Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HS 9 Sub compact
sayın bulut61;

Eger ilk silahınız oluçaksa sayın LUPUS' un uyarısını dikkate alınız.

(01-02-2010, 11:43 PM)lupus demiş ki: Ateşli bir silahla, özellikle de tabanca ile yeni tanışacak birisinin, gez arpacık mesafesi çok kısa,
kabza kavrama alanı sadece taşıma konforu düşünülerek tasarlanmış bir tabanca tercih etmesinin son derece yanlış olacağını düşünüyorum.

Eğer bulundurma ruhsatılı ve sadece keyif için poligon da kullanılacaksa standart modeli tavsiye derim.

Eğer şu an elinizin altında compact ve ya full size bir tabanca var, bu tabancayı sadece taşımak için diye düşünüyorum derseniz kolay gizelene bilmesinden dolayı sup-compact modelini tavsiye ederim.

Saygılar

Alıntı

Sn.mrt1, kullanım amacım taşıma ve kompakt model kısa namlu ve kabzeden dolayı daha kolay taşınabilme özelliğine sahip diye düşündüm..

Saygılar...

Alıntı

(18-01-2013, 01:13 AM)bulut61 demiş ki: sn.mrt1 kullanım amacım taşıma ve compact daha kolay taşınabilme özelliğine sahip die düşündüm kısa namlu ve kabzeden dolayı
saygılar...

Sn bulut61 ben Hs-9 la atış yaptım silah zaten polimer taşıması zahmetli değil atışları da isabetli , taşıma ruhsatlı bir silahsa ve ikinci silah olmayacaksa standart modelden şaşmayın , eğer ikinci taşıma silah olsaydı küçüğünü alın derdim , ama tek silah taşınacaksa sakın küçüğünü almayın bence pişman olursunuz .Silah iç kydex kılıfla pek belli olmuyor zaten.

Saygılar.

Alıntı

Sn.ercan 45,

Daha önce 7,65 mm Beratta vardı, kabzeleri hemen hemen aynı gibi duruyor.

Sub-compact ve hizmet tipi Mod TR 9 arasındaki farkları acarak bilgilendirirseniz sevinirim.

Saygılar...

Alıntı

(18-01-2013, 01:29 AM)bulut61 demiş ki: Sn.ercan 45,

Sub-compact ve hizmet tipi Mod TR 9 arasındaki farkları acarak bilgilendirirseniz sevinirim.

Saygılar...

Sayın bulut61,

HS Sub-compact, HS hizmit tipi Mod TR 9' a oranla taşıma konforunu artırmak için kabza yüksekligi ve namlu boyunun kısaltılmış versiyonudur.

Saygılar

Alıntı

(18-01-2013, 01:29 AM)bulut61 demiş ki: Sn.ercan 45,

Saygılar...

HS-9 la ilgili 4-5 sayfa araştırırsanız kafanızdaki tüm soruların cevabı fazlasıyla forumda mevcut ..

Saygılar.

Alıntı

Sn.üstadım beni rahatlatan bu bilgilendirmeler için teşekkür ederim.Talihsizliklerle dolu Ankara yolculuğumun üzerine bir de yukarıdaki yazdığım şüphelerim eklenince bayağı canım sıkılmıştı.Dediğiniz yöntemle namluyu kontrol ettim neyse ki sadece boyada çizikler var

Fotoları yükledikten sonra namlu ve sürgüyü elimdeki Roebuck 505 silah gresi ile kaplayıp öylece kaldırmıştım.Ancak üzerindeki yazılanlardan anladığım kadarıyla bu ürünün atış anında silahın üzerinden temizlenmiş olması gerekiyor,uzun süreli saklama için koruma sağlayan bir ürün.Bahsettiğiniz ürünün yerini tutmaz sanırım.

Silahın çalışmasına etkisi olmaz ama yine de tahliye penceresindeki işçilik kusurları Hs ile ilgili düşüncelerimde hayal kırıklığı yarattı.İthal silah tercih edince böyle şeylerin olmayacağını umut ediyor insan.Umarım diğer Hs sahiplerinde herhangi bir sorun yoktur da sadece benim şanssızlığımdır.
Saygılarımla.

Alıntı

(19-01-2013, 02:46 AM)cnrabt demiş ki: Silahın çalışmasına etkisi olmaz ama yine de tahliye penceresindeki işçilik kusurları Hs ile ilgili düşüncelerimde hayal kırıklığı yarattı.

Sn.cnrabt, HS' nin sürgüsü '' investment cast '' olarak adlandırılan bir döküm yöntemi kaba formuna getirilerek işleniyor. Sürgü iç yüzeylerinde gördüğünüz artefaktlar bu iişem nedeni ile meydana gelmektedir. Bu alanlar işlendikten sonra, toleranslarının bozulmaması için dış yüzeyler gibi ayrıca ve derin bir şekilde taşlanmaz, sadece vibrasyonla ince bir şekilde taşlanır. Bu nedenle de bazen bu alanlarda benzer kozmetik kusurlar gözlenir. Benzer bir yöntemle sürgü üreten firmalardan birisi de Ruger' dir ve onun da iç yüzeylerinde benzer kusurlar görülür, ama emin olun kovan tahliye penceresi çevresinden çatlamış P 226, Beretta 92, Browning gördüm ama bir tane bile Ruger ne gördüm, ne de duydum...İçiniz rahat olsun, silahınızı acımadan kullanın...

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
drmehmet
Teşekkürler sn.üstad o zaman sıra kılıf siparişinde.

Alıntı

Sn hasso1 ilginize teşekkür ederim bu vesileyle Hs ile tanışmamış üyelerimiz için daha sonra karşılaştıklarında benim gibi telaşlanmayacakları referans bilgiler forum sayfalarına kaydedilmiş oldu.Bende bugün yarın kydex kılıf için sizi arayacaktım.Aslında sizin beni hatırlayacağınıza eminim çarşamba günü Ankarada'ydım konuşmuştuk telefonda mavi büyük kutu meselesini.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi