olarak hangi gereksinimleri doyurmaya yöneliyorsa, kişilik gelişmişlik düzeyi de onun istencinden ya da seçiminden bağımsız olarak bu gereksinim kategorisine karşılık gelen düzeyde bulunacaktır.

Belirli bir kategorideki gereksinimler tam olarak karşılanmadan kişi bir üst düzeydeki kategorinin gereksinimlerini algılamaz, böyle gereksinimleri yoktur. Örnek olarak günlük olarak karnını doyurabilen fakat güvenlik içinde bulunmayan, kendini sürekli olarak olası bir tehdit altında algılayan bir insanın, dünya görüşünü geliştirmek için kitap okumak gibi bir gereksinimi yoktur.

Belirli bir gereksinim kategorisindeki gereksinimlerin karşılanması durumunda kişi, bir üst kategorideki gereksinimleri karşılamaya yönelecektir. Bu durum kişilik gelişme düzeyini de bir üst düzeye sürükleyecektir.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi