Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Küçük sağlık çantam
Bu da benim set.

MOJO INDIVIDUAL MEDICAL KIT MOLLE POUCH

The Individual Casualty Treatment Kit gives every combatant the ability to perform self-aid & buddy aid prior to medical care. Kit includes the required supplies to treat airway, breathing and life threatening hemorrhage injuries. These are the three leading causes of death on the battlefield. The pouch is designed to be attached directly on a gun-belt or to the MOLLE system on a backpack so that it is guaranteed to be in reach when it's needed most.

(1) Bolin Chest Seal
(2) "H" Compressed Gauze
(1) QuikClot Combat Gauze
(1) "H" Compression Bandage
(1) 4" ACE bandage
(1) Multi-Cross Patch
(1) 3" x 36" Vaseline Petrolatum Gauze
(1) Nasopharyngeal Airway-28 fr. w/ lubricant
(1) Casualty Assistance Card
(1) Pencil
(1) Needle Catheter- 14g/ 3.25"
(1 pair) Exam Gloves
(1) SOFT-T Tourniquet
(1) Individual Utility Pouch

[Resim: 78482a02.jpg]

[Resim: e935e23e.jpg]

[Resim: 0217e358.jpg]

[Resim: 6241e558.jpg]

Alıntı

Sayin Yakuzz, Saglik personeli degilim efendim.Selamlar...
Sayin AKAN, Tesekkurler efendim. Genelde kis mevsiminde daha cok ise yariyor Smile Selamlar..
Sayin kararsiz, Ben tesekkur ederim. Selamlar..

Alıntı

Sn.Darre oral airway, nasal airway, iv kateter ve mayi'yi görünce, sağlık personeli olduğunuzu düşünmüştüm. Maşallah diyorum.. (Defibrilatör, sedye, larengeal maske, ked yeleği falan da olsa, çantaya "ambulance" yazısını yapıştırabilirsiniz Smile )

Sn.Kararsız ile olan muhabbetinize (Allah bozmasın) bakınca sizinde eğitim almış olduğunuzu zannediyorum.

Gerçekten harika malzemelere sahipsiniz.

Sn.Kararsız üstadım, elinizde tuttuğunuz "i-light" mucizesini nereden bulabilirsiniz demiştiniz?

Yazmayı unutmuşum; Sn.Darre'nin sahibi olduğu makas bile bu işler için özel imalattır. Dokuya zarar vermeyecek şekilde, sadece kıyafetleri kesmek için dizayn edilmiş bir makas.

Alıntı

Başta Sn. Kararsız olmak üzere konuya katkı yapan herkese teşekkür ederim. Gerçekten önemli bir konu. En kısa zamanda bu konuyu kendime rehber edip, sağlık çantamı oluşturmaya başlıyorum.

Alıntı

Sn. Yakuzz , eğer bir aciliyet varsa :
http://www.toroskamp.com/acil-durum-fene...02-p3.html

Eğer vakit var derseniz ben yardımcı olurum .
Saygılar .

Alıntı

Bu da başka bir küçük çanta Smile .

[Resim: PB020001.jpg]

[Resim: PB020009.jpg]

[Resim: PB020005.jpg]

[Resim: PB020007.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ŞAMAN
Inanin cantalarinizi gördükten sonra benim sahip oldugum saglik cantasinin cocuklarin doktorculuk oynarken kullandigi malzemelerden farksiz oldugunu anladim. Sosyal paylasimin faydalarindan birisi de bu olsa gerek. Insan hatalarini cok net bir sekilde tespit edebiliyor.

Sevgi ve Saygi ile...

Alıntı

Sn kararsız, hazır paket içerisindeki yemeklerin kullanım ömrü nedir? (Soup and gravy base chicken-flavored) bunlardan TSK bir kaç yıldır kullanıyor, fakat raf ömrü ne kadar bilmiyorum. Türkiye'de sivil vatandaş bunlardan edinebilir mi?
saygılarımla.

Alıntı

Sn. AKAN , bendeki paketleri inceledim üzerinde son kullanım tarihi yok .

http://www.unifo.com.tr/tr2/index.php?op...e&Itemid=1

Bunların temininde bir sıkıntı yok .

Ben bir sivilim .

Saygılar .

Alıntı

Teşekkür ederim sn.karasız.
Normal durum:
Alıntı: Esnek lamine ambalajlar içerisine paketlenmiş yemekler, ağırlığı az, tertipli ve kolay açılır ısıtma poşetlerinde ısıl işlemden geçer. Her MRE ortam koşullarına bağlı olarak oda sıcaklığında 2 yıllık bir raf ömrüne sahiptir.
Acil durum:
Alıntı: (Acil durum rasyonu, Pilot rasyonu, Can salı rasyonu)

Minimum 5 yıl raf ömrü

Verdiğiniz linkte biraz inceledim ve raf ömürleri üste belirtildiği şekildeymiş.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi