Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bireysel Silahlanma Karsitlarina...
(30-09-2012, 08:01 PM)waffenliebe demiş ki: Ellerinize sağlık Sn Borz.

Güney ve Doğu Anadolu bölgeleri ağır insan hakları ihlalleri uygulanan bölgeler olarak gösterilmiş. Fransa'yı neden çok sevdiğimi hatırladım bir an. En kallavi küfürlerimi ilgili ülkeye ve İngilizlere ettiğimi unutmuşum bir anlık.

Saygılar,

Volkan

+1
Ne zaman bir Fransız görsem ... Sevemedim şu ülkeyi.

Alıntı

İş için bir süre Fransız aracı kullanmam gerekmişti. Anladım ki onlar da beni sevmiyor Big Grin. 15 yıldır araç kullanırım. Fransız arabaları dışında sorun yaşamışlığım azdır. Gözünü seveyim Almanın Smile

Alıntı

Sizin siyasi görüşünüz veya benim ki, bu forumda kimsenin ilgisini çekecek bir konu değil doğal olarak. Ancak yukarıda sizin yazdığınız benim de vurguladığım cümle siyasi bir tartışmaya yol açacak nitelikte, bahsettiğiniz partiyi diğer başka bir partilinin diliyle eleştiren bir yapıda. Bunun yerine silahsızlanma çığırtkanlarının nerelere kadar uzandığını keşke böyle bir cümle kullanmayarak, bu şekilde bir siyasetçi ağzı yapmayarak vurgulasaydınız.
Yoksa sizi itham etmek değil kesinlikle niyetim. Buradan çıkacak bir siyasi polemik sonucunda, hem aslında söylemek istedikleriniz geri planda kalacak hem de bazı üyeler banlanacak.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
kurtkan
Syn forumdaşlarım;
Söz konusu muhabbet tamamiyle ruhsatsız silahlar yada gerekli psikolojik testi tamamlamadan,silah taşıma ve kullanma kültürü edinmeden ruhsat alanlar içindir.Söz konusu muhabbet devlette kayıtları bulunarak,kaliteli ihmaller sonucu ortadan kaybolan silahlar için.Hiç bir şekilde tanık ve şahit olmadan,halk arasındaki çok yüksek miktarda ruhsatsız silah mevcut.ne söylesek bilemiyoruz.

Alıntı

Hiç bir ideolojik kesimi yada hiç bir kümeleşmeyi muhatap almadan örnek olarak eleştirmek istediğim bir konu var.Belediye kapısında,kutlama anında,şehrin göbeğinde,poz vererek ruhsatlı silahla havaya ateş etmenin manası nedir.Çok yakınında emniyet olmasına rağmen işlem yapılamaması dahada vahimdir.Benzer şekilde devletten teslim alınan mp5-g3 tüfekleriyle poz vererek tehditler savuran ve kolluk görevlilerini yok sayan partililerin durumu halk içersinde rahatsızlık yaratmakla beraber,devlet,yasa,kanun tanımamakdır.Ayrıca böyle vatandaşların psikolojik olarak iyice araştırılması lazım.Silah kültürünü anadan babadan öğrenmedin,madem devletten al.

Alıntı

Ağzımı tutamadım.Eğer banlanırsamda hoşçakalın.

Alıntı

Normal hayatımda siyaseti sevmeyen birisi olarak, okumaktan ve zaman geçirmekten zevk aldığım değer verdiğim forumda siyaset yapmak asla istemeyeceğim birşeydir. Amacım ruhsatlı silahlanma karşıtlığına dikkat çekmekti. 
Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Oberon
Rumların Türk korkusu... Kadın ve çocukları silahlandırdılar!

[Resim: 5af6a7cec9de3d21c8d358a1.jpg]

KIBRIS Rum yönetimi 1974 Kıbrıs Barış Harekatı nda Türk ordusu karşısında büyük bir yenilgi almalarının ardından panik halinde sivil erkekleri silahlandırdı. Yaklaşık 60 bin haneye mühimmatlarıyla birlikte G-3 piyade tüfeği zimmetledi. Rum ordusu seferiler adı verilen bu milis gücüne her yıl kısa süreli silahlı eğitim veriyor. Rum seferiler ise, son yıllarda eşleri ve çocuklarını eğitime götürmeye başladı. Makyajlı kadınlar ve küçük çocuklar, elde otomatik silah, Türklere karşı gerilla savaşına hazırlanıyor.

Rum ordusunun seferberlik görev emri çerçevesinde seferilere verdiği silahlı eğitim her yıl Nisan ve Mayıs aylarında yapılıyor. Rum subaylar, seferilere yeni model otomatik tüfeklerin nasıl kullanılacağı, silah bakım, ilk yardım, açık arazide gerilla tarzı silahlı mücadele ve hayatta kalma eğitimi veriyor.

ÇOCUKLARA SİLAH SOSYAL MEDYADA
Son yıllarda Rum seferiler silahlı eğitime eş ve çocuklarını da getirmeye başladı. Güneş gözlüklü, makyajlı kadınlar ve küçük çocuklar da savaş eğitimi alıyor. Zorlu arazi şartlarında temel silahlı mücadele eğitimi alan Rum aileler, savaş eğitimini sosyal etkinlik olarak görmeye başladı ve silahlı görüntülerini sosyal medya hesaplarından da yayınlıyor.

Rum savunma bakanlığı ve subayları da gönüllü olan kadın ve çocuklara silahlı eğitim vermekte sakınca görmüyor ve hatta destek oluyor.

TAM GAZ SİLAHLANMA
Kıbrıs Rum yönetimi son yıllarda Rum Milli Muhafız Ordusu adını verdikleri silahlı kuvvetlerini güçlendirme konusunda önemli adımlar attı. Rum erkeklerine mecburi 2 yıllık askerlik görevini kısalttılar ancak profesyonel orduya geçiş amacıyla 2015 yılında paralı profesyonel kara gücü oluşturma yönünde ilk adımı attılar. 3 bin sözleşmeli asker alımı yapan Rum ordusu, İsrail den silahlı karakol gemisi satın aldı. Rum ordusu, AB ülkeleri ve İsrail ordusuyla gerçekleştirdiği tatbikatlarda kırmızı düşman güçlerinin Türkler olduğu tatbikatlar düzenliyor.

NOT:Alıntıdır. Haber kaynağı Hürriyet.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/rumlari...r-40834204

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
asuspc, usame, tsuba
Hayatında ilk defa silahlı çatışmaya giren insanların hemen hepsi  şok içinde ya rastgele ateş eder yada kaçıp giderler. Rumların arkasında duran birileri olmazsa savaşmazlar. Kıbrıs harekatında Rumlar askerlerini kaçmasınlar diye tankın içinde bağlamışlar. DEAŞ'lı profesyonel katiller Irak'ın uyduruk birliklerine saldırdığında dört tümen adam kısa sürede arazi olmuştu. Binlercesi silahlarını bırakıp teslim oldu ve kafalarına sıkılarak infaz edildiler. Bu gerçeği de gözardı etmemek lazım.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi