Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HS 9 Sub compact
(28-10-2012, 08:40 PM)HCN demiş ki: " Ağrıyı hızla keser . " Smile

Altına ağrı kesici olarak kullanmayın diye de yazdıydım ama Smile

Alıntı

Eminim basagrisini aninda keser Smile

Alıntı

(02-10-2012, 01:32 PM)hasso1 demiş ki: Paylaşımınız için teşekkür ederim.
Silah kullanıcımız kabzeyi kısa buluyor, el kavraması rahatsız ediyorsa Sub Compact modeli için 15 kapasiteli orjinal şarjör yakında stoklarımıza gelecektir bilginize sunmak isterim.
[Resim: 1_6_37.jpg]

Sn.Hasso1 sub modelinizi almayı düşünüyorum,fotoroftaki şarjör stoklarınıza geldi mi?Veya piyasadan bulabilir miyim?
Ayrıca bir notum olacak; İnternet sitenizde silahların özelliklerine kalınlığıda ekleseniz çok iyi olur.Bizim gibi gizli taşıyıcı olanlar için tabanca kalınlığı çok önemlidir takdiriniz...

Alıntı

(07-01-2013, 05:24 PM)hasso1 demiş ki: Fotoğraftaki şarjörü kısa bir süre içinde bizden temin edebileceksiniz

Web sitemizi daha zengin içerik ve görsellerle yenileme çalışması yapıyoruz, yakında daha içerikli olarak kullanıcılara hizmet verecek bir siteye kavuşacağız.

(Not : Hırvatistandaki noel tatili, bir önceki ay ihraç izin makamının toplanmamış olması ve bizim iznimizin 31 Aralık itibarıyla sona ermesinden dolayı şarjör ithalatında gecikme yaşadık. )

Sn.Hasso1 bilgi için teşekkürler,MKE'de modellerinizi inceleme imkanımız yok,ürünleriniz ve kopyalarıda(havalı vs..)piyasada olmadığı için elimize almadan silaha satın almak çok zor bir karar.Modelleri inceleyebilecğimiz bir yeriniz mevcut mudur burada tüm modeller var mıdır?

Çoğumuz tabancayı kılıfsız taşıdığımız için pantalona tutunmayı kabza boyu ile sağlıyoruz.Dolayısı ile uzun şarjör; Kapasite arttırmaktan ziyade kısa namlulu bir silahı çıplak olarak taşımakta çok faydalı bir aparat.Umarım kısa zamanda stoklarınızda olur.

Alıntı

Sayın hasso1,
Daha önce de başka bir vesile ile aynı konuyu yazışmıştık.
En fazla satışı hangi ile yaptığınızı bilemiyorum ama İstanbul'da yabancı silahların sergilenmiyor olması, satışlarınızı olumsuz etkilemiyor mu? Bu uygulamanın sebebini biliyorsanız, paylaşır mısınız?
Saygılarımla

Alıntı

Sn. forum üyeleri, hayırlısıyla bendeniz de bir HS 9 Subkompact Stainless Steel sahibi oldum. Ancak kafamda yeni silahımla ilgili bazı sorular var.

Öncelikle merak ettiğim şey MKE poligonunda deneme amaçlı sadece 50 atış sonrasında namluda oluşan kaz göğsünü deseni andıran izler. Üstteki namlu 50 atış yapmış olan HS9' a ait olan, alttaki ise evveliyatında kesin sayı belli olmamakla beraber yalnız benim elimde 400 atışı devirmiş Glock 21 namlusu.

[Resim: DSCF12411_zps338b3359.jpg]

HS namlusunda diğer silahıma göre dikkatimi çeken husus, sanırım fotoğraftan da belli oluyordur, boyasının fazla mat olması. Bu izlerin oluşması normal mi acaba ya da zamanla belli atış sonrasında parçaların birbirine alışması süreci midir ?

Kapağın fişek yatağı üzerinde oluşturduğu izler de alttaki fotoğrafta görülebilir.

[Resim: DSCF12481_zpsc09600fb.jpg]

Bir diğer konu namlunun duruşunun tam ortalı olmaması biraz aşağıya doğru meyilli gibi duruyor, acaba diğer subcompact sahiplerinde de durum böyle midir? Yoksa namlu üzerinde oluşan izlerde bunun bir etkisi olabilir mi? Ayrıca deneme atışlarımın biraz aşağıda toplanmasının bununla bir ilgisi olabilir mi? Gerçi bu silahın yeni elime almam sebebiyle farklı tetiğe bağlı olarak atışların aşağıda toplamış olma ihtimali daha çok aklıma yatıyor Glock'a göre farklı hissi olan bir tetik zira.

[Resim: DSCF12471_zpsed34dafe.jpg]

Yine de fırsat bulursam tabanca atışı konusunda yetenekli birine deneme yaptırmayı düşünüyorum.

Son olarak alttaki fotoğrafta görülen makine izleri canımı sıktı biraz, yerli silah almayalım dedik ama onlar kadar kafamı karıştıran bir silahla karşılaştım açıkçası.

[Resim: DSCF12461_zps011a1cdb-1_zpsa91e9597.jpg]

Bu konularda sn. üstadların, sn. hasso1' in ve bu modele sahip üyelerimizin yorumlarını bekliyorum...

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
drmehmet, nineteeneleven
Anlayan arkadaşlardan bende merakla yorum bekliyorum.

Saygılar.

Alıntı

(17-01-2013, 08:38 PM)cnrabt demiş ki: [Resim: DSCF12471_zpsed34dafe.jpg]

Namlunun üzerindeki yarım ay şeklindeki boşluğun nedeni, sürgü geriye gelirken, namlu kilitleri açılıp, namlunun arka kilit bloğu aşağıya doğru inerken, ön kısmın bu harekete engel olmamasıdır. Bu hareketi silah boşken sürgüyü yavaşça manüpüle ederek kendiniz de gözleyebilirsiniz. Sürgü ileriye gidip, namlu kilitlendiğinde ise, namlu yüksüğünün ön alt kısmı ile, üst arka kısmı namlu önünü sabitler. Namlunuzun üstünde gördüğünüz yarım ay şeklindeki boşluk tamamen normal olup, aynı boşluk namlu yüksüğünün alt arka kısmında da mevcuttur, ancak içeride kaldığı için görülmez. Bunu HS ' nin namlu kilitleme sisteminin kopyalandığı SIG Sauer P serisinin aşağıdaki parça şemasının ilgili yerini inceleyerek daha rahat anlayabilirsiniz.

(05-09-2009, 12:09 PM)lupus demiş ki: [Resim: sigsauerp6p225pic2.gif]

Bu tasarım sayesinde oldukça sıkı kilitlenen ve oldukça istikrarlı atışa olanak sağlanan, aynı zamanda da bu sıkılığa rağmen namlu ve sürgü kilitleri sağlıklı açılıp kapanan, bu sayede mekanik tutukluk yapmadan çalışan bir namlu / sürgü ikilisi elde edilmiş olur. Ancak bu sıkı namlu kilitleme sistemi nedeni ile, namlu kilit temas alanlarındaki boya çok kolay çizilir. Özellikle namlu boyu kısalıp, aşağı yukarı salınma açısı sertleştikçe, bu çizilmeler de artar. Uygulanan boya da sadece fosfat karartma meneviş olursa, bu alanlarda geniş yarım aylar veya aşağıda görüldüğü gibi çok daha hızlı olur.

(17-01-2013, 08:38 PM)cnrabt demiş ki: [Resim: DSCF12411_zps338b3359.jpg]

Yapacağınız tek şey, bu çiziklerin üzerinde tırnak ve parmaklarınızı gezdirerek, çiziklerin sadece boyada kalıp kalmadığını kontrol etmektir.
Eğer bu çiziklerin oluştuğu alanlarda parmak ve tırnaklarınıza herhangi bir takılma olmazsa, endişe edilecek bir şey yok demektir.
Atış yaparken bu alanlarda Kleen Bore TW 35 gibi bir gres kullanırsanız bu sıyrılmalar azalacaktır...

(17-01-2013, 08:38 PM)cnrabt demiş ki: [Resim: DSCF12461_zps011a1cdb-1_zpsa91e9597.jpg]

Yukarıdaki fotoğrafta görülen pürüzler ise metal ve işçilik kusurlarıdır...

Diğer yandan silahınızın vuruş noktasının, halihazırdaki hali ile yukarıda bahsettiğimiz durumlardan etkilenmesi söz konusu değildir.
Eğer sorun varsa bu nişangah takımının sıfırlaması ile ilgilidir. Tecrübeli ellerde test ettirme fikriniz çok yerinde....

Silahınız hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde acımadan kullanın...

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
drmehmet
Merhaba...

Foruma yeni üye olan birisi olarak ben de bir HS-9 almak istiyorum, ama sub-compact mi yoksa standard hizmet tipi MOD TR HS 9' mu almalıyım, karar veremedim...

Yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılar...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
drmehmet
(18-01-2013, 12:34 AM)bulut61 demiş ki: Merhaba...

Foruma yeni üye olan birisi olarak ben de bir HS-9 almak istiyorum, ama sub-compact mi yoksa standard hizmet tipi MOD TR HS 9' mu almalıyım, karar veremedim...

Yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılar...

Compact model 13 kapasiteli atış menzili daha kısa , standart tip 15 kapasiteli atış menzili daha uzun , kullanım amacınız bulundurma olacaksa compact olabilir ama taşıma ruhsatı olacaksa atış da yapacaksanız standart modelden daha fazla haz alır daha isabetli atışlar yaparsınız

Saygılar..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi