Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tactical Saat
Değerli üyeler,
Bir arkadaşım iş vesilesiyle Hong Kong'a gidiyor.
Uzun zamandır aklımda outdoor-tactical konseptinde bir saat almak vardı.
Mevcutta bir adet Casio G-Shock'um var ve senelerdir kullanırım çokda memnunum.
Ama böyle bir fırsat oluşmuşken değerlendirmek istiyorum.
Bu tarz saat marka ve model önerisinde bulunacak bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ederim.
Selam ve saygıyla
Sn. kararsız,
Bu konuda sizin yorumlarınızı özellikle rica edeceğim

Alıntı

Ne tür düşünüyorsunuz? Chronograph mi, mekanik mi quartz mı yoksa dijital mi?

Alıntı

Sn. sandeman,
İlk etapta aklıma dijital geliyor.
Casio'nun pro trek modelleri tarzında ve içeriğinde olabilir.
Pusula,rakım değeri gibi özelliklere haiz.
Bu konuda bir birikimim olmadığı için sadece genel bir talep bendeki.
Belki bu anlamda başka marka ve bahsettiğiniz tarzda mekanik modeller çok daha iyidir.
Bu anlamda özellikle değerlendirilmesi gereken bir özellik var mıdır?
Selam ve saygılar

Alıntı

Sn.Borz
MTM Spec-ops saatlerinden bulabilirse arkadasiniz muhakkak alin derim. Saygilarimla
Link: http://www.specialopswatch.com/

Alıntı

Sn. Borz;

Invicta Coalition Force 55mm olmasa almayı düşündüğüm bir modeldi.
Luminox
Traser
Suunto markalarına da göz atın. Şöyle bir 4000 Tl falan ayırdıysanız ORIS 4e RHFS tek tercih olsun Wink

Alıntı

Sn.tekoglu,
Bilgi için teşekkürler.Gerçekten güzel modeller söz konusu,fiyatlarda hepsi olmasada makul modelleri mevcut

Sn.kotucenk,
Öyle bir bütçem olsa onu nerde harcarım tahmin edersiniz efendim Smile
Ama diğer markalar evet,araştırırken benimde karşıma çıktı.Ve makul geldi.
Ben 400-500 $ maksimum bütçe ayırabileceğimi tahmin ediyorum.

Bu arada bu iş epey geniş bir pazara sahipmiş,şaşırdım!

Selam ve saygıyla

Alıntı

Sn.Borz;

Ben bu konuda amatör olsam da iki kelam karalıyıp gözlerinizi yorayım.

Bir ara suunto x-lander military veya 5.11 peşinde idim tam alacakken, sağolsun Sn.m16a2 uyardı Çayniz ürünlere bu kadar para vermek mantıklımı diye.Gerçekten kaliteden ödün vermeseler bile tam bilgim olmamakla beraber,onca parayı vermek istemedim üretim yeri nedeni ile.O yüzden direk G-Shock aldım fayda,fiyat yüzünden daha önceden de G-Shock tecrübem vardı bu arada.

Unutmadan bazı firmalar çeşitli nedenlerden Çin de üretim yaptırıyor ama kaliteden ödün vermeden diye biliyorum yanlışımda olabilir tabi.Zira Casio nun bazı modelleri Japan,bazısı Taiwan,bazısı China,Siz de kullanmışsınız G-Shock ağır koşullara dayanımı gayet iyi bir model.Önemli olan cihazdan beklentileriniz neler tabi belirlediğiniz fiyat aralığıda önemli.

İyi forumlar.

Alıntı

Sn.Borz
MTM'nin hawk modelini tavsiye ederim. İsik fonksiyonlarini inceleyin harita okuma isigi patentlidir. Saygilarimla

Alıntı

Sn. tekoglu,
Gerçekten son derece sade ve bir o kadar asil bir model. "Military use" denen tanıma birebir uyuyor.Epeyde şöhreti varmış sinema sektöründe.

Sn. glock,
2006 yılından beri G-Shock'u kullanırım.
Gerçekten çok memnunum.Sadece bir kere pilini değiştirdim. Galiba bu sefer Pro Trek modellerinden alacağım.

Bahsettiğiniz durum tamamen gerçek, üretim maliyetlerinden ötürü şirketler Çin ve benzeri ülkelerde üretim yapıyorlar. Ama kalitelerinde bir taviz söz konusu olmuyor.

Aslında arkadaşlarımızın paylaştığı markalar gerçekten etkileyici ama fiyat konusu malum.Bu markaları öğrenmek iyi oldu.Bilgi paylaşımı için teşekkür ederim.Belki başka üyelerimizin işine yarar birgün.

Selam ve saygıyla

Alıntı

Aksesuar delisi sayılabildiğimden, gerçek çöl şartlarında 4 senede ona yakın model kullandım. Suunto ve G-Shock modelleri her zaman favorimdir. Suunto'nun camı çok kereler çizildi, dolayısı ile hevesimi kaçırdı. G-Shock ise fiyat/fayda açısından her zaman liste başı. Tabi bin Euro limitlerini aşarsam çok daha iyileri var ama hayati bir mesele olmadıkça da o kadar para vermem. HS tabanca gibi, az paraya çok tabanca - az paraya çok saat.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi