Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Küçük sağlık çantam
Şimdiye kadar bir çok defalar hem kendimin hem de başkalarının yardımına koşan küçük yardımcım . Sadece sağlık çantası değil arada açil ihtiyaçlarada karşılık veriyor . Smile

[Resim: P9210999_zpscb71392a.jpg]
Vaude marka çantamı Ankara'da Alpinist firmasından almışdım içi belli miktarda dolu olarak .
Öndeki file olan göze gidilecek yere göre özel alınması gerekenler konulabiliyor .

[Resim: P9211000_zps6d5230bd.jpg]

Arazide yastık olarak kullanmaya elverişli Smile Ön file tarafı hariç diğer taraflar da ince bir koruma katmanı var.

[Resim: P9211006_zpsb30feb16.jpg]

[Resim: P9211001_zpsd3aa0624.jpg]
Çantanın açılmış hali .

[Resim: P9211002_zpsa7ee53f0.jpg]
Ve o küçük fermuarlı cepden çıkanlar .
-ip, her işe yarar .
-Su dezenfekte tabletleri , askeri ürün .
-Batikon
-Islak mendil
-Kulak tıkacı
-Kablo kelepçesi , Atel yapımımdan tutun da bir çok tamiratta kullanılabilir .
-Çakmak . Sigara kullanmıyorum fakat bir faliyetde ocak yakacak çakmağımız bile olmadığı için her şeyi çiğ yemişdik .Smile
-Çakı
-İp ,cımbız,iğne , arazide diken ve kıymık batması çok başıma gelir ve küçücük diken gercekden çok can sıkıcı olabiliyor .
-Enjektör ignesi, diken çıkartmaya bire bir .
-İp
-Kalem
-Tutusturucu, mangal ateşi yakarken kullanılan kolay tutuşup kolay sönmeyen kimyasal tabletler .
-Su gecirmez pakette kibrit ,askeri ürün.
-Tel testere , askeri ürün .
-Pil
-Biley taşı
-2 düdük,
-Fener
-Gergi karabini
[Resim: P9211003_zps32554028.jpg]
-Yara kapatmak için su gecırmez bant
-İçinde kibrit olan acil durum battaniyesi
-Flaster
-Çengelli iğne
-Sinek böcekten korunmak için el ve yüz ağı . Sivrisinek sebebiyle yaz aylarinda su kenarinda uyumak gercekden zor oluyor . Eldiven biçiminde iki adet ve bir adet de başı buyunla beraber kapatan cibinlik .
-Elastik bandaj
-Dezenfektan
-Yanık jeli
-Harp paketi
-Yarabandı
-Küçük ışık çubuğu
-Tampon
-Plastik ayna
-Eldiven
-Yaraya yapışmayan tampon
-Gazlı bez

[Resim: P9211004_zps568a077c.jpg]
-3 kat kilitli poşete konulup paketlenmiş halleri .
-Makas

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, sarp kılıç, ckenarli
Sn kararsız, paylaşımınız için teşekkürler, referans alabileceğim bir liste olmuş. Çantayı içeriğiyle mi satın aldınız yoksa tecrübelerinizle mi oluşturdunuz.

Selamlar.

Alıntı

Sn. sauerist, aldığımda sadece temel bandaj ve yara badı gibi ürünler vardı . Ben biraz kişiselleştirdim .
Saygılar .

Alıntı

Sn.kararsız;

Yanlış anlamayacağınızı düşünerek,

Siz profesyonel olduğunuz için bu tarz konular kolay gelebilir,lakin amatör gözler ve zihinlerde yadırgamalar yaşanabilir.Amatörler için hepsini öneriyormusunuz?Ayrıca teminleri nerden sağlanıyor bu ürünlerin hangi durumlarda yanınızda bulunması gerekiyor,bunlarıda kısa kısa belirtirseniz eğer tadından yenmez harika bir konu olmuş olur.

Size iş çıkardığımın farkındayım ama konusunda uzman profesyonellerden öğrenmek her zaman daha sağlıklı ve yararlıdır hepimiz için.

Alıntı

(22-09-2012, 02:02 PM)glock demiş ki: Sn.kararsız;

Yanlış anlamayacağınızı düşünerek,

Siz profesyonel olduğunuz için bu tarz konular kolay gelebilir,lakin amatör gözler ve zihinlerde yadırgamalar yaşanabilir.Amatörler için hepsini öneriyormusunuz?Ayrıca teminleri nerden sağlanıyor bu ürünlerin hangi durumlarda yanınızda bulunması gerekiyor,bunlarıda kısa kısa belirtirseniz eğer tadından yenmez harika bir konu olmuş olur.

Size iş çıkardığımın farkındayım ama konusunda uzman profesyonellerden öğrenmek her zaman daha sağlıklı ve yararlıdır hepimiz için.

Sn. glock, amanın ne profesyoneli ? Kendimizce tecrübelerimiz doğrultusunda hazırladığım bir çanta . Dediğiniz gibi acıklamakta fayda var . Temin konusuna gelirsek , bir çoğu her yerden temin edilebilecek ürünler .
Saygılar .

Alıntı

Sn.kararsız;

Sizin profesyonel olduğunuz alanlardan biride bu.

Zaten Siz açıklanacak ürünleri ve teminlerinin nerden yapılacağını belirtilmesi gerekenleri yazacaksınızdır.Cımbız,iğne,yara bandı vs. gibi ürünleri yazmaya da gerek yok,ama daha profesyonel duran ürünleri belirtmek yol gösterir olacaktır.

Ciddi anlamda önemli ve çok faydalı bir konu ellerinize sağlık.

Alıntı

Sn.glock , Bulunamaz gibi görünen ürünler aslında ebay da dahi bulanan ürunler . Fakat bir çok ürün dağda bayırda beraber kurtarma yaptiğımız arkadaslarımdan hediye ! Smile Smile
Saygılar .

Alıntı

Sn. kararsiz cok faydali bir baslik olmus. Hr doga sporu fanatiginin, arazi tutkununun, silah severin boyle bir envanteri bulunmali diye dusunuyorum. Benim de benzer bir sekilde arazi aracimda surekli tuttugum bir canta var. Biz direk ormanda yasadigimiz icin haliye cantamiz da biraz daha kapsamli Smile Bakalim sihirli kutumuzda neler varmis:

Burasi gibi yagmurlu bir iklimde yasiyorsaniz surekli yaninizda bulundurmaniz gereken bir yagmurluk (tercihen icin polarli):

[Resim: DSC03322_zps61092acd.jpg]

Bir "Turk gelenegi" olarak her yerde piknik yapabilecegimiz icin Smile surekli lazim olabilecek bir masaortusu:

[Resim: DSC03324_zpse1ec33b6.jpg]

Dagda tasta giderken lastiklerimiz inerse diye tasidigimiz cakmaktan beslemeli hava kompresoru:

[Resim: DSC03325_zpsa7432c30.jpg]

2 adet 1 tek kisilik uzay battaniyesi (dusuk sicakliklara dayanabildigi ve astronot kiyafetinin uretildigi materyellerden yapildigi icin bu ismi koydum), ayrica yere sermelik olarak da kullanilabilir:

[Resim: DSC03323_zps28f79c69.jpg]

Hydrojen peroksit (oksijenli su):

[Resim: DSC03326_zpsb6fe097a.jpg]

cevreyi kirletmemek ve bolca girdigimiz ormanlari temiz tutmamiz icin buyuk boy cop poseti:

[Resim: DSC03327_zps54311635.jpg]

Firestarter (ates baslatici), firtinali ve yagmurlu havalarda maalesef kibrit ve cakmak (zippodan bahsetmiyorum) pek ise yaramayacagi icin:

[Resim: DSC03328_zps56acb5e7.jpg]

Her an karsilasip hayatimizi zehir edecek kadar kuvvetli olacak gazlara karsi gaz ilaci:

[Resim: DSC03329_zps167771a1.jpg]

Cerrahi yara bezleri ve makas:

[Resim: DSC03331_zpse2710987.jpg]

Acil durum haberlesmesi icin kullandigimiz telsizin speaker'i:

[Resim: DSC03333_zps5efe546f.jpg]

Acil durum telsizimiz:

[Resim: DSC03334_zps8e9f045c.jpg]

Dagin ortasinda bitebilecek akuyu sarj edecek kendinden sarjli ve fenerli jumpstarter: (dalga gecmeyin paranoya degil, kac defa isime yaradi, tipki lastik sisirme gereci gibi. Arazide basiniza ne gelecegini bilemezsiniz Smile )

[Resim: DSC03335_zpsa4728462.jpg]

AAA (American Automobile Association) patentli acil durum cantamin genel goruntusu:

[Resim: DSC03336_zps2875b2c6.jpg]

Dusuk kalite yedek yagmurluk:

[Resim: DSC03337_zps48f4efe6.jpg]

IS eldivenleri:

[Resim: DSC03338_zpsf9f7e6f6.jpg]

Cengelli ip:

[Resim: DSC03339_zps074936ba.jpg]

Askeri pusula:

[Resim: DSC03340_zps5592a688.jpg]

Kendinden pusulali duduk:

[Resim: DSC03341_zps28937871.jpg]

Cok amacli bant:

[Resim: DSC03342_zps224816b5.jpg]

61 parcalik ilk yardim kitim ama ben ek malzemeler de ekledim:

[Resim: DSC03343_zps5b786ffa.jpg]

Bol miktarda yara bezi ve olmazsa olmaz kabilinden genis spektrumli bir antibiyotik zira pansuman yapilmis acik yaralardaki temel komplikasyonlardan biri enfeksiyondur:

[Resim: DSC03344_zps8686f390.jpg]

Buz prsei gereken durumlar icin soguk kompres:

[Resim: DSC03345_zpse70de8ca.jpg]

Bol miktarda yara bandi:

[Resim: DSC03346_zps4b38b1e9.jpg]

Cerrahi eldiven:

[Resim: DSC03348_zpsfa2e319d.jpg]

Gazli bez:

[Resim: DSC03349_zps44d32768.jpg]

Turnike cubuklari:

[Resim: DSC03350_zps3c1c356a.jpg]

Antiseptik islak mendil:

[Resim: DSC03351_zps4c958eb8.jpg]

Tek kullanimlik yanik kremi:

[Resim: DSC03352_zps11ccb5ff.jpg]

Tek kullanimlik bocek isirigi kremleri:

[Resim: DSC03353_zps06b7a69a.jpg]

Alkollu bez:

[Resim: DSC03355_zps315b9bbe.jpg]

Tek kullanimlik antibiyotik merhem:

[Resim: DSC03356_zpscd20fe45.jpg]

Yara bezi makasi:

[Resim: DSC03357_zpsb464c9ba.jpg]

Yara bezi bandi:

[Resim: DSC03358_zps9450803d.jpg]

Yara temizligi icin de kullanilabilecek kulak temizleme cubuklari:

[Resim: DSC03359_zps9b245995.jpg]

Surekli arabamda bulundurdugum Carbon celik Ka-Bar masetim ve cesitli halat, atlama kablosu vs:

[Resim: DSC03360_zpsd7f68bd1.jpg]

101 parcalik tamir kitim:

[Resim: DSC03361_zps3d06d4fd.jpg]

Abarti gibi gorulse de her kosul goz onunde tutuldugunda aslinda hepsininz cok gerekli gerecler oldugu gorulecektir.

Saygilar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ckenarli
Sn.Musketeer;

Çok güzel paylaşım ve kişisel görüşüm abartı değil hatta oralarda yaşasam ben çanta muhteviyatını artırırdım bile.

Ellerinize sağlık.

Alıntı

Tesekkur ederim sn. glock . Evet ben temel seyleri aldim, Cesitli eklemeler cikarmalar ihtiyaclar dogrultusunda yapilabilir. Durbunu unutmusuz mesela simdi aklima geldi Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi