Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bireysel Silahlanma Karsitlarina...
#31
Kıymetli forum üyeleri; bulunduğumuz coğrafyada her geçen gün zorunluluğu artan bireysel silahlanma üzerine biraz önce okuduğum bir haber. İyi forumlar.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/iste-o...u-41019158
 
Alıntı

#32
15 temmuzdan sonra devlet vatandaşa güvenince bir sorun olmadığını vatandaşın da devleti ve kendini korumaktan başka bir şey yapmadığını gördü. Ruhsat alımları kolaylaştı ve yıllık istihkak 5 katı kadar artmasına rağmen silahla işlenen suçlar da artma olmadı.
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tanerzorlu01
#33
Kesinlikle Sn. Shepherd bu konuda vergilerin makul düzeyde tutulması, bilinçli bireysel silahlanma üzerine poligonların arttırılması, medya ve diğer yayın kuruluşların olayları daha dikkatli, tarafsız yorumlaması gerekiyor diye eklemek isterim. Her silahı olana maganda demek, her silah suç aletidir demek oldukça yanlış bir yargı. Saygılarımla.
 
Alıntı

#34
Silahı çekmeceden çıkartıp, emniyetini açıp, sürgüyü kurmanın, ne kadar uzun sürdüğünün belli olduğu, 3-5 saniyenin geçmek bilmediği anlar... Çok şükür sonu kötü bitmemiş
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Mechul, Carbon12
#35
Soyguncu vurulduysa eğer, kuyumcu kaçan adama ateş ettiği için, muhtemelen yargılanır.
 
Alıntı
3 üye teşekkür etti:
sparus, Yasin06, 1905sss
#36
Kuyumcunun şansı yaver gitmiş bu olayı yara almadan atlatmış. Çekmeceden silahı çekip atışa hazır hale getirip soyguncuya doğrultana kadar gerçekten gözünü karartmış bir hırsız 1 şarjörü çok rahatlıkla boşaltabilirdi ki Allah korumuş.
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
sparus, 1905sss
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi