Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik55 L-120 500 Atım Raporu
Sayın İbersa;

Selamlar. Satma sebebiniz sadece elinize büyük gelmesi mi?  Fiyatının uygun olması nedeniyle almayı düşünüyorum. Komple çelik abisi S 120 ile arasında %50 fiyat farkı var. L 120' yi hiç kullanmadım ancak  S 120 deneme şansım oldu. Elime gayet iyi oturdu. İsabet oranı bana göre tatmin ediciydi. Sizin kullanım deneyimleriniz nasıl dı? Saygılar.

Alıntı

Sayın mirzabey,
Benim satma sebebim sadece elime büyük gelmesi. Parmaklarım kısa, tetik erişim mesafesi uzun geldi. Onun dışında herhangi bir olumsuzluk gözlemlemedim. Ben alırken S120 yi de inceledim. S120 ağır geldiği için L120 tercih etmiştim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
mirzabey
Selamlar
Canik 55 L120 model bir silahın üzerinde çok kısa sürede aşırı boya atması gerçekleşti (cerakote kaplamada) . Acaba bu sorun kronik mi ? Silah 4 aylık ve 200 atımda .
Silahı arkadaşıma ben aldırdım. Silah sahibi şuan Suriyede vatana hizmet ediyor.

[Resim: 26234931_1835504636740240_96968624_n.jpg]

[Resim: 26234365_1835504620073575_177929182_n.jpg]

Alıntı

Sn. Dmrahmet,

Bazı sayfalarda arkadaşlar yazmış; yerli silah geçekten şans işi. Alüminyum Caniklerde bu sorun kronik denilebilir. Çünkü sizin silahınıza benzer durumda boyası atmış light 120 daha öncede birkaç defa gördüm. Komple boyası kavlayan, mekanik problemi olan, (estetik konusuna hiç değinmiyorum bile) daha MKEK' den çıkamamış çok yerli tabanca gördüm. Ya Cerakote kaplatcaksınız ya da böyle kullanmaya devam edeceksiniz. Bem olsam 300 500 lira harcamam böyle devam ederim. Fabrikaya gönderme şansınız da var tabi. Garantisi devam ediyor olmalı. 4 aylık bir tabancada söyleyin bakalım bu ne biçim bir tabanca nasıl bir sorumsuzluktur deyin ne diyecek Sayın yetkili Beyefendiler. Lafa gelince de yerli ve Milli muhabbeti yaparlar. Icraata gelince de durum ortada işte. Sorununuzu ücretsiz halledeceklerdir. Keşke daha özenli son kontrolleri sağlıklı yapılmış silahlarımız olsa... da hepimiz kullansak...

Saygılarımla.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
kotucenk, Kaan Yaşar, alpago, Sarıkeçili yörük, Dmrahmet, sparus
Hayatında ilk kez tabanca tabanca alacak ve maksimum 2500 tl bütçesi olan
Ev ve kişisel savunmada kullanacak.
Üzerinde taşıyacak.

45 kalibre mi 9 mm mi almalı?
Yani kırk yılda bir işim düşse can güvenliğim için üst vücuda 1-2 el ateş ederek hasmı devirmek isterim.Herkes birşeyler söylüyor.Mesleğimden ötürü taşıma ruhsatı ücreti ÖDEMEYECEĞİM.
Sayın Osman Ortaç'ın bir çok silah tanıtım videosunu izledim.Forumda bir sürü konu okudum ancak kafam daha da karıştı.

Sarsılmaz K-2 45 ( 1750 tl )

Girsan 1911 45 ( 2100 tl )

Bu iki modelde de namlu boyu 4 inc üzeri.Sayın Lupus'un tavsiye ettiği üzere.
Bu sefer ikisi arasında seçim yapmak gerekiyor.

9mm de ise baktığım modeller;

Canik L 120 ( Mesleğimden ötürü kampanyalı fiyatı 1450 tl ve baktığım modellerde en uygunu )

Girsan Mc 28 Sa( Genel kampanya var herkese 1700 tl)

Girsan Yavuz 16 Regard ( 2280 tl )

Aklıma gelenler bunlar
Aslında çelik silah istiyorum

Bu durumda benim için en mantıklı hangisi olurdu.

Alıntı

Öncelikle ihtiyacınızın ne olduğuna karar vermelisiniz. Eğer savunma amaçlı tabanca alacak iseniz 9 mm polimer gövdeli Canik marka bir tabanca bütçenize göre uygun bir tercih olur.

Alıntı

Bu silahı Forumu takip ederek arkadaşım için seçim yaptım pişman değilim. Fabrika boyanın arkasında durdu ve yeniden boyadı. Daha doğrusu cerakote kapladı. Bu silahı seçtirmemdeki sebeb 1450 liraya askeri personel için alınabilecek en ucuz ve en az şikayet getiren yerli olduğunu düşündüm.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
DaRkNeSs-, defender45acp, xlcod3r
Ülkemiz siyasi sebeplerden yada milli sebeplerden dolayı hangi ülkeden ne zaman ambargo geleceği belli değil.  Amacım siyaset yapmak değil yanlış anlaşılmayım.  Mutlaka bir ithal tabanca almak lazım çünkü ithal tabancalar yerli tabancalara nazaran daha az arıza oranına sahip.  Ama silah şans işi tamamiyle.  Örneğin namlusu çatlamamış hiç mi HK yok?  Elbette çok düşük ihtimal bile olsa bu bize denk gelebilir çöldeki kutup ayısı misali.  Ve ithal silahları tamir ettirmenin çok uğraş verici ve çok fazla zaman alıcı olduğunu bir çok kişiden duyduk.  Mutlaka bir yerli silah sahibi olunmalı. En azından kolayca garantiye gönderebiliyoruz.  

Saygılar sunarım

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi