Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik55 L-120 500 Atım Raporu
Beyler, Canik marka silahlar dayanıklılık bakımından nasıldır?

Alıntı

(28-09-2012, 06:10 PM)glock demiş ki: Bu bağlamda 2.300 TL sıfır L-120 ye para vermekmi mantıklı?Yoksa ikinci el kondisyonu iyi ve boyası yeterli düzeyde 10 üzerinden 8 veya 7 lik bir CZ-75 B ye 2.000 TL civarı vermekmi mantıklı?

Ben CZ-75 B diyorum,Sn.Üyelerin görüşlerinide öğrenmek isterim.

+1 ; Aklın yolu bir.

Alıntı

Paranız sıfır bir L 120' ye yetiyorsa, ikinci el CZ 75 tabii ki mantıklı. Ama paranız sıfır L 120' ye yetmiyorsa da ikinci el L 120 bence kötü bir tercih değil.

Saygılar...

Alıntı

Sn. glock, Cz 75 sanırım fazla göze hitaben eden bir silah olmadığından mütevellit pek rağbet görmüyor. Arkadaşlar silahlarının fotoğraflarını yayınlıyor ve şu kadar atımda şunlar oldu paylaşımlarını okuyorum.
Ben 1988 model Cz 75 Pre B silaha sahibim. Yıllar önce soyulan boyası göze batmakta. Damascus CZ olarak benimle yola devam ediyor. Atım olarak 20.000 atımı geçmiştir. ( Atışların büyük bir miktarı + P fişek ile gerçekleştirilmiştir.) Bugüne kadar şeytan kulağına kurşun hiç bir parçası kırılmadı, değişmedi. Namlu kilit yuvaları ve kulaklarında aşınma, ezilme yok. Tetikte kıtırtı, takıntı sertlik yok. Horozda iğnenin yaptığı bir yuva yada iz yok. Yıllarca ağır hava şartlarına maruz kalmasına rağmen en ufak pas yada karıncalanma yok. İrca yayında en ufak bir sünekleşme yok. Namlu aşınımı hemen hemen yok. İç çap mikrometresi ile ölçüm yapan bir üstadın söylemidir bu. Bir kere bile atmam demedi ( Mühimmat kusuru dışında), tap rack yapma ihtiyacı hiç duymadım. Hala da aynı performansta devam etmektedir. Sadece benim gözlerin bozulmasından dolayı hedef atışında nişan takımı biraz zorluyor artık. Combatta sıkıntı yok. Sadece alındığı günden beri full dolu şarjörle, hareket halinde şarjörden ara sıra ufak tıkırtılar gelmekte ama atışa etkisini gözlemlemedim. Araştırmalarım sonucu bu tıkırtıların klasik yurdum cevabını aldım. "Bu model, bu sesi hep yapar."

Silahın bu performansı kullanayım kullanmayayım silah ve şarjörlere düzenli olarak yapılan haftalık normal (Namluda her 400 atımdan sonra bakır temizliği yapılmaktadır) ve 6 ayda bir komple bakıma bağlıyorum. Silahta hiç modifiye yoktur. Tamamen orcinal olarak durmaktadır.

Bu durumda CZ 75 Pre B her zaman tek geçilir demek isterim.

İyi günler.

Alıntı

Sırf bu açıklama üzerine Cz sahibi olabilirim.

Alıntı

Tek katılmadığım nokta göze hitap etmediği.

Ben CZ'nin o ağır başlı ve heybetli duruşuna hayranlık duyuyorum.
CZ ile ilgili formumuzdaki tüm yazılanları okurken Sn. sem'in yazdığı bir cümle benim için CZ'nin tanımı olmuştur ;

"CZ çok kaliteli bir arap atı değil belki ama işini hakkıyla yapan bir ağır yük atı"

Harika bir tanımlama.

Alıntı

Sn Borz, kullandığım silahların görünüsüne, afisine değilde ne yaptığına - neler yapabildiğine bakarım. Göze hitap etmediği olayı ise israrla CZ 75 i beğenmeyen arkadaşların bu hislerini silahın görüntüsüne, iç kısımlarda görünen CNC izlerine bağladıklarını sanıyorum.

İyi günler.

Alıntı

Sn. xlcod3r benim Cz adına ön yargım tamamen "Çekoslovak malı Alman mühendisliğinin yakınından dahi geçmez" şeklindeydi. Taa ki elime alıp o tetikle P226 dan çok daha iyi grupman yaptığımı görünce ne kadar saçma düşündüğümü öğrenmiş oldum. Uygun fiyata denk geldiği anda Cz 75b ilk edineceğim silahtır. Modifiye filan da yapmayacağım. Olduğu gibi kullanmak bile çok güzel.

Alıntı

Kırıkkale koldan tek tek kurmalı 112cm uzunluğunda tüfekle 200metre 5 atışSmile
G3 ve kırıkkale tabanca da kullanmışlığım var.

Alıntı

(14-10-2012, 11:23 PM)linguist demiş ki: Kırıkkale koldan tek tek kurmalı 112cm uzunluğunda tüfekle 200metre 5 atışSmile
G3 ve kırıkkale tabanca da kullanmışlığım var.

Sanırsam konular karıştı.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi