Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Küçük sağlık çantam
Bizim gibi insanlar için yüzüğün olası zararlarını beğenerek okudum , deneyimler çok kıymetli.
Pek yüzük takan birisi değilimdir , yine de parmağımın ezilip yüzüğün elimde sıkışması paranoyası uzun süredir vardır.

Gelelim benim başımdan geçen olaya:
Dediğim gibi pek yüzük takan birisi değilimdir. Bir pazar sabahı bahçedeki demir çitleri düzeltiyoruz. '' Durun, altını kazmayın...'' dediğim bir demir parmaklı 40 kiloluk kapı üzerimize devrildi.
Refleks olarak kafamı korumak için elimi yukarı kaldırdım. O gün anlamsız yere taktığım yüzüğün üzerine, o ağır demir kapının köşesi geldi. Elimdeki iş eldiveninin bir kısmı yırtıldı. Yüzüğün dış yüzeyi yamuldu, yüzük takmadığım yan parmakta ise kanayan bir kesik vardı. Yüzüğü düzelttiğim halde izler hala üzerinde duruyor.
Kısacası amaçsız yere taktığım o yüzük parmağımı korumuştu.
Bundan '' Yüzük takın...'' diye bir anlam çıkmasın, bu konu dahilinde başımdan geçeni sadece paylaşmak istedim.

Saygılar.

Alıntı

Konuya biraz sondan müdahil oluyorum, bize okulda ilk öğretilen şeylerden biride gemide özellikle de makine dairesinde yüzük kullanmamamız dı. Biraz mide bulandırıcı olacak ama derste slaytta şöyle yaşanmış bir kazanın fotoğrafı vardı.
[Resim: New_Image_5.JPG]

Alıntı

Parmağımın içinde olmasını isteyeceğim tek halka, tetik korkuluğudur.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Porsuk, YgtBey
Sn. kararsız hazırlamış olduğunuz kit oldukça kapsamlı ve yol gösterici, bu nedenle size çok teşekkür ediyorum. Hazırladığınız ilk yardım-hayatta kalma kitine naçizane bir katkıda bulunmak isterim: Yağsız prezervatif. Atlama sandalyelerinin altındaki hayatta kalma kitlerinde de bulunur. Su kaynağı bulunduğunda depolamak için kullanılır. Dışına da, hiç bir şey bulamazsanız, en kötü kıyafetinizin kolunu veya paçasını kesip bir tarafını bağlayarak kılıf yapabilirsiniz.
Saygılar.

Alıntı

Evlendiğimde 1 ay kadar taktım o günden bu güne takmam. Tek neden herhangi ufak tefek kazalarda dahi parmağından olma hatta kolunu kaybetme tehlikesi.

Alıntı

(13-12-2016, 03:28 PM)Turkmen demiş ki: Evlendiğimde 1 ay kadar taktım o günden bu güne takmam. Tek neden herhangi ufak tefek kazalarda dahi parmağından olma hatta kolunu kaybetme tehlikesi.

Bende takmam abi takılıyor o yüzük bir şekilde. Resimde de ne biçim olmuş.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi